Alternatifim Cafe

new balance 2016 rahat modeller

Discussion started on Konu Dışı

suluyemek

New Balance benim sürekli insanlara tavsiye edip kendime yakışmayacağını düşündüğüm için hiç almadığım bir markaydı. Kışın durduk yere ağrıyan bacaklarım için doktora gitmeseydim ve doktor bana bu tip ayakkabıları önermeseydi belki de böyle bir araştırmaya girmeyecektim bile. Kendime tabanı dümdüz olmayan ve güzel görünen spor ayakkabı arama aşamasında tabii ki aklıma türlü türlü markalar geldi ama açıkcası son zamanlarda “giymeyeni dövüyorlar” modası olan Airmax olayına hiç girmek istemedim.  Bir arkadaşımın ayağında gördüğüm ve aşırı güzel olan new balance ayakkabılar sayesinde 574 ile tanıştım ve o günden beri başka ayakkabı giymek istemiyorum. Aylardır mor 574′lerle geziyorum ve galiba hayatımda hiç bu kadar hafif ve ayakta yokmuşçasına bir ayakkabı görmedim.

Fresh Foam insana kendini bulutlar üzerinde koşuyor gibi hissettiriyor. Ayakkabı o kadar rahat ki normalde sadece yürüyüş için almış olmama rağmen koşmaya da başladım ve en ufak bir ağrı söz konusu olmadı. Burada bir şey daha eklemem gerek, benim ayaklarım çok dertlidir ve hayatımda ilk kez yeni aldığım bir ayakkabı ayağımı vurmadı bu da beni bir diğer etkileyen özellik oldu. Tavsiye ettiğim arkadaşlarım da bu konuda onay verdiler ve alan herkes çok memnun kaldı. Ayağı tamamen sarmıyor ama kontrolsüz bir durum da olmuyor, dili çok yumuşak sanırım onun da etkisi var. Bağcığı çok sıkınca bile baskı hissetmiyorsunuz fazla.

Yürüken bile ayağınızın hava aldığını hissedebiliyorsunuz, koşarken zemin sizi rahatsız etmiyor ama aynı zamanda ayağınızda da hiçbir şey yok gibi. Zaten artık ağır spor ayakkabı yapan kalmadı, bu ayakkabı da 269 gr ağırlığıyla rahmetli tavşanım miu miu’nın yavruyken ağırlığı kadar adeta.

Tabi koşu ayakkabısı için gitmeme rağmen hemen yeni çıkmış sarı bir new balance 574 de aldım. Bundan sonra obsesif bir takipcisiyim onların…Ayrıca daha önce hiç denemediğimden pilates için tayt ve t-shirt aldım, gerçekten onlar da mükemmel ve çok kullanışlı. Bana sık sorulan şeylerden birisi de bu, spor kıyafetler için de New Balance’a bakabilirsiniz. Bir şeyi sevince gözüm başka şey görmüyor bu yüzden bu ara soran herkese New Balance tavsiye ediyorum, zaten kötü bir şeyle işim olmaz çünkü leydilik yan gelip yatma yeri değildir, sizler için deniyorum…

Şimdi asıl konuya gelelim, bacak ağrılarım yüzünden koşudan vazgeçip yürüyüşe yöneldiğim bir kış günü yaklaşık 10. kez giymeme rağmen beni topuğumdan kurşunlanmışa çeviren Nike Flyknit Lunar yüzünden yaklaşık 1 hafta yürüyemedim. Koşu ayakkabısı Nike haricinde hiç denememiş bir insan olarak 574′ümün rahatlığını düşünüp tabii ki New Balance mağazasına gittim. Bir kere şunu söylemeliyim bugüne kadar hangi mağazasına gitsem hep ilgililerdi ama Zorlu NB ekstra ilgili ve bilgili. Ben koşu ayakkabısı istiyorum şunu verin diyemiyorsunuz mesela, önce ayağınız ölçülüyor sonra nerelerde koşacaksınız ne amaçla alıyorsunuz bunlara yönelik yönlendirme alıyorsunuz. Bana 2 adet tavsiye ettiler birisi aşırı iyiydi ama fazla profesyoneldi, sonra tabii ki renklere vurulduğum için Fresh Foam tercih ettim ve bana uygun olduğu onayından sonra aldım. NB normal ayak numaranızdan 1-1.5 daha büyük oluyor yani 37 giyiyorken birden 39 numara bir ayakkabı alabilirsiniz, buna şaşırmayın.
#1 - Ekim 17 2016, 14:50:12

Üye:

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.