Alternatifim Cafe

Göz Şekline Göre Makyaj Teknikleri

Discussion started on Bayan

sabunkopugu

Katy Perry, Emma Stone, Madonna, Nicole Kidman, Taylor Swift. Bu kadınlar beyaz, duru hatta soluk tenleriyle ön plana çıkan ve dünyanın hayran olduğu kadınlar... Bu isimlerin güzellik sırları hakkında bilgi sahibi olmak istiyorsanız ve siz de soluk bir cilde sahipseniz, cildinize iyi bakmanız gerçeğini unutmamanız gerekiyor. Çünkü en küçük bir sorun cildinizde kusur olarak görünür. Beyaz bir cilt sizi, klasik, çarpıcı ve benzersiz görünmenizi sağlar. Tabi cildinize uygun bir makyaj yaparsanız.

Göz makyajı yaparken kahverengi, mavi, yeşil ya da gri hangi göz rengine sahip olursanız olun, teninize uygun göz farı seçmeniz gerekir. Soluk, duru ve beyaz bir ten boş bir tuval gibidir. Bunun için hafif bir far kullanmanız gerekir, aksi takdirde, koyu renkler sizi parlak bir hale getirecektir. Çok koyu tenli bir kişiye hafif renkler olmayacağı gibi sizin gibi bir tene sahip kişiler de koyu makyaj olmaz. Hafif kahverengi ve mor gibi nötr renkler kullanabilirsiniz. Ama parlak renkleri kesinlikle tercih etmeyin.

Kahverengi ve gri eyeliner açık tenliler için çarpıcı olabilir. Kahverengi, özellikle gözleri ortaya çıkarır. Siyah gibi sert olmadığından tercih edilebilir. Siyah eyeliner da kullanabilirsiniz. Ancak aşırıya kaçmamak gerekir. Bunun yerine gözünüzün iç kısımlarına siyah kullanabilirsiniz. Böylece gözleriniz daha büyük görünecektir. Eyeliner sürerken makyaj fırçası kullanırsanız biraz cildinize bulaşır ve böylece bir miktar kontrast yaratabilirsiniz.

Cildinizin duru beyazlığından hoşlanmıyor olabilirsiniz. Ama kesinlikle sprey bronzlaştırıcılardan kaçının. Bu teninizin daha kötü görünmesine yol açacaktır. Ayrıca sizin gibi açık tenli insanların güneşe de daha dikkatli çıkması gerekir. Çünkü, kanser, derinizin sertleşmesi, kırışıklıklar, çiller ve güneş lekeleri beyaz tenli kadınlarda daha fazla görünmektedir. En iyi seçenek, korunarak, cildinizin güneşten koyulaşmasını sağlamaktır. Uzun ama doğal bir yöntemdir.

Açık tenli bayanlarımızın ciltleri çok hassas olduğu için kesinlikle bilmeleri gereken en önemli makyaj teknikleri makyajdan önce UVA ve UVB korumalı güneş kremlerini kullanmaları gerekiyor. Shiseido fondöten tercihlerini öncelikle hafif pembelik içeren renk tonlarını seçerek hem ciltlerine canlılık hem de renk takabilirler. Ayrıca dayanaklarında gülkurusu veya pembe tonlarına allık kullanmaları daha iyi olacaktır. Bununla birlikte simsiyah bir rimel tercih etmek yerine kesinlikle koyu kahve tonlarına sahip olan rimel kullanmalarını gerekir. Zira bu şekilde daha doğal bir görünüme kavuşabilirsiniz.

#1 - Ağustos 16 2016, 09:55:26

Üye:

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.