Alternatifim Cafe

Philips'in yeni kulaklığı

Discussion started on Teknoloji Dünyasından Haberler

sabunkopugu

Philips ses konusunda dünyanın önde gelen markaları arasında. Ülkemizde özellikle kulaklık tarafında firmanın çok fazla ürünü olduğunu görmekteyiz. Stüdyo düzeyi kulaklıklardan başlayarak kulak içi kulaklıklara kadar çok geniş bir listeleme yapabilmek mümkün. İncelememizde ağırladığımız SHL3565 modeli ise DJ kulaklığı kategorisinde ancak günlük hayata da tam anlamıyla uyum sağlayabilecek şekilde tasarlanmış. Bir başka deyişle akıllı telefonundan veya müzik çalarından hareket halinde iken en iyi performansı almak isteyenler için geliştirilmiş. Detaylara bakalım.

Kulaklığın üzerinde küçük bir kumanda olduğunu söylemiştik. Kumanda çağrı cevapmala veya sonlandırma gibi görevleri üstleniyor. Aynı zamanda hemen üst tarafına konumlandırılmış olan mikrofon da gözlerden kaçmıyor. Philips SHL3565 3.5 mm’lik bir bağlantıya sahip. Kapalı akustik sisteme sahip olan kulaklıkta 7 Hz – 27 kHz arasında ses oluşturulabiliyor. Neodimyum mıknatıslara sahip olan Philips SHL3565’in sürücü büyüklüğü 40 mm. 104 dB hassasiyette gürültü oluşturulabiliyor ve en fazla 2200mW güç destekleniyor.

Philips SHL3565 3.5 mm bağlantıya sahip. Ayrıca mikrofonlu bir kulaklık olması nedeniyle akıllı telefonlarınızla da kolaylıkla kullanabilirsiniz. Çağrı cevaplama veya ses kaydı gibi birçok görevi üstlenebiliyor. Kablo üzerinde bu işlevler için küçük bir kumanda mevcut. Kulaklık metal bir temel üzerine inşa edilmiş ve oldukça sağlam. Metal yapı kafadan dolaşan bant içinden de devam ediyor. Kafa bandı rahatlık odaklı bir malzemeden üretilmiş. Aynı zamanda bir o kadar dayanıklı. Bandın görevlerinden biri de oksitlenmeye karşı metalik malzemeyi korumak.

Biraz dikkatsiz biriyseniz Philips SHL3565’in hayatınızdaki en uzun ömürlü kulaklıklardan birisi olacağını söyleyebiliriz. Metal gövde uzun ömürlülüğü garantiliyor. Menteşe kısmında plastik tercih edilmiş olsa da yine de sağlamlık arasından bir şüphe oluşturmuyor. Fakat bu menteşe yapısının kulaklığın yatay eksende dönmesine müsade etmediğini belirtmekte fayda var. Philips bunu göz önünde bulundurarak mükemmel bir ergonomi uygulamış.
güncel teknoloji
Kulaklık günlük yaşama uygun şekilde tasarlandığı için katlanarak da taşınabiliyor. Ayrıca sürücülerin arkaya 165 derecelik açı ile dönebilmesi DJ’ler için kullanımı kolaylaştıran bir detay. Böylece parça çalma sırasında dış sesler de rahatlıkla duyulabiliyor. Bu noktada değineceğimiz tek negatif yön kutu içerisinden bir taşıma çantasının gelmemesi. Ciddi düzeyde bir çanta beklemiyoruz ancak basit bir kese eklenebilirdi.
cd siz format atma
Philips SHL3565 kulak yastıkları açısından beklenen konfora fazlasıyla sahip. Eksi olarak değerlendirilebilecek hiçbir yönü yok. Yine de kutu içeriğinden bir taşıma kesesi gelebilirdi diye düşünmekteyiz. Günlük kullanım için tasarlandığından 1.2 metrelik bir kablo uzunluğuna sahip. DJ konsolları için bu ihtiyaç artabilir ve bir ek yapılması gerekebilir. Özellikle ses kalitesi ve rahatlığı açısından daha fazlasını kesinlikle aramayacağınız bir model. Fiyatı cep yakan düzeyde değil ve sağlamlık olarak benzerlerinin çok daha ötesinde.
#1 - Ekim 19 2015, 09:22:57

Üye:

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.