Alternatifim Cafe

BB Krem Faydaları Nelerdir?

Discussion started on Bayan

sabunkopugu

Kozmetik dünyasında adını sıkça duyduğunuz BB krem hakkında pek çok kişi bilgi sahibi değildir. Blemish balm veya Beauty balm adının kısaltmış hali olan BB krem bazı kaynaklarda güzellik kremi ya da kusur merhemi olarak bilinmektedir. Bir alman dermatologun 50 yıl kadar önce lazer uygulamaları ve peeling tedavileri sonrası hastaları için kullandığı krem günümüzde BB krem adıyla kozmetik dünyasında yerini almıştır. Cildi pürüzsüzleştirip korumakla kalmayan krem aynı zamanda cilt kızarıklıklarının kısa sürede kapanmasını da sağlamıştır. Zamanla dünya piyasalarında yerini alan BB krem günümüzde pek çok kadının tercih ettiği kozmetik ve cilt bakımı ürünleri arasında yerini alıyor.

Farklı markalarla piyasada satışa sunulan BB kremlerin kendine özgü farklı özellikleri bulunsa da genel olarak BB kremler cildin nemlenmesine katkı sağlar. Cildin donuk ve mat görünümünü alarak daha canlı ve parlak görünmesini sağlayan BB kremler güneşin zararlı etkilere karşı da cildinizi koruyacaktır. Ayrıca ciltteki kızarıklık ve küçük lekeleri kapatıcı özelliği de bulunmaktadır.

Temizlediğiniz cildinize uygulayacağınız BB krem cilt sağlığının korunmasına katkı sağlayacaktır. Kuru cilt tipine sahip kişilerin BB kremi cildine uygulamadan önce nemlendirici kullanması gerekecektir. BB kremlerin kapatıcı özelliğinden faydalanmak istediğinizde yoğun bir kapatıcı için öncelikle BB kremi cildinize uygulayıp sonradan fondöten kullanmanız gerekir. Yaz aylarında fondöten kullanmak istemeseniz dahi BB kremi cildinize uygulayarak kapatıcı özelliğinden, cildin canlı ve parlak görünmesini sağlamaya kadar pek çok faydası için kullanmanız mümkün.

Cilt tipine, nasıl bir cilt istediğinizi ve hangi cilt sorunu için tercih ettiğinizi öncelikle dikkat ederek bb krem alabilirsiniz. Ayrıca ten renginize uygun tonda seçmeniz gereken BB kremler ten rengine uygun olmayan ürünleri kullanmanız durumunda cildinizin yapay görünümüne neden olabilirsiniz.

Renk seçeneği kısıtlı olması nedeniyle cilt renginize uygun tonda bulmakta zorlanacağınız BB kremler farklı markalarda farklı fiyatlara satışa sunulmaktadır. Parmak uçlarınızla cildinize uygulayabileceğiniz kremi dilerseniz fırça yardımıyla da kullanabilirsiniz. Kuru cilt tipine sahip kişiler için bazı durumlarda yeterli gelmeyen BB kremlerin yanında cildine uygun nemlendirici kremleri de kullanılması gerekebilir.
#1 - Ekim 25 2016, 09:57:56

Üye:

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.