Alternatifim Cafe

Saksafon Çalmak İsteyenlerin Uygulaması Gereken 5 Tavsiye

Discussion started on Müzik Enstrümanları

Saksafon Çalanlara 5 Önemli Tavsiye

Saksafon Kursu İzmir eğitmenlerimizin hazırlamış olduğu içeriğimizde saksafon çalanların mutlaka uygulaması gereken 5 önemli tavsiyeye verdik. Yazımızda belirttiğimiz maddelerin uygulanması durumunda daha doğru ve verimli bir çalım stili elde edebilirsiniz. İşte saksafon çalanların uygulaması gereken 5 önemli madde;

* Gerekli Diyafram Çalışmalarını ve Nefes Egzersizlerini Yapın

Nefes ve diyafram çalışmaları, saksafon çalımında çok önemli bir noktayı kapsamaktadır. Eğer ki bu çalışmalar düzenli olarak tekrarlanırsa parça ve etüt çalımında daha verimli nefes kullanımı ve buna bağlı olarak daha güzel bir ton elde edilebilir.

* Saksafon Tutuşunu Doğru Şekilde Gerçekleştirin

Saksafon çalarken ilk dikkat edilmesi gereken noktalardan biri de doğru tutuş pozisyonunun sağlanması gerekliliğidir. Doğru tutuş pozisyonunun elde edilmesiyle birlikte çalarken notaların ifadesi daha kolay sağlanacak ve parmakların hızlanması daha rahat şekilde gerçekleşecektir.

* Sık Sık Pratik Yapın

Her enstrumanda olduğu gibi saksafonda da pratik yapmak enstrumanın öğrenimi açısından oldukça büyük önem taşımaktadır. Ne kadar pratik yaparsanız o kadar hızlı ilerleyiş sağlayabilirsiniz. Bu yüzden olabildiğince enstrumanınızla vakit geçirmenizi tavsiye ediyoruz.

* Saksafon Bakımı ve Temizliğini Öğrenin

Her müzisyen çaldığı enstrumanın bakım ve onarımını belirli bir oranda mutlaka yapabilmelidir. Eğer ki enstrumanınızı yakından tanır ve sorunlarına çözüm bulabilirseniz, müzisyen olma yolunda ilk adımlarınızı atmışsınız demektitr.

* Saksafonla İlgili Videolar İzleyin

Bu madde belirli bir çalım stili edinmek açısından oldukça önemlidir. Eğer ki müzikal doygunluğa ulaşabilirseniz, gerekli parçaları yorumlama da bir adım öne geçersiniz. Bu yüzden olabildiğince farklı tarzda videoları izleyin ve bu videolarda öğrendiklerinizi enstrumanınızda uygulamaya çalışın.

Kaynak: http://sozkonususanat.com/kurslar/muzik-kursu/saksafon-kursu/
#1 - Haziran 20 2016, 02:35:01

Üye:

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.