Alternatifim Cafe

Saç Bakım Önerileri

Discussion started on Bayan

Genellikle kuaför sektöründe keratin adı çok kullanılır. Saç bakımında, özellikle yıpranmış, yanmış ve kırık saçların bakım ve onarımında çok etkili bir proteindir. Kimyasal işlem görmüş ve çok fazla ısıya maruz kalarak aşınan saçların onarımında, keratinlerden daha iyi onarım yapan bir madde bilinmemektedir.

İşte bu kadar önemi büyük olan ve saçı onarmada mucize gibi fayda veren keratin, doğal keratin ya da katkısız keratin proteinlerinin ta kendisidir.  Ancak ne var ki, birçok saç düzleştirme ve saç bakımı adı altında üretilen ürünlere katkı maddesi olarak kullanıldığında, işin boyutu tamamen değişmektedir. Adeta, yoğun ve çok sert kimyasallar içinde, etkisi kaybolup gitmektedir.

Bazı şampuan, krem ve özellikle saç bakım maskelerine ilave edilerek saç onarıcı etkisi olduğu vurgusu yapılmaktadır. Ancak saç bakım keratinlerin saçın en derin noktalarına girmesi için, bu yöntem etkisiz kalır. Keratinlerin doğrudan saçın hasarlı yerlerine yerleşmesinin sağlanması ve orada tutunabilmesi konusu çok önemlidir. Loreal şampuan serisi şampuanları saçlarınıza kullandığınız anda itibaren her zaman farklı ürünleri tercih eden gliss bu sefer sıvılaştırılmış olarak ürün karşınıza çıkmaktadır. Aşırı deforme olmuş yıpranmış saçların onarılmasını etkili rol oynar.

Keratin uygulaması, diğer adıyla keratin yüklemesi uzun yıllar önce kuaförlerin zarar gören saçı kestirmek istemeyen müşterilerine uyguladığı bir bakımmış. Keratin, yanan saç tellerini plastik bir tabaka misali sararak dış etkenlerden korurmuş. Fakat bu durum saçın nefes almasına engel olduğu için bir süre sonra eski popülerliğini yitirmiş. Gel gelelim günümüzde keratin, keratinli saç bakım ürünleriyle yeniden gündeme gelmeye başladı.

Keratin yüklemesi dediğimiz uygulama saçın koparak dökülmesine engel olur ve saça canlılık, parlaklık kazandırır. Bu güzel görünümün yanı sıra keratin saç bakımıyla saçlarınız korumaya alınır. Bu işlemi evde denemek biraz daha riskli bir iş olduğu için ben kuaföre yaptırmak gerektiğini düşünüyorum. Kuaför tarafından yapılan keratin uygulamasının ardından saçlara fön çekiliyor. Bu işlemler aslında Brezilya fönünü andırıyor ama öyle bir şey değil. Keratin saç bakımı, siz en güzel saçlara kavuşturacak. Yeter ki doğru kuaförü bulun. Yanılmıyorsam keratin yüklemesi birkaç gün tekrar ediliyor. Aradan 2 gün geçtikten sonra da saçlar yine yıkanıyor. Keratin uygulaması sonrasında keratinli bakım ürünleri kullanmak, saçlarınızın ihtiyacı olandan daha fazla keratine maruz kalmasına sebep olabilir. Saçlarınız yıpranmışlıktan tamamen kurtulana kadar bu uygulamayı 2 ayda bir tekrarlamanızı öneririm.

Keratin saç bakımını evde denemek istiyorsanız, kuaförlerinde çoğunlukla tercih etiğİ Kuaf marka ürünleri önerebilirim. Fiyatı biraz yüksek ama ürünün orijinalliği her şeyde önemli. Onun dışında fiyatları biraz daha uygun olan Kerassu, Farmasi ve Kerastase, Schwarzkopf marka keratin ürünlerini temin edebilirsiniz. Aldığınız keratin ürününüzün içine birkaç damla E vitamini ilave ederseniz, daha hızlı ve etkili sonuç alabilirsiniz.
#1 - Kasım 14 2016, 09:44:46
« Son Düzenleme: Kasım 14 2016, 09:56:54 Gönderen: Defne Yıldız »

Üye:

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.