Alternatifim Cafe

Bu Kış Ne Giymeli

Discussion started on Konu Dışı

suluyemek

Kış sezonunun en hit parçalarından uzun hırka modelleri bir örnek daha:)) En son kombinimde de çok sevdiğim hırkalarımdan birini kullanmıştım. Günün kombininde de yine çok sevdiğim renklerde uzun hırka tercih ettim.

Bu renkli ve desenli hırkamı ve içimdeki pek trendy püsküllü bluzumu çok sevdiğim arkadaşım Yeliz’in butiği Gill’s’ten aldım. Yeni sezon için yine çok tarz kıyafetler getirmiş, yine beni benden alan parçalar arasında kaybettim kendimi:))

Uzun hırkaya ne kadar vurgu yapıyorsam, içimdeki bluza da o kadar vurgu yapmam lazım: Sonbahar/Kış 2014-2015 sezonunun en çok öne çıkan trendlerinden biri püsküllü parçaların en güzel örneklerinden olan bir bluz!!! Kumaşının süet görünümlü olması bluza aynı zamanda kızılderili kıyafetlerinin havasını vermiş. Ve bu kızılderili rüzgarını ben çok sevdim. O yüzden hemen aklıma 1000 yıllık Dior çantamı kullanmak geldi:)) Hakikaten de bu kombin sayesinde yaklaşık 10 senelik çantam tekrar sahalara dönmenin haklı gururunu yaşadı.

Şık kış kombinleri denilince akla ilk gelen parçalar triko kazaklar ve hırkalar oluyor, elbette günlük kombinlerde… Günün kombininde triko kazaklar ve hırkalarla da şık kombinler oluşturma fikrini denemek istedim.

Erkek giyimi konusunda, atlet, ayakkabı, badi modelleri, ceket, eşofman ve diğer spor giyim modelleri, gömlek, hırka, kaban, kaşkol, kazak, mont, pantolon, sweat modeller, trençkot, triko ve yelek modelleri koleksiyonlarda yer almaktadır. Erkek giyim modelleri arasında, sonbahar ve kış sezonunda hırka modelleri önemli şekilde yer almaktadır. Hırkalar olarak birçok modeli beyler marka koleksiyonlarında bulabilir. Bu anlamda, ince triko hırka modellerini çalışma hayatında, işyerinizde iş kombinlerinizle kullanabilirsiniz. İnce hırkalar ev içinde de kullanılabilir. Bu şekilde, özellikle gömlek veya tişört üzerinde kullanmanız mümkündür.

Ben uzun hırkalar giymeyi çok seviyorum. Her zaman değişik, modern hırka modelleri ilgimi çekmiştir. Ancak bugün kombinimde kullandığım uzun saç örgüsü hırka aslında klasik sayılabilecek bir parça… Ancak, bu saç örgüsü hırkanın içine yazın çok severek kullandığım dantel detaylı ince askılı bluzu giyerek biraz değişik bir hava katmak istedim. Altına, leopar desenli jean ve bu desenin altında daha geri planda duracak etek modelleri ten rengi stiletto giydim.

Bu kombinle hem şık hem de günlük bir kış kombini elde ettiğimi düşünüyorum. Bu kombinin çantasını ve ayakkabısını değişirerek daha spor bir tarzda da bir görünüm elde edilebileceğini düşünüyorum.
#1 - Ağustos 29 2016, 10:44:44

Üye:

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.