Alternatifim Cafe

Sarışın Bayanlar İçin Makyaj Önerileri

Discussion started on Bayan

sabunkopugu

Doğal sarışınlar ve ten rengi çok açık, renkli gözlü kadınlar için gözlerde pembe, açık mavi, lila gibi sulu boya renkleri kullanılabilir. Ayrıca kahve ya da gri tonlarının yumuşak geçişleriyle uygulanmış, daha vurgulu bakışlar da elde edilebilir. Klasik siyah eyeliner dışında sezonda sıkça karsılaşacağımız lacivert eyeliner bile olabilir.

Tende çok açık renk bir fondöten ve pembe tonlarda allık ile yumuşak, masum bir ifade verilebilir. Gözlere sıcak kahvelerle derinlik verildiyse; açık tenlilerde boyna kadar uygulanmış, bütünüyle bronz görüntü yaratmak çok doğal durmaz. Yanaklardan alına doğru tenin baz renginin bir buçuk ton kadar koyusu bronz pudra ile ciltte oluşturulacak doğal sıcaklık hoş görünecektir.

Doğal ışıltıyı yakalayın Tende doğal ışıltıyı yakalamak için transparan ya da içinde pembelik olan kremsi yapıda hafif parlak ürünler kullanılmalı. Kaş altından başlayarak elmacık kemiğine doğru C harfi şeklinde gelerek bu bölgede ve göz makyajı yaparken göz pınarında aynı ürünle ufak bir dokunuş gözler birbirine çok uzak değilse mutlaka yapılmalı. Dudaklar açık pembe tonlarda olabilir; gülkurusu, bebek pembesi bazen de sadece dudak renginin çok benzeri bir renk kullanılabilir.

Biraz sıcaklık vermek için yine gözlerde kahverengi kullanıldıysa, dudakta açık kahve tonları kullanılabilir. Hatta iyice belirginleştirilmiş kirpikler ve tamamıyla transparan ten renginde bırakılmış gözlerle uyumlu olarak dudakta bordo ve koyu kırmızılar tercih edilebilir. Sarışın kadınlar sarı ve sarı tonlarındaki renklerden kaçınmalıdır. Çünkü bu renkler özellikle tek başına kullanıldığında kişiyi hasta ve yorgun gösterebilir.

Profesyonel Makyöz olarak biraz bu tür şeylerden de bahsetmek istedim. Genelde kadınlar makyaj konusunda bilgisizler daha doğrusu neyi nasıl yacaklarını bilmiyorlar. Yolda gördüğüm kadarıyla ya da bana makyaja gelen bir çok müşterim yanlış seçimler yaptıkları gibi benden de bunu istiyorlar. Gazete veye dergi güpürlerinde gördükleri modellerin makyajlarının aynısı istiyorlar. Ama bilmediğimiz birçok şey var.

Yani Ten Renginiz, Göz Renginiz, Saç Renginiz , Yüz Yapınız
Bunları bildikten sonra inanın kendinizi daha farklı göreceksiniz.
Örneğin Sarışın kadınlar yani saçları sarı olan kadınlar çok fazla yanlış tercih yapıyorlar. Saçlarınızın sarı olması sizin sarışın olduğunuzu ifade etmez, ten renginiz kumral olabilir, gözleriniz koyu olabilir.Bunları daha net görebilmeniz açısından kadınları gruplandırdım.

Sarışın Mavi Gözlü Kadınlar; Alman ve rus tipi kadınlardır. Türk tipi kadınlarda da rastlanabiliyor. Eğer siz gerçek bir Sarışınsanız ve gözleriniz açık renk ise bu önerilerim sizin için;
Fondöten : Markadan markaya numara değişir ama sizin kesinlikle çok açık tonlarda shiseido fondöten kullanmanı gerekir.
Göz Farı : Pemve ve Açık mavi tonları sizin için. Lila vb açık renklerde size yakışır. Bordo ve zeytin yeşili gibi renklerden uzak durmalısınız. Sarışınlar sıcak renkli kadınlardır. dolayısıyla sizin daha sıcak renkler tercih etmeniz gerekir.
Allık : Kesinlikle pembeler sizin için. Koyu kahvelerden uzak durun.
Ruj : Açık pembe ve parıltılı tonlar
#1 - Ağustos 02 2016, 09:34:33

Üye:

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.