Alternatifim Cafe

Küçük Göz Makyajı Nasıl Yapılır?

Discussion started on Bayan

sabunkopugu

Kadınlar makyaj yapmadan günlerini geçiremeyen varlıklardır. Ancak elbette her kadının aynı makyaj teknikleri kullanması mümkün değildir. Makyaj her zaman yüz şekline göre yapılan bir uygulamadır. Bu durumda göz şekli de göz makyajı için önemli bir unsur haline gelmektedir. Göz makyajı hususunda en dertli olan kişiler kesinlikle küçük gözlere sahip olan kadınlardır. Küçük göz makyajları oldukça kısıtlıdır.

Büyük gözlere her türlü makyaj yakışırken küçük gözlere yapılacak makyaj için belirli kurallara uyulması gerekmektedir. Öncelikle küçük göz makyajlarında dikkat edilmesi gereken en önemli nokta gözlerin ortaya çıkmasıdır. Gözlerin ortaya çıkabilmesi için de koyu renklerden uzak durmak en yararlı seçim olacaktır. Koyu renk kullanmak isteyen küçük gözlü kadınlar ise göz çizgilerini uzatarak bu uygulamaları yapabilirler ancak küçük gözlü kadınları için en ideal makyaj tipi hafif olanıdır. Hafif bir makyaj ile gözleri ortaya çıkarmak mümkündür.

Far seçiminde açık renk tonların kullanılması ve isteğe bağlı olarak açık kahve tonları ile makyajın renklendirilmesi küçük gözlere sahip olan kadınlar için bir avantaj olacaktır. Ancak her kadın far kullanımını desteklememektedir. Bu durumda küçük göz makyajları için kapatıcı, aydınlatıcı ve rimel kullanmak yeterli olacaktır. Kapatıcı ve aydınlatıcılar ile göz çevresinin ten renginden daha açık bir renge sahip olması sağlanabilir.

Bu adımdan sonra isteğe bağlı olarak hafif bir göz kalemi müdahalesi yapılabilir. Ancak mutlaka göz kaleminin dağılması sağlanmalıdır. Böylece gözlerde gölgeli bir görüntü yaratmak mümkün olacaktır. Küçük göz makyajları için son olarak da etkili ve güçlü bir rimel seçilmelidir. Bu rimel ile kirpikler olduğundan daha uzun ve daha hacimli görünebilir. Böylece gözlerin de daha büyük görünmesi sağlanabilirken aynı zamanda çarpıcı bakışlara sahip olmak mümkün olur.

Kozmetikte her şeyin çözümü vardır. Kadınların küçük gözlere sahip olması onların makyaj yapmaması gerektiği anlamına gelmemektedir. Yapılacak tek şey makyaj tekniklerini bilmek ve göz şekline uygun bir makyaj yapmaktır. Böylece küçücük gözler bile oldukça büyük bir görüntüye sahip olabilir ve büyük gözlü kadınları kıskanma günleri geride kalabilir.

Küçük göz makyajı sayesinde istedikleri sonucu elde edebilirler. Doğru far rengini kullanmak renklerler oynamak göz içine çekilen kalem rengi hatta rimelin özelleriyle bile küçük gözün genel görünümü için önemlidir.Küçük göz makyajına başlarken ilk olarak gözlerimizi ve çevresini makyaja hazırlayalım. Gözlerimizi daha önce makyaj yapıldı ise güzelce temizleyelim. Göz altı çukurları, morluklar ve diğer problemleri ortadan kaldırmamız gerekiyor.

Bunun için de cildinize uygun renkte göz çevrenize kapatıcı uygulamalıyız. Bu kapatıcıyı göz kapağına sürmek yerine far bazı kullanmamız gerekmektedir. Hem farınızın daha kalıcı olması için hem de o alanı pürüzsüzleştirmek için kullanmamız gerekmektedir.Küçük göz makyajını uygularken far seçiminde açık tonları tercih etmemiz gerekmektedir ve az far kullanmamız gerekmektedir. Koyu far kullandığımız taktirde, far rengi dikkat çekeceği için gözleriniz arka planda kalacaktır. Bu nedenden dolayı açık tonları tercih etmemiz gerekmektedir.

Farımızı açık renkte tercihen beyaz yada açık kahve tonlarını kullanabiliriz. Bu tonları kaş altı bölgesine kadar uyguluyoruz. İsteğe göre tek ton far da kullanabilirsiniz yada kullandığınız farın iki ton koyusu ile gölgelendirme yapabilirsiniz.Bu işlemleri tamamladıktan sonra gelelim göz kalemine. Çünkü göz kalemi gözlere istenen etkiyi sağlamak için oldukça önemli kozmetik ürünüdür. Üst kirpik diplerine kadar göz kalemini uyguluyoruz. Göz kalemini kullandıktan sonra net biz çizgi yerine hafifçe göz kalemini dağıtıyoruz.

Üst kirpik dibinizin ucuna geldiğinizde ise hafif kuyruk yapmak için kalemi biraz daha uzatıyoruz. Tabi ki bu isteğe bağlıdır. Kalemi çekerken dikkat etmemiz gereken nokta ise kalemi ince çekmemizdir. Çünkü düşük göz kapaklı olan bayanlar kalın kalem çekerse gözleri daha da küçük gösterir ve gözleriniz açık olduğu zaman kalemin gözükmemesine neden olur. Kalem yerine eğer eyeliner sürmek istersenizde aynı şekilde ince çekmeniz gerekmektedir.

Gelelim asıl küçük göz makyaj hilesine bu hilenin asıl püf noktası alt göz çizgi bölgesidir. Eğer amacınız gözlerinizi büyük göstermek ise sakın alt göz içine kahverengi yada siyah göz kalemi çekmeyiniz. Sadece yapmanız gereken alt kirpik diplerinize kalem kullanınız. Ya da daha doğal durmasını istiyorsanız kesik uçlu eyeliner fırçası ile alt kirpik diplerine   koyu far sürün.Alt göz içine de beyaz yada ten rengi göz kalemi kullanmanız gerekmektedir. Bu gözünüzü hem büyük hem de aydınlık gösterir. Normal günde beyaz göz kalemi biraz fazla duracağı için ten rengi göz kalemi kullanmanız daha iyi olacaktır. Fakat bir davet organizasyona gitmek istiyorsanız beyaz kalem daha uygundur.

Sıra geldi son aşamaya, kat kat üst üste sürülmüş rimel göz makyajının yanlışlarından biridir. Özellikle küçük gözlü bayanlar için güzellik sırları rimeli tek kat sürüp daha sonra biraz bekleyerek tek darbelik ikinci kat geçilebilir. Son olarak da kirpiklerinize kıvrım vererek küçük gözleri olduğundan daha iyi gösterecektir.
#1 - Temmuz 25 2016, 09:53:51

Üye:

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.