Alternatifim Cafe

İkizler burcunun 12 muhteşem özelliği

Discussion started on Kişisel

sabunkopugu21 Mayıs- 21 Haziran tarihleri arasında doğanların burcudur. İkizler’in çift karakterli olduğunu her zaman akılda tutmak gerekir. İkizler’in bir yanı aşka ve güvenliğe ihtiyaç duyarken, diğer tarafı da kuvvetli bir şekilde yeniliğe ve değişikliğe ihtiyaç hisseder. İkizler ile bir ilişki yürütebilmek için, Onun duygusal, mental ve cinsel ihtiyaçlarını tam anlamıyla tatmin etmek gerekir. Gülmeyi, eğlenmeyi, yolculuk yapmayı ve yeni şeyleri deneyimlemeyi çok sever. Pek çok şey hakkında bilgi sahibi olmasına rağmen, yeni konular hakkında bilgi edinmek ilgisini her zaman çeker.

Bir İkizler’in dikkatini çekmek için, her hangi bir konuda derin bir tartışmaya girmek akılcı bir yöntem olabilir. İkizler dürüstlüğe ve samimiyete çok değer verirler. Dolayısıyla, karşısındaki kişi aynı görüşte olmasa bile, kendi gerçek fikirlerini söyleyen kişileri beğenir ve takdir eder.Uyumlu, entelektüel, çabuk kavrayan, mantıklı, konuşkan, canlı, sempatik, yeniliklere açık. Aynı anda bir kaç işi birden yapabilen insanlardır. İkizler burcu kadını hareketli, canlı, enerjik ve çekici bir tiptir. Meslek hayatında başarılı olmayı çok önemser. İnanılmaz cazibesinden söz etmiştik daha önce. Üstün zekâsı, tatlı sözleri, zarif tavırları ve neşesi sayesinde en erişilmez sanılan erkekleri bile kendine bağlayıp peşinden koşturabilir. İş hayatındaki başarısının sırrı da aslında tam da bu özellikleridir. İkizler erkeğinin aksine paraya önem verir. Çünkü para onun için, bağımsızlığı, rahatı, şıklığı, istediği her şeyi elde edebilme gücünü ve tabii ki hayatın karşısına çıkaracağı çeşitli olanakları simgeler.

Toplum içinde çok sevilen, beğenilen bu kadın o kadar güçlü ve enerjiktir ki aynı anda hem iş hayatında yükselmeyi başarabilir hem de ailesine zaman ayırmayı… Çocuklarına da düşkün olurlar. Sadece bir tür ikizler burcu kadınının, doğum anında, yükselen burcunda Venüs veya Ay’ın etkisi varsa çocuklarla ilişkileri iyi değildir. İkizler takımyıldızında, ekliptiğin güneyinde Lapus yani Tavşan bulunur. İkinci dekanatta yer alan Sirius'daki Büyük Köpek yıldızları, Mirzam, Mulphen, Wasen ve Adhora'dır. Son dekanda bir küçük köpek ya da kurt (Canis Minor) vardır. Procyon ve Al Gomeize de İkizler takımyıldızında bulunur.

Bir İkizler Erkeği, ayaklarınızı yerden havalandırıp gökyüzünün bulutları arasında dolaştırabilir. Kendinizi, dünyayı ve her şeyi bir anda unutabilirsiniz. Fakat bu anın ne kadar süreceğini ne siz bilebilirsiniz, ne de karşınızdaki İkizler Erkeği… Zaten size böyle bir güvence de vermiş değildir.

Ayrıca, kendisinden herhangi bir söz almaya kalkışmayın. Alsanız bile bu sözün yerine getirileceğini fazla beklemeyin. Aslında İkizler Erkeği’nin sabah gittikten sonra akşam dönmesini bile beklemeyin. Ve dönüp geldiği zaman da nerelerde olduğunu sormayın. Tabii onu istiyorsanız…Onun geldiğini görünceye kadar sakın kendisini aramayın, gitmek istediği zaman da paltosunun eteklerine yapışmayın. Böylece onun aşkını kazanma şansınızı artırırsınız.

Elementi : Hava
Özelliği : Zeki
Yönetici Gezegeni : Merkür
Metali : Cıva
Uğurlu Günü : Çarşamba
Uğurlu Sayısı : 5
Uğurlu Taşı : Akik ve Inci
Uğurlu Renkleri : Sari, gri, açık mavi
Uğurlu Çiçekleri : Mimoza, çiğdem
Uğurlu Kokuları : Gardenya, yasemin, sümbül
Uğurlu Müzik : Modern bati müziği
En Belirli Özelliği : Sezgi gücü
En Büyük İdeali : Yazarlık
En Büyük Hatası : Gevezelik
En Büyük Arzusu : Edebiyatta isim yapmak
En Büyük Yeteneği : Duygularını yazıya dökebilme
#1 - Ekim 14 2015, 11:15:24

Üye:

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.