Alternatifim Cafe

Beyaz Tenliler İçin Makyaj Önerileri

Discussion started on Bayan

sabunkopugu

Beyaz yada açık tenli iseniz çok şanslısınız demektir çünkü kendinize uydurabileceğini yüzlerce makyaj önerilerini deneyebilirsiniz. Çünkü diğer renk tenlerinde bu kadar fazla şansınız olmuyor. Beyaz tenliler için en önemli unsur, öncelikle beyaz bir tene sahip olduğunuzu hatırlamaktan geçer. Başkalarının yüzünde güzel duran bir makyaj, sizi bir palyaço gibi gösterebilir. O yüzden doğru güzellik sırları ile makyajınızı güzelleştirmek gerekir.

Gözleri vurgulamak için, kirpiklerden başlamak en iyisidir. Koyu renk kirpikler gözleri vurgular. Kahve veya kahve siyah renkte rimel tercih edin. Rimel sonrasında göz kaleminizi uygulayın. Daha açık renkte veya şeffaf bir göz kalemi tercih edin. Beyaz tenlilere uygun far renkleri ise; pembe, gri, yeşil, mavi, mor ve tonları ek olarak da açık kahvedir.

Gözleri vurgulamak için, kirpiklerden başlamak en iyisidir. Koyu renk kirpikler gözleri vurgular. Kahve veya kahve siyah renkte rimel tercih edin. Rimel sonrasında göz kaleminizi uygulayın. Daha açık renkte veya şeffaf bir göz kalemi tercih edin. Beyaz tenlilere uygun far renkleri ise; pembe, gri, yeşil, mavi, mor ve tonları ek olarak da açık kahvedir.

Pastel pembe, mat eflatun ve açık sedefli gül rengi, açık tenlerde güzel durur. Bu renkler size aydınlık kazandırır. Önemli olan, ciltteki küçük kusurların ve gözcaltlarındaki morlukların kapatıcı yardımıyla görünmez hale getirilmesidir. Açık renk gözlerin konturları çok koyu olmayan renklerle belirlenmelidir. Kirpikler için gündüz saatlerinde kahverengi, akşam saatlerinde ise siyah rimel kullanabilirsiniz. Kirpiklerinize rimel sürmeden önce, fırçayla pudra serperseniz, rimel sürdükten sonra çok daha dolgun görünmelerini sağlarsınız.

Su renkleri gözlere ışıltı verir. Tüm göz kapaklarına far uygulayın. Dış kenarlara doğru renkleri koyulaştırın. Böylece bakışlarınız ışıltı ve derinlik kazanır. Turuncu, killi toprak ve yeşil heyecan verici zıtlıklar yaratır. Kaşlarınızın hemen altına aydınlatıcı renk uygulayın. Böylelikle gözleriniz daha iri görünecektir. Pembe ve bej gibi yumuşak renkler, gözlerinize genç ve masum bir hava verir. Bu doğal görünüm, makyaj yapmamışsınız hissi verecektir. Sadece hafif bir renk vermek istiyorsanız, farı kirpik diplerinize göz kalemi gibi sürebilirsiniz. Nemli aplikatör kullanırsanız, daha yoğun renk uygulayabilirsiniz.

Beyaz tenliler, koyu renk rujdan uzak durmalıdır. Uygun renkler ise; açık pembe, parlak ve domates kırmızısıdır. Dudak kalemi de kullanmalıdır. Açık pembe, pembe, kahve, gül kurusu allıklar hoş durur. Beyaz tenliler nars fondöten doğru seçmelidir. Çok açık renk küllü, çok koyu renk ise kırmızı gösterir.

Soğuk pembe ve meyve tonları, açık renk tenlere canlılık verir. Dudak konturunuzu rujunuzla aynı renkte bir kalem kullanarak belirtmelisiniz. Bu şekilde hem dudaklarınızın şekli daha belirginleşir, hem de rujun dudak kenarındaki ince hatlara kaymasını engellersiniz. Saçlarınız sarıysa, çarpıcı pembe tonları iyi görünecektir. Parlatıcı, ince dudakların daha dolgun görünmesini sağlar. Mat ve koyu renkler, dudakları daha ince gösterir. Saçlarınız koyu renkse, güçlü bir böğürtlen kırmızısıyla, Pamuk Prenses efekti yaratabilirsiniz. Eğer dudaklarınız önceden pudralarsanız renk çok daha yoğun görünür.

Açık renkli tenlerde hafif kızarmış yanaklar, anti-aging etkisi yaratır. Bu ten rengi için ideal renk, açıktan koyuya uzanan pembenin tüm tonlarıdır.Pembe tonlar, tene sağlıklı bir renk verirken, yorgun ciltleri bile dinlenmiş gösterir.Allığınızı elmacık kemiklerinizin belirgin olduğu noktaya sürün. Aşağı sürerseniz, bu sizi olduğunuzdan yaşlı gösterecektir. Göz makyajı yaparken gözlerinizi belirginleştirmek ten başlayabilirsiniz bunun için ilk olarak kirpiklerinize koyu kahve veya siyah renkte bir rimel sürmeyi tercih edebilirsiniz ve ardından daha açık bir renkte göz kalemi tercih etmenizi öneririz.

Beyaz tenliler için en uygun far renkleri ise gri,yeşil,pembe,mavi ve mor tonlarında renklerdir. Çok koyu bir fondöten seçimi ni kesinlikle tercih etmemelisiniz çünkü bu sizi normalden daha yaşlı gösterecektir.Ama yinede biraz bronz gözükmek istiyorsanız teninizden 2-3 ton daha koyu fondöten ve pudra seçmenizi öneririz.Ve geldik en önemli tercih ruj tercihine özellikle gece dışarı bir eğlenceye gidiyorsanız domates kırmızısı bir ruj rengini tercih etmelisiniz bu renk sizi oldukça cesur ve fark edilir gösterecektir.

#1 - Haziran 30 2016, 10:20:56

Üye:

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.