Alternatifim Cafe

Saç Dökülmesini Azaltmak için Diyet Seçenekleri

Discussion started on Sağlık

fbacker

Gelişmiş batı ekonomilerinde DHT seviyesini ve doğal olarak saç dökülmesini azaltma yolunda beslenme alışkanlıklarının yeniden düzenlenmesi bir çok bilimsel tartışmaya konu olmaktadır. Aşağıda bahsi geçen beslenme değişiklikleri saç dökülmesi tamamen durduramasa da olumlu etkilere sahip olacaktır.

Çinko – doğal bir DHT engelleyici olan çinko içerikli besileri diyetinizden eksik etmeyin. Deniz ürünlerinden kolaylıkla elde edebileceğiniz çinkoyu saç dökülmesinden muzdarip bir çok kişi saç tedavisi amacı ile vitamin hapı olarak da almaktadır.

Soya –Doğu kültürlerinin diyetlerinde önemli bir ağırlığı olan soya fasulyesi, soya sütü, tofu,miso ve soya peyniri DHT hormonuna ve saç dökülmesine karşı uygulanabilecek tedavilere destek olacak diyette bulunması gerekenlerin en başındadır.

Biotin – Biotin Vitamini vücuttaki DHT seviyesiyesini azaltmaya yardımcı olarak saç dökülmesini azaltma konusunda etkilidir. Biotin vitamini ihtiva eden besinler yumurta sarısı, karaciğer, peynir, ahududu’ dur.

Bu listeye ilave edilebilecek başka besinler bulunduğu gibi saç dökülmesi için öncelikli yapmanız gereken doktorunuz ile görüşüp saç dökülmesi tedavisi için temel bir tedavi programı oluşturmaktır. Beslenme bu tedavilere ilave olarak güçlü bir destek tedavi olacaktır.
#1 - Haziran 08 2016, 14:01:15
« Son Düzenleme: Haziran 08 2016, 14:05:43 Gönderen: fbacker »

Üye:

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.