Alternatifim Cafe

Dekor için öneriler

Discussion started on Yararlı Bilgiler

Dekor; geniş bir anlama ve çok çeşitlere sahip olduğu için dekorasyon da öylesine zengin bir kavramdır. Dekorasyon denilince ilk akla gelen herhangi bir mağazadan alınan mobilya ya da aksesuarlar gelir ancak bu yanlıştır; sadece bununla kalmaz. Dekorasyon; psikolojiyi rahatlatacak renklerin, eşyaların, aksesuarların bir arada kullanılarak huzur veren bir mekan yaratılması demektir; bir sanattır. Herkes bir şeyler tasarlayabilir ancak önemli olan uygun tasarımı yapmaktır. Kişiden kişiye elbette farklılık gösterecektir. En basitinden aynı koltuk takımına sahip iki arkadaşın; yerleştirme planları çok büyük olasılıkla aynı olmaz. Hatta kesinlikle aynı olmaz. Bu da insanların her birinin yapısının, duygu ve düşüncelerinin farklı olmasından kaynaklanır.
Bir mekanda yapılmış tasarım size dekorasyonu yapan kişi hakkında dekorasyon fikirleri verecektir. Birbiri ile zıt renkleri kullanması tezatlığını, açık renkler tercih etmesi ferahlığı sevdiğini, kahverengi tonları kullanması ahşabın ağır havasından vazgeçemediğini… Bunun gibi birçok fikir sahibi olmayı sağlamaktadır. Dekorasyon yalnızca kişiye özel; özgün tasarımlardır. Bu sayede kişiye ait soyut düşüncelerin somutlaştırılması sağlanır denilebilir.
Dekorasyon piyasada da pek farklı bir kavram değildir. Evinizin her bölümü sizin istek ve arzularınıza göre dizayn edilmektedir. Seçeceğiniz renk ve desenler size kalmıştır. Peki bu gerçek bir dekorasyon önerileri mudur? Cevabınız hayır ise dekorasyonun ne olduğunu gerçekten biliyorsunuz. İşte şimdi her şey yeni başlamaktadır. Her ne kadar firmalar ellerinden geleni yapsa da sizler kendi elleriniz değmeden içinize sindiremezsiniz. Zamanla küçük ya da büyük değişiklikler yapmak isteyecek ve bu değişimler sonucu kendinizi daha iyi hissedeceksiniz. Kendi duygularınızı da eşyalara katacaksınız. Zaman zaman farklılaşan ruh halinize ve psikolojinize göre yarattığınız değişimlerdir asıl dekorasyon.  Kendinizi ancak böyle mutlu hissedersiniz.
Güvenilir bir firma sizin istekleriniz doğrultusunda size en uygun tercihleri sunabilir, her şeyi en ince ayrıntısına kadar düşünebilir. Size sadece duygularınızı işin içine katmak kalır. Sizler için dekorasyonu en kolay hale getirecek firmalar için işin ehli olan kişilerden yardım almanızı öneririz.
#1 - Nisan 27 2016, 19:03:59

Üye:

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.