Alternatifim Cafe

Buğulu Göz Makyajı Nasıl Yapılır?

Discussion started on Bayan

sabunkopugu

Buğulu göz makyajı 2016 yılında da moda. Özellikle toprak tonları, mavi tonlarında buğulu makyaj geri döndü. 2016 yılında göz makyajında mavi renkler yeniden moda oldu. Buğulu göz makyajı Versace de, podyumda siyah, dumanlı göz makyajı kullanan moda devlerinin arasında. Gözlerinize buğulu bir bakış vermek istiyorsanız, buğulu göz makyajı yapmak o kadar kolay ki, siz de kısa sürede bu güzel göz makyajını yapabilirsiniz.

Buğulu göz makyajı gözlerinize bir anda seksi bir bakış katar. Ancak kötü uygulandığında sizi bir ucubeye de çevirebilir. İlk olarak fondöten uygulamasıyla başlayın. Ardından üst göz kapağınıza kapatıcı sürün. Böylece pürüzsüz bir yüzey elde edeceksiniz. Gözlerinize far sürerken düşebilecek far tozları için gözlerinizin altına hafifçe pudra sürebilirsiniz. Makyajınız bittiğinde mendille pudrayı temizleyebilirsiniz.

Temel bir çerçeve oluşturmak için gri veya siyah eyeliner ile kirpiklerinizin dibini hafifçe geçin. Ardından ince uçlu bir fırça ile ufak darbeler yaparak eyelineri dağıtın. Bir sonraki aşamada göz kapağınıza gri farınızı uygulayın. Aşağıdan yukarıya doğru hareketlerle uygularsanız renklerin karışmasını sağlayabilirsiniz. Çok daha etkili bir sonuç için göz kapağınızın ortasına açık renk sürün. Son olarak rimelinizi sürün ve makyajınızın kalan kısımlarını tamamlayın.

Bu trend bize bahar aylarını anımsatsa da, bu sonbahar ve kışı dumanlı, renk geçişleri taşıyan göz makyajlarıyla karşılıyoruz. Versace de podyumda siyah, dumanlı göz makyajı kullanan moda evlerinin arasında. Bu trendde esas önemli olan detay gözlerinizi belirginleştirmek. Bu görüntüyü isterseniz yumuşak yapılı bir göz kalemini dağıtarak isterseniz de degrade tonlarda  farlar kullanarak elde edebilirsiniz.

Cildinize teninize uygun bir fondöten sürün. Bu fondöteni sürerken tüm yüzünüze eşit bir şekilde dağıtmaya dikkat edin.Göz kapaklarına primer uygulayın.Kirpiklerinizin diplerine ve alt kirpiklerinizin diplerine kalem çekin. Aplikatör yardımıyla bunu dağıtın.Buğulu göz makyajında sürülen kalemin dağıtımı çok mühimdir. Koyudan açığa doğru geçiş olmalı.Göz kapağınıza resimdeki tonda gri bir far uygulayın, göz kapaklarının dış köşelerine ise siyah.Kirpiklerinize dilediğiniz rimelden birkaç kat sürün.Hafif pembe renk bir allıkla yanaklarınızı renklendirin.Dumanlı göz makyajında gözler ön planda olucağından dudağınıza yalnızca nude tonlarında bir ruj veya yalnızca parlatıcı uygulayın. Göz makyajındaki güzellik sırları  kullandığınız ürünlerin teninize ve göz şeklinize uygun olmasına bağlıdır.
#1 - Temmuz 26 2016, 09:45:27

Üye:

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.