Alternatifim Cafe

İşkur ilanları

Discussion started on Atatürk Köşesi

arayista

Sigortalı ve hizmet akdi ile çalışan kişiler, kendi istekleri dışında işsiz kaldıkları durumda işkur iş ilanları işsizlik ödeneği almaktadır. Bu işsizlik ödeneği sayesinde kişiler yeni iş bulana kadar maddi yönden herhangi bir sorun yaşamadan yaşamlarını sürdürebilmektedir. İşsizlik maaşı başvuru yapan kişilerin şartları taşıması halinde bağlanmaktadır ve düzenli bir şekilde ödenmektedir. Bu bakımdan kişilerin işsizlik maaşı alması için başvuruların sonrasında işsizlik maaşı sorgulaması yapması yeterli olmaktadır.

İşsizlik maaşı almaya hak kazanan kişiler, bu konuda internet üzerinden bilgi alabilmektedir. E- Devlet üzerinden sunulan bu imkan sayesinde kişiler işsizlik maaşı ödenip ödenmediğini kontrol edebilmektedir. Bunun için e-devlet portalına giriş yapılması yeterli olmaktadır. E-Devlet portalı üzerinden ise İŞKUR Genel Müdürlüğü menüsünden işsizlik ödeneği ödemesi bağlantısına tıklanması yeterlidir. Bunun için kişilerin E-Devlet portalına da giriş yapması gerekmektedir. Aksi halde ilgili sorgulama ekranına ulaşılması da mümkün olmamaktadır.

İŞKUR, ülkemizde nitelikli elemanların istihdam edilmesi ve kişilerin meslek sahibi olması için kurslar açmaktadır. İŞKUR kurslarına halk arasında da yoğun bir ilgi bulunmaktadır. İŞKUR üzerinden yeni bir meslek sahibi olmak isteyen kişiler, bölgelerindeki İŞKUR kurslarına kayıt olarak kurslara başlayabilir ve meslek öğrenerek yeni bir pozisyonda çalışmaya başlayabilir. Bu konuda İŞKUR internet sitesi üzerinden kurslar ile ilgili duyurular yapmaktadır. Bu nedenle kurslara katılmak isteyen kişilerin bu duyuruları takip ederek başvuru zamanında kurslar için başvuruda bulunması yeterlidir.

İŞKUR, iş ilanları ile ilgili bilgilendirmeleri İŞKUR internet sitesi üzerinden yapmaktadır. Bu bakımdan vatandaşların İŞKUR aracılığı ile iş bulma konusunda İŞKUR’un bu sitesini kullanması gerekmektedir. İş arayan girişi ve işveren girişi olarak ayrı bir şekilde portala giriş imkanı sağlayan İŞKUR, bu sayede kişilerin işlerini kolaylaştırmaktadır. İŞKUR üzerinden bu şekilde giriş yaparak tüm ülke genelinde tüm İŞKUR iş ilanlarına ulaşılabilir. Ayrıca bu işler hakkında detaylı bilgilere erişebilir, istediğiniz pozisyonlar için başvurunuzu yine İŞKUR üzerinden yapabilirsiniz. Her yıl binlerce kişiyi iş sahibi yapan İŞKUR üzerinden iş sahibi olmak isteyen vatandaşlar, haberimizdeki yönlendirmeler ile birlikte kolayca izmir iş ilanları üzerinden yayınlanan iş ilanlarına ulaşabilir, bu ilanlarını değerlendirerek uygun işler bulabilir.
#1 - Eylül 09 2016, 20:47:32

Üye:

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.