Alternatifim Cafe

EVRENCAN GÜNDÜZ

Discussion started on Yerli Sanatçılar - Gruplar

EVRENCAN GÜNDÜZ

Evrencan Gündüz 2 Şubat 1996 yılında Kadıköy’de doğdu.İlköğretimdeyken koro ve tiyatrolarda görev alan Evrencan, ilk sahne hayatına erken yaşta adım atmış oldu. Ortaokuldayken okul korosu ve orkestralarda görev almaya başladı.13 yaşlarındayken, Ray Charles’ın filmini izleyerek, Blues müziğine olan hayranlığı başlamış oldu.

14 Yaşına geldiğinde ise, gitar çalan arkadaşlarını izlerken, iyi bir gözlem yeteneği olan Evrencan yavaş yavaş öğrenmeye başladığını fark etti ve 15 yaşında babasının hediye ettiği Elektro Gitar ile gitarla macerası başlamış oldu.Birinci senenin sonunda şarkı çalıp, söyleyebilen Evrencan; babasıyla hoteller sahne alma fırsatını bularak, tecrübesini arttırdı.

16 yaşında geldiğinde sokak müzisyenliğine başladı ve o yıl içerisinde ilk grubu olan T-Blues isimli grubu arkadaşlarıyla birlikte kurarak, festivallerde ve konserlerde yer aldılar.17 yaşında tesadüf eseri Beşiktaş vapurunda müzik yapan bir müzisyenle (Ateş) tanıştı. Dönüş vapurunda aynı müzisyenle tekrar karşılaşan ve müziğine Evrencan’ı davet eden Ateş ile ilk kez vapur müzisyenliğini deneyimini yaşadı.Ne yazık ki, vapurda müzisyenliğinin yasaklanması üzerine bir çok arkadaşı ve Evrencan bu durumdan mağdur olarak, vapurdaki keyifli müziklerine son vermek zorunda kaldılar.

Sürekli kendini geliştirerek farklı enstrümanları öğrenmeye hevesli Evrencan süreç boyunca, elektro ve klasik gitar dışında; piyano, ukulele ve Bas gitar, çok iyi bilmemekle birlikte bateri de çalmaktadır.Kendini internet üzerinden videolar izleyerek geliştirmektedir. Tüm çocukluğu boyunca Jimi Hendrix BB. King, Albert Collins, Fredie King ve James Brown’nun müziklerini dinleyerek büyüdü. Bu da yaptığı müziğin kalitesini ve tarzını bu yönde belirledi.

Rock’n Purple’da en iyi solist  ve rock kategorisinde en iyi grup ödülü, Dont Let Me Down (Beatles) parçasında düzenleme yaparak kemençeyi parçada kullanarak, en değişik enstruman ödülüyle toplamda 3 ödül  kazanmıştır.Müzik hayatına devam eden Evrencan, gelecekte Dünya’nın en iyi Blues müzisyenlerinden olma hayalini kuruyor.Şu an İstanbul Kadıköy’de bar ve publarda düzenli olarak sahne almaya devam etmektedir.

2015 yılında Yüzdeyüz Müzik Ekspress elemelerinde göstermiş olduğu başarılı performans ile dikkatleri üzerine çekmiş ve kendisine albüm yapılmasına karar verilmiştir.
#1 - Aralık 08 2015, 11:54:13

Üye:

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.