Alternatifim Cafe

Buğulu Göz Makyajı Teknikleri

Discussion started on Bayan

sabunkopugu


Buğulu göz makyajı nasıl yapılır? sorusunun cevabını bilmek, bakışlarınızın daha derin ve etkileyici olmasını sağlaması bakımından son derece önemlidir. Son yıllarda bayanların çoğu, özel bir davete katılacakları zaman gözleri için buğulu göz makyajı tercih etmektedir. Bu göz makyajı sayesinde dudaklarınızda ya da yüzünüzde kamufle etmek istediğiniz bölgeler varsa bunu rahatlıkla yapabilirsiniz. Buğulu göz makyajından istenen etkinin alınabilmesi için tekniği doğru uygulamak gerekir. Bu yazımızda sizlerle buğulu göz makyajı yapmak için çok işinize yarayacak bazı tüyolar paylaşıyoruz. Verdiğimiz bilgilerden yola çıkarak siz de evde profesyonel bir şekilde buğulu göz makyajı yapabilirsiniz.

Buğulu Göz Makyajı Yapmak İçin Gerekli Malzemeler

Siyah veya kahverengi göz kalemi ( açık renk bir far ve siyah ya da kahverengi far )
Kulak çubuğu ya da fırça
Rimel
Buğulu göz makyajı yapmak için kullanabileceğiniz 2 teknik mevcuttur. Bunlardan birisi göz kalemi kullanarak, diğeri de far uygulayarak yapılmaktadır. Aşağıda sizlerle her iki tekniği de paylaşıyoruz.

Göz Kalemi Kullanarak 3 Adımda Buğulu Göz Makyajı Yapımı

1-)  Gözünüzün üst kirpik kısmına göz kalemini enlemesine sürerek buğulu göz makyajı yapmaya başlayın. Daha sonra alt kirpiklere de aynı işlemi uygulayın ve bir sonraki aşamaya geçin.

2-) Bir kulak çubuğu veya fırça yardımı ile gözünüzün üst ve alt kirpik kısmına sürdüğünüz kalemi yavaş bir şekilde dağıtın. Bunu yaparken dip kısımlar koyu, kaşa doğru olan bölgede rengi açık tutmanız gerekmekte.

3-) Son aşamada kirpiklerinize iki kat rimel sürerek buğulu göz makyajını tamamlayabilirsiniz.

Far Kullanarak Buğulu Göz Makyajı Yapma

Buğulu göz makyajı yapmak için göz kalemi yerine açık renk bir shiseido far ve siyah ya da kahverengi far da kullanabilirsiniz. İlk önce gözlerinize normal şekilde göz kalemi çekin. Daha sonra göz kapağınızın iç tarafına açık renk far sürün. Ortadan kaş bitimine kadar olan bölgeye de bir fırça ya da parmağınız yardımı ile siyah ya da kahverengi farı sürün. Son olarak rimel sürerek kirpiklerinizi belirginleştirdikten sonra buğulu göz makyajı tamamdır.

Buğulu göz makyajı yapımı sırasında kaliteli makyaj malzemeleri kullanmanın yanı sıra verdiğimiz tüyolara da dikkat ederseniz kusursuz bir göz makyajı yaparak, bakışlarınızı daha etkileyici hale getirebilirsiniz. Bu makyajı günlük hayatta yaptığınızda biraz abartılı görünebilir, buğulu göz makyajı daha çok gece makyajı için uygundur. Aşağıda sizlerle, buğulu göz makyajı nasıl yapılır? sorusunun cevabı olabilecek bazı görselleri paylaşıyoruz.

İşleme fondöten yaparak başlayın.

- Pürüzsüz bir cilt yüzeyi için üst göz kapağınıza kapatıcı sürün.

- Far işlemi sırasında yanaklarınıza düşen far tozlarına hafifçe pudra sürebilir, makyaj sonunda da mendille pudrayı temizleyebilirsiniz.

- Amacınız temel bir çerçeve oluşturmak. Bunu da siyah ya da füme eyelinerla kirpik diplerinizden hafifçe geçerek ve ardından ince bir fırçayla ufak darbeler yapıp eyelineri dağıtarak yapın.

- Bu işlemleri başarılı bir şekilde yaptıktan sonra göz kapaklarınıza gri tonlarda farınızı renklerin karışması için aşağıdan yukarıya doğru uygulayın.

- En çarpıcı sonuç için göz kapağınızın ortasına daha açık renk sürün.

- Rimelinizi de tamamladıktan sonra harika smokey eye makyajına kavuşmuş olacaksınız.

Siyah göz kalemini kirpik diplerinize çekin. Mükemmel bir şekilde yapmanıza gerek yok çünkü dağıtma işlemi uygulayacaksınız.

Buğulu göz makyajında temel amaç dağıtma işlemini düzgün bir şekilde yapmaktır. Sürdüğünüz siyah göz kalemini karıştırma fırçası ile yukarı doğru yuvarlak hareketler ile dağıtmaya başlayın.Geçişleri ve siyahın yoğunluğunu isteğinize göre ayarlayın ve karıştırma işlemini buna göre devam ettirin. Üst kısım bittikten sonra gözünüzün alt kirpik diplerine de siyah göz kalemi çekin. Sağa ve sola olacak şekilde ileri geri hareketler ile küçük bir fırça yardımı ile siyah göz kalemini dağıtın.Eğer gözleriniz küçük ise göz içine kalem çekmeyin çünkü bu işlem gözlerinizi daha da küçük gösterecektir. Buğulu göz makyajınızın son adımı olan rimele geçebilirsiniz. Yoğun ve hacimli bir görünüm verecek bir rimeli tercih edin ve dolgun kirpikleriniz ile makyajınıza imzanızı atın
#1 - Ağustos 05 2016, 11:50:20

Üye:

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.