Alternatifim Cafe

Kumral ve Esmer Bayanlar İçin Makyaj Önerileri

Discussion started on Bayan

sabunkopugu

Son trend makyajları kendiniz de uygulamak için yapmanız gerekenler çok basittir. Kendi ten renginize ve tarzınıza uygun olan makyaj tonlarını kullanmak gerekmektedir. Beyaz tenli bayanlar, sarışın ve esmer tenli bayanların yanı sıra kumral ten rengine sahip bayanlarda çoğu zaman kendi ten rengine uyum sağlamayan makyaj tonları kullanmaktadırlar. Kumrallar için makyaj önerileri:

Kumral tenli bayanların göz makyajlarında kullandıkları far renkleri, mor, mürdüm, bordo ve yeşil renk tonları kendilerine çok yakışmaktadırlar. Daha natürel bir renk kullanılmak istenir ise, karamel ve koyu kahverengi renkleri sizler için biçilmiş kaftan olmaktadır. Koyu pembe ruj son yıllarda kumral bayanların en fazla kullandıkları ruj rengi olmaktadır. Koyu renkler kumral bayanlara yaptıkları tüm makyajlara uyum sağlamaktadır. Açık renk göz makyajı yapan kumrallar ruj renklerini koyudan yana kullandıklarında daha hoş bir görüntü yakalamış olmaktadırlar. Kumral makyajı nasıl olmalı?

Kumralların doğuştan şanslı oldukları bir nokta makyaj teknikleri çok yarar sağlamaktadır. Kumral tenli bayanların koyu renkli kaşlarının olması ve doğru yerde verilen kavisler ile bakışlardaki anlam daha fazla ön plana çıkmaktadır. Kumrallara en çok yakışan göz makyajında vazgeçilmezleri olan siyah eyeliner olmaktadır. Kumrallar eyeliner tercihlerinde siyah renkten yana yaparak daha iddialı makyajlar yapabilmektedirler.

Kumrallara en çok yakışan göz makyajında vazgeçilmezleri olan siyah eyeliner olmaktadır. Kumrallar eyeliner tercihlerinde siyah renkten yana yaparak daha iddialı makyajlar yapabilmektedirler. Kumralların kullanacakları allıklarda kendi ten renklerine uygun olarak seçilen tonlarda olmasına dikkat etmeleri gerekmektedir. Kumral bayanların elmacık kemiklerini ön plana çıkarmak istediklerinde elmacık kemiklerinin üzerine aydınlatıcı uygulamaları gerekmektedir.

Esmer ten bayanlar arasında farklı güzellikleri temsil eden özel bir tendir. Herkesin dikkatini kolayca çeken esmerler için makyaj önerilerini bir araya getirdik. Esmer tenli bayanların makyaj yaparken dikkat etmesi gereken birkaç püf noktası var. Doğru adımlarla doğru seçenekleri bir araya getirdiğiniz esmer teninizi daha da güzel gösterebilirsiniz

Esmer tenlilerin göz renkleri de saç renkleri de genellikle koyudur ve makyaj uygulamasında her istedikleri rengi kullanamazlar. Bu yüzden daha sağlıklı ve ışıltılı gösterebilecek ve kullanabilecekleri renkleri bilmeliler. Esmer tenli bayanlar koyu saç dışında kızıl ve kahve tonlarını da kullanabilirler. Bu renklerle uyumlu olacak krem ve kahve tonlarındaki makyajlarda onlara çok yakışacaktır. Bu renklerle birlikte cildinizi daha genç ve sağlıklı gösterebilirsiniz.

Ten renginize uygun fondöten tonunu mutlaka doğru bir ton olarak bulmalısınız. Eğer cildinizden daha koyu bir ton kullanırsanız sizi olduğunuzdan daha yaşlı gösterecektir. Esmer tenliler için güzellik sırları ve en güzel renkler şeftali, mercan ve kiremit tonlarıdır. Allık için renk seçerken bunlara dikkat edebilirsiniz. Koyu allık renklerini yanaklarınıza uygularken dikkatli sürmeye özen gösterin.

Esmerler için göz makyajı önerimiz ise kahve tonlarında olacak. Gün içinde kullanmak için sedefli kahve tonlarındaki farları tercih edebilirsiniz. Gece davetlerinde ya da gezmelerinde göz makyajınızda altın ve bronz farları kullanabilirsiniz. Bu en doğru seçim olacaktır. Esmer teninizde bronzun ve altın renklerinin parlaması ile tüm dikkatleri üzerinize çekecek ve sevdiklerinizin beğenisini kazanabilirsiniz.

Işıltılı eyelinerlar tam sizin için! Gözlerinize uyguladığınız ışıltılı eyelinerlar ile daha aydınlık bir görünüm elde edebilirsiniz.Ruj için şeftali ve ten renklerini kullanabilirsiniz. Dudaklarınız ince ise dudak kalemi ile dudaklarınızı çerçeveleyip ruj ile doldurarak olduğundan daha büyük gösterebilirsiniz.


#1 - Ağustos 18 2016, 11:27:30

Üye:

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.