Alternatifim Cafe

Doğal Bronz Makyaj Nasıl Yapılır?

Discussion started on Bayan

sabunkopugu

Küçük ama bir o kadar da etkili birkaç ipucu ile teninize güneş dokunmuş gibi parıltı veren büyülü toplar, shiseido fondöten, pudra ve göz farı kullanarak kalıcı bir bronz makyaj yapabilmeniz mümkün. Nasıl mı? İşte size Doğal Bronz Makyaj Yapmanın Sırları.. Doğal makyaj yapmak kesinlikle bir şey sürmemek anlamına gelmiyor. Aksine, birkaç küçük sihirli dokunuş ile sağlıklı ve doğal görünümlü bir makyaj yapmak tabi ki mümkün. Doğal bronz makyaj, yanlış yapıldığında parça parça ya da lekeli bir görünüm oluşturabileceği için profesyonellerin önerilerine kulak vermek bizim için faydalı olacaktır.

Öncelikle makyaj uygulanacak cilt bronz makyaj için titizlikle hazırlanmalıdır. Bu hazırlık için yapılabilecek en güzel ve faydalı şey peeling yapmaktır. Sonrasında ise cilt rengimizi eşitlemek için çok ince bir tabaka halinde hafifçe fondöten uygulanmalıdır.  Fondöten kullanırken kaliteli ürünlere yönelmenizde kesinlikle fayda olacaktır.

Pudralar, makyaj uygulamalarının olmazsa olmazlarından biridir. Fakat maske gibi bir görünüm istemiyorsanız pudrayı asla ve asla bol miktarda kullanmayınız. Piyasada ki bir çok kaliteli ürün ile teninize hafif dokunuşlar yaparak fondöteninizi güzelce uygulayabilir ve sabitleyebilir, cildinize uzun zaman kalıcı ve aydınlık bir görünüm vermeniz mümkün. Mineral pudra çeşitleri cilt kusurlarının görünümünü düzeltmeye oldukça yardımcı olacaktır.

Şimdi sıra geldi parıltılı ve ışıltılı bir bronzluk yaratmaya. Elmacık kemikleri bronz makyaj uygulamasında en önemli noktalardır, eğer çıkık elmacık kemikleriniz yoksa çare olarak doğallığın ışıltısını veren büyülü toplardan yardım alabilirsiniz. Profesyonelce tasarlanmış bu çok renkli ve harika inciler, yüze, yanaklara ve hatta dekolte bölgenize güneş dokunmuş gibi bir parıltı verdiğinden doğal ve bronz bir görünümü rahatlıkla elde etmeniz mümkün. Açılı ve kaliteli bir fırça ile kullandığınız ürünü elmacık kemiklerinizin hemen altına birkaç kez uygulayabilirsiniz.

Doğal bronz makyajın son adımı ise gözler. İlk önce göz makyajı için göz altlarınıza güzelce kapatıcı sürün. Kapatıcıyı iyi bir fırça ile uygularsanız daha iyi sonuç alabilirsiniz. Sabitleme işlemi için üzerinden pudra ile hafifçe geçmenizde fayda olacaktır. Göz kapaklarınızın tamamına ışıltılı, kaşınızın hemen alt tarafına açık renkli ve iki rengin arasına da kahverengi tonlarda bir far sürebilirsiniz. Bir çok profesyonel far markası ile birbiri ile uyumlu harika tonlar bulabilmeniz mümkün. Son uygulama olarak kirpiklerinize birkaç kat maskara sürebilirsiniz.
#1 - Ağustos 15 2016, 10:25:04

Üye:

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.