Alternatifim Cafe

Tatil İçin Ucuz Bilet Nasıl Bulunur?

Discussion started on Konu Dışı

sabunkopugu

Kayserililerin ticaretteki namını bilmeyen yoktur. Yine tutumluluk (kimileri bunu başka türlü ifade etse de) konusunda da Yahudiler ile yarışır. Ben de Kayserili bir gezgin olarak genlerimin bana verdiği hislerle tatili olabildiğince ekonomik hale getirmeye çalışanlardanım. Buarada kayseri uçak bileti fiyatları  için araştırma yaparken, tatil bütçelerinin en önemli kalemlerinden biri uçak bileti olunca doğal olarak ekonomik tatilde ucuz uçak bileti bulmak en önemli başlıklardan biri olur. Tatil planı yaparken ucuz uçak bileti bulan tatile 1-0 önde başlar.

Peki iyi diyorsun da ucuz uçak bileti nasıl bulunur dediğinizi duyar gibiyim. Birçoğumuz bu konuda Google Efendi’ye danışıyoruz. Google abi bana “en uygun uçak biletleri”, “ucuz uçak bileti” “THY ucuz bilet” gibi aramalar yaparak doğru sonuca ulaşmaya çalışıyoruz. Ancak bu ne kadar etkili sonuç veriyor derseniz ben Google Efendi’den çözüm aramayı baya bir süredir bıraktım.

Bir artık Google artık sağ taraftaki reklamları da kaldırıp ana ekrana taşıdı. Hal böyle olunca da ucuz uçak bileti gibi popüler aramalarda zaten ilk 4 arama böyle parayı verenin gözüktüğü bir hal alabiliyor. Yani Google Efendi’ye en ucuz uçak biletini nereden alırım dediğinizde o da dur bir bakayım kim bana bu konuda en fazla para vermiş diyor. Reklamsız sonuçlar ise sayfanın altında bir nevi rafın altında kalıyorlar. Bu yüzden size de tavsiyem bu konuda uzmanlaşmış sitelere bakmanız.

Nasıl her şeyin satıldığı süpermarketler, uzmanlaşmış mağazalara göre o dikeylerde zayıf kalıyorsa, Google da seyahat konusunda uzmanlaşmış arama motorlarına göre zayıf kalıyor. Tabi Google bu konuda ciddi çalışmalar yapıyor. Ancak o zamana kadar benim size tavsiyelerim şöyle: edremit uçak bileti fiyatları  ve bodrum merkezli bu seyahat arama motoru ile Türk Telekom’da çalıştığım zamanlarda Danimarkalı bir arkadaşım sayesinde haberdar olmuştum. Kendisi ucuz uçak biletlerini hep buradan bulduğunu söylemişti. Açıkçası buranın mantığı anlaşmalı birçok portalın verisini anlaşmalı olduğu için inceliyor ve onlardan belli bir miktarda da indirim alarak sizlere sunuyor. O yönlendirmeleri sayesinde kazanırken siz de uygun fiyata bilet bulmuş oluyorsunuz.

Havayolu şirketlerinin mil programları da ücretsiz ödül bilet kazanmak için iyi bir yöntem(di) Şimdi de kazanabiliyor olsanız da eski güzel günler giderek azalıyor. Bu konuda Türkiye’de en fazla üyesi olan program THY’nin Miles & Smiles programı. Ben THY’den Elite Plus üyesi olarak bu sistemi baya iyi bildiğimi iddia edebilirim sanırım. Tabi mayıs ayı sonunda Elite statüye düşüşün dayanılmaz hafifliğini yaşayacağım.

THY’nin mil programı sayesinde uçtuğunuz uçuşlardan mil kazanıp bu millerle sonra vergiler hariç ücretsiz bilet alabiliyordunuz. Şimdi belli bir mil karşılığında vergiler de dahil alabiliyorsunuz. Bu sistem geçtiğimiz yıllara kadar oldukça avantajlı bir sistem idi. Ancak zamanla hem kazanılan miller düşmeye başladı hem de kazanılan millerle uçak bileti almak hem zorlaştı hem de pahalılaştı.Hatta öyle bir duruma geldi ki, bazen mille bilet almak normal bilet almaktan çok daha pahalı olmaya başladı. Her ne kadar Google Efendi bu konuda iyi değil desem de o da bu konuda çalışmalara başlamış durumda.Buranın ilginç yanı bir havalimanı yerine birkaç havalimanı birden seçebiliyorsunuz. Diyelim ki Atatürk havalimanı seçtiniz size yanında yakın havalimanlarını da seçme imkanı sunuyor. Sabiha Gökçen ve Çorlu havalimanı ‘nı da seçebiliyorsunuz. Ayrıca en ucuz tarihleri göster seçeneği sayesinde gideceğiniz zamana yakın en ucuz tarihleri de gösteriyor. Bir de diğer güzel özelliği gideceğiniz tarihi yazıp örneğin 2 ila 5 gün arası kalacağım diye seçebiliyorsunuz. O da size bu günler için alternatif fiyatları gösteriyor. Bu şekilde yaptığım bir taramada tüm sitelerden uygun bilet fiyatı buldum. Ancak bu sitenin kötü yanı buradan bilet satın alamıyorsunuz. Sadece arama yapabiliyorsunuz. Burada 425 TL’ye bulduğum bilet THY sitesinde 1000 TL seviyelerinde idi. Ancak bu fiyata bileti satan bir yere denk gelmedim. Bu konuda biraz daha araştırma yapmam lazım. Ancak elinizin altında olması gereken sitelerden biri.
#1 - Ağustos 18 2016, 14:49:34

Merhaba; https://www.bibiletal.com/ucak-bileti-nasil-alinir/ bu yazıyı da okumanızı tavsiye ederim
#2 - Ekim 22 2016, 21:05:46

Üye:

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.