Alternatifim Cafe

KURTALAN EKSPRES

Discussion started on Yerli Sanatçılar - Gruplar

KURTALAN EKSPRES
Kurtalan Ekspres 40 yıllık marka hüviyetine sahip Türkiye’nin ilk rock gruplarından birisidir. Birçok beste ve düzenlemelere de imza atmış olan grup “Etnik Rock” akımının da yurtdışı temsilcilerinden sayılmaktadır. Türk halkının gönlünde taht kurmuş olan Ahmet Güvenç, Sefa Ulaştır, Serdar Öztop Bülent Güven ve Can Bora Genç‘ten oluşan Kurtalan Ekspres vagonlarına daha önce Ali Serdar, Bora Çetinkaya, Nur Moray, Hüdai Özgüder, Engin Yörükoğlu, Caner Bora, Hüseyin Cebeci, Özkan Uğur, Mithat Danışan, Celal Güven, Fuat Güner, Ohannes Kemer, Nezih Cihanoğlu, Kirkor Kalender, Mustafa Sarışın, Nurhan Özcan, Samim Boztaş, Fehiman Uğurdemir, Erdinç Avcı, Oktay Aldoğan, Serdar Ertürk, Murat Ses, Yalçın Gürbüz, Kılıç Danışman, Ömür Gidel, Nejat Tekdal, Jean Jacques Falaise, Ufuk Yıldırım, Garo Mafyan, Elif Turhan gibi müzisyenler de binmiştir.

Onların hepsinin ortak noktası, iyi ve usta müzisyen olmalarının yanı sıra, insanları, dünyayı ve çocukları büyük bir aşkla sevmiş olmalarıdır.
Kurtalan Ekspres’te bilet geçmez. Para hiç geçmez. Kurtalan Ekspres’in görevlileri size gelirler ve “yüreğiniz var mı ve o yürekte katıksız, karşılıksız bir sevgi bulunuyor mu“ diye sorarlar.
#1 - Aralık 07 2015, 11:43:34

Üye:

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.