Alternatifim Cafe

Oyun videosu nasıl çekilir?

Discussion started on Oyun Genel

sabunkopugu

Son zamanlarda illegal kullanan oyuncu sayısı arttı, bu da GM ve MOD’lara yardımcı olmak isteyen duyarlı kişileri video çekmeye itti. Öncelikle bulunduğu oda da hile gördüğü zaman video alıp bizlere ulaştırma gayretinde olan kişilere ayrı ayrı teşekkür ediyorum.

Bir çok kullanıcı video aldığı halde , hatta bariz hile kullandığı halde neden ceza almadığını sormakta. Birazdan Video alırken dikkat etmeniz gereken hususları sıraladığım da emin olun neden ceza almadıklarını anlayacaksınız.

Şimdi o önemli kriterlere değinelim;

* Çekilen videonun çözünürlüğü/kalitesi : Dikkat edilmesi gereken en önemli bu madde. çekilen videonun en az çözünürlüğü 480 olmalıdır. Ama bizlerin tercihi tabi ki 720 hd olması. Yani video alınan kişinin kullanıcı adı yani Nicki Tam olarak okunmalıdır. Buna noktası virgülü kesme işareti vb özellikleri sayabiliriz. Video ne kadar net olursa o kişinin banlanması o kadar kolay olur! Ayrıca video alınan kişinin silahı görünmelidir, yani oyuncu gözünden çekilmelidir.

*Video uzunluğu: Video uzunluğu konusunda sınırlamamız yok, yeterli kanıt olduğunu düşündüğünüz durumda kayıtı durdurabilirsiniz. Yalnız uzun ve ilginç videolar çekiliyorsa dakika ve saniye olarak önemli durum bildirilmelidir. Örneğin, 13 dakikalık video aldınız ve bizlere ulaştırdınız. Bu videoyu bize atarken gerekli açıklamayı yapınız. 5,02’de aimbot kayıyor veya 11,58’de bariz duvarı izliyor gibi. Bu şekilde belirtmeniz halinde videoyu izleyim işlem yapacak olan GM arkadaşlar gereksiz bölümleri izlemeden direk olarak video da o dakikaya ulaşıp net karar verecektir. Böylece Hem zaman kaybı önlenmiş olacak hem de kişinin kısa yoldan banlanması sağlanacaktır.

Bu durum ile ilgili bir de şu açıdan düşünmek gerekir; Diyelim ki 12’şer dakikadan 10 tane video ulaştı herhangi bir GM arkadaşın eline ve hiçbirin de de yeterli kanıt yok ve dakika veya saniye belirtilmemiş. GM arkadaş tüm videoyu izlediği zaman 12×10 = 120 dakika yapar. Bu da 2 saat demek, video sonucunda hiç kimsenin de banlanmadığını düşünün elde var koca bir 0 .

Oyuncu Nickinin Tam olarak yazılması: ( ghost gamer gibi ) Çektiğiniz videonun ismini siz kendiniz tam olarak okuyup video açıklamasına yazdığınız durum da işlem çok daha hızlı olmaktadır, benden söylemesi

*Videonun ses durumu: çektiğiniz video da mutlaka oyun içi ses açık olmalıdır. Sesi kapalı aldığınız videolarda işlem yapılmayabiliyor ne yazık ki.

*Video üzerinde oynama durumu: Video üzerinde asla oynama yapmayınız. Video’yu orjinal halde yükleyip ulaştırınız. Oynama yapılan videolar kanıt niteliğini kaybettiği için işlem yapılmaz.

*Çekilen videonun ulaştırılması gereken yer: Öncelikle Ticket atmalısınız
#1 - Ocak 12 2016, 11:31:48

Paylaşım için teşekkürler.
#2 - Ocak 14 2016, 19:33:23

Üye:

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.