Alternatifim Cafe

Mücevher Fuarı

Discussion started on Ekonomi Haberleri

sabunkopugu

Dünyanın 5. Büyük mücevher fuarı 10 Mart’ta CNR’da kapılarını açtı. Mücevher sektörünün profesyonelleri ve tasarımcıları da fuarda bir araya geldi. Sektörün önde gelen markaları göz kamaştıran en yeni ürünleri ve koleksiyonları ile fuarda yer alıyor. Fuarda en gösterişli altın ürünlerden, sade ve şık değerli taşlardan oluşan ürünlere, pırlanta tek taşlardan giyilebilir teknolojiyle üretilmiş tasarımlarda yer alıyor. Sektör profesyonellerini 42. kez bir araya getiren İstanbul Mücevher Fuarı, sektöre yön veren bir konumda yeni iş birlikleri açısından da firmalara oldukça büyük avantajlar sağlıyor.
Sadece mücevher sektörü profesyonellerinin ziyaret edebildiği fuarda, Türkiye başta olmak üzere Avrupa’dan Asya’ya, Uzak Doğu’dan Amerika’ya birçok coğrafyadan altın, mücevher, pırlanta, renkli taş, yarı değerli ve değerli taş, inci, gümüş, gümüş takı ve gümüş ev eşyası, altın montür, rafineri, saat, kalıp, vitrin dekorasyon, makine-ekipman&yan sanayii, kasa, yazılım, lojistik, led aydınlatma sektöründen 1250’nin üzerinde dünyanın önemli mücevher marka ve firmaları çok özel koleksiyonlarını ve ürünlerini ziyaretçilerin beğenisine sunuyor.
Genç Tasarımcılara İstanbul Jewelry Show Desteği!
Türk Ekonomi Bankası (TEB) sponsorluğunda düzenlenen, 42. Uluslararası ‘‘İstanbul Jewelry Show’’un sektöre katkıları arasında yer alan ve geçtiğimiz yıl Mücevher İhracatları Birliği katkılarıyla ‘‘İstanbul Jewelry Show’’da ilki gerçekleştirilen “Designer Market’’ projesi ile bu yıl da profesyonel ve öğrenci düzeyindeki tasarımcılar, uluslararası sektör temsilcileriyle buluşma imkanını buluyor. Bir çok tasarımcının özenle seçilmiş çizimleri ve ürettiği takılar “Designer Market“te sergileniyor.
Atasay Takıları Teknoloji ile Buluşturdu!
Atasay’ın yeni tasarımları giyilebilir teknoloji ürünlerinden oluşıyor. Erkekler için tasarlanan kol düğmeleri içerisindeki çip sayesinde karvizit görevi görüyor. Bu ürünle iş adamları artık karvizit taşımak zorunda kalmayacak. Android telefonlardan kolayca girdikleri bilgilerini çip sayesinde kartvizit olarak kullanabilecekler.
Evlilik Tekliflerinin En Yaratıcısı Atasay’da!
Atasay'ın giyilebilir teknoloji ile tasarladığı hediyeler, sevdiklerinize hem şık hem de teknolojik sürprizler yapmanıza imkan sağlıyor. Tasarlanan kolye ile istediğiniz mesajı, istediğiniz gün ve saatte hediyenizle iletebiliyorsunuz. Bunun için tek ihtiyacınız olan Anroid bir telefon. kolyenin içine yerleştirilen çip sayesinde telefonunuz ile temas ettirdiğiniz an sizi yönlendirdiği sayfada ister fotoğraf istersenizde videonuz ile sevdiklerinize mesajınızı iletebiliyorsunuz. Atasay'ın bu hediyedeki kurgusu is evlilik teklifi üzerine tasarlanmış.
1 Milyon Dolarlık Tek Taş!
Zen Pırlanta'nın 20 karatlık pırlanta tek taş yüzüğü ve tamtur yüzük İstanbul Mücevher Fuarı'na damga vuran ürünlerden biri oldu. Fuarın en büyük tek taşı ünvanına sahip bu yüzüğün ortasında 20 karatlık ve iki kenarında 7'şer karatlık iki pırlantalar bulunuyor. özel bir alanda sergilenen tek taş yüzüğe ilgi büyük. Işıltısıyla göz kamaştıran bu tek taşın fiyatı ise tam 1 milyon dolar.
Zümrüt ve Yakut Taşlar!
Değerli taşlar denildiğinde akla ilk gelen taşlardan birkaç tanesi de zümrüt ve yakut taşlar anneler günü pırlanta . Fuarda bu kategoride tasarımlar ile yer alan Ediz Dereli markası ürünleri ile pırlanta tasarımlara taş çıkartıyor. Zümrüt ve yakut taşlardan tasarımların en az pırlanta tasarımlar kadar değerli olduğunu belirten Ümit Gençtürk, dünyada bu taşlara ilginin daha yoğun olduğunu Türkiye'de de belli bir kesimin ilgi duyduğunu söylüyor.
Pera "Harem"i Mücevher Fuarı'na Taşıdı!
2015 yılında İstanbul Mücevher Fuarı'na "1453" Koleksiyonu ile katılan Pera, yoğun ilgi gören koleksiyonunu "Harem" ile sürdürüyor. 2016 İstanbul Mücevher Fuarı'na "Harem" koleksiyonu ile katılan Pera'nın Kurumsal İletişim Direktörü Serap Yıldırım, koleksiyonun özellikle gençtamtur yüzükler tarafından ilgi gördüğünü belirtiyor. osmanlı padihşahlarından ve İstanbul'dan izler taşıyan 1453 koleksiyonundan sonra "Harem" ile Osmanlı Dönemi kadınlarını ön plana çıkarıyor. Tarasımların her birinde dönemin izlerine rastlamak mümkün.
#1 - Nisan 29 2016, 11:49:15

En çok merakımı saran benim külçe altın. Keşke şöyle bir 5 10 tane olsa:)

Şu külçe altının fiyatına baksanıza: https://altinfiyatlari.biz/kulce/   
#2 - Şubat 28 2020, 12:37:10

Üye:

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.