Alternatifim Cafe

2016 Kış Giyim Modelleri

Discussion started on Konu Dışı

suluyemek

Yağmur yağdığında su geçirmesin diye giydiğimiz çizmelerle ayağımız donar. Heleki birde hazırlıksız yakalanmışsak ayaklarımızın ıslanmasına asla tahammül edemeyiz. İşte yağmurdan en az etkilenmemizi sağlayacak olan yağmur botları hepimizin dolabında bu yüzden bulunmalı derim ben.

kar botu genelde siyah seçilirdi, fakat artık cıvıl cıvıl renkler ve desenlerde bulmak mümkün. O kara ve ıslak günde olabildiğince farkedilir bir pembe ile yürümek… Ya da puantiyeli bir yağmur botuyla?

Yağmur botu dediğimizde ilk aklımıza gelen marka her rengiyle göz dolduran Hunter oluyor. Aynı zamanda Nine West, Beymen, Twigy, Aldo gibi bir çok ayakkabı satan mağazalarda bulabilirsiniz.

Tuzlu olsun ama en iyisi en trendi olsun diyorsanız en sevdiğiniz renk bir Hunter botu hemen alın!

Yaptığınız kombinlerle bu kaba botları oldukça güzel gösterebilirsiniz.
Unutmayın; yağmur botlarının modası hiçbir zaman geçmeyecek çünkü her kış bir ihtiyaç olmaya devam edicek. Bu yüzden eğer hala edinmediyseniz mutlaka en rahatından bir tane edinin!

yağmur çizmesi artık sadece sonbahar mevsiminde değil, neredeyse dört mevsim tercih edilen giyim parçalarından biri... Asıl adı "Wellington Çizme" olan yağmur çizmeleri, özellikle müzik festivallerine katılan ünlülerin gözdesi... Karda, yağmurda, çamurda ya da güneşli bir havada hemen her kıyafete uyan Wellington çizmeler, tarz duruşlarıyla çoğu modeseverin gözdesi olmaya devam ediyor.

Wellington çizmelerin geçmişi 1880'li yıllara kadar dayanıyor. Wellington Dükü, ayakkabıcısından asker çizmelerine benzeyen, ancak onlardan hem daha rahat hem de günün her saati giyebileceği bir çizme tasarlamasını istemiş. Böylece Wellington çizmeler ortaya çıkmış. Yapılan ilk Wellington çizmeler tamamen deriden üretilmiş. Ancak 1. Dünya Savaşı süresince çok fazla ilgi görmeye başlayınca kauçuktan üretilmeye başlanmış. Şimdiki plastik çizmelerin gözükmesi Hunter Company'nin 1800'lerin yarısında bu çizmeleri plastik olarak üretmesiyle başlamış.

Bulunmalı ama… Nasıl, ne renk, hangi marka?
Genelde baktığımızda oldukça kabalar, çirkinler… Olabildiğince güzelini bulmalı ve güzel bir kombin yapmalı!
#1 - Ağustos 29 2016, 10:53:50

Üye:

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.