Alternatifim Cafe

Elektronik kart

Discussion started on Yararlı Bilgiler

maris

Elektronik Ödeme Sistemi Nedir ?

 

PAYKASA Nedir

 

Paykasa Web sayfalarına kişisel bilgilerinizi vermeden Yatırım ve ödeme yapabilmemizi sağlayan yeni nesil bir ödeme yöntemidir.

 

 

  Günümüzde Artık Nakit veya kredi kartı kullanmaya mahkum  olduğumuzu sanıyorsanız

yanılıyorsunuz. Neden mi ? İnternetin çıkışı ile birlikte hayatımız bir anlamda değişti ve ödeme yöntemlerimiz de değişti. Mesela Bu ödeme yöntemlerine Örnek olarak  paykasa ,otopay,neosurf ve astropay gibi sanal ödeme kartlarını verebiliriz.

 

Peki Neden paykasa Sanal ödeme kartlarını tercih etmeliyiz ?

 

 İnternet kullanıcıları artık internet ortamına güvenmiyor ve kredi kartlarını sürekli başka sitelere vermek istemiyorlar dolayısı ile bu da paykasa otopay gibi ödeme kartlarının popülaritesini arttırıyor.Ayrıca paykasa ve astropay gibi ödeme kartları ile kimlik bilgileriniz veya herhangi bir kişisel bilginiz 3. şahısların eline geçilmemiş oluyor.

 

Doğru slogan şudur Limitiniz kadar değil paranız kadar harcayın

 

Paykasa veya otopay kartlarını satın almak için google dan biraz yardım almanız yeterli olacaktır.

 

Bu tür kartlar

 

Paykasa ( EURO )

Astropay ( DOLAR )

Otopay ( EURO )

 

olarak piyasada satılmaktadır ve bu kartlar 16 ila 19 hane arasında değişmektedir.

 

Kullanım amaçları ve kullanımları tamamen aynıdır ama ufak tefek değişikliklerde yok değil bazı kartları girerken mesela paykasa kart satın aldınız size 19 hane bir kod geliyor ve siz sadece bu kodu ödeme yapmak istediğiniz siteye giriyosunuz ve yükle dediğinizde yükleniyor .

 

Ancak Astropay aldığınızda paykasa kart daki gibi 19 hane bir kod alıyorsunuz ancak bunun yanında son kullanma tarihi ve aynı kredi kartlarında oldğu gibi CCV numarasınıda ödeme yaptığınız web sayfasına grmeniz gerekiyor.Aslında sadece yatırmada farklılık oluşuyor geri kalan yatırma çekme veya satın alınmasında hiç bir fark yoktur.
#1 - Şubat 14 2016, 21:02:33

Üye:

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.