Alternatifim Cafe

Dantel geri geliyor

Discussion started on Kişisel

sabunkopugu

Geçmiş yıllarda anneler kızlarının çeyizlerini dantelsiz bırakmazlardı. Çünkü dantel onların çeyizlerinin en değerli ve en önemli parçalarından biri idi. Bekarken kendi elleri ile işledikleri bu nadide parçalar kullandıkları her an onlara o güzel hatıralarını canlandırıyordu.Günümüz çağında gençler bu dantelleri pek kullanmasa da yeni çağın bazı gençleri eskiye özlemle yanıp tutuşmakta. Bu sebeple bu kişiler çeyizlerinin o en nadide eserlerini saklayıp, kurtlandırmak yerine evlerinde kullanmayı tercih ediyorlar.Hem şık hem modern hem de klasik bir havayı aynı anda yakalamak için böyle bir şeye girişmek çok mantıklı. Evin farklı bir hava kazanması için en güzel dantellerimizi evimizin salonunda, mutfağında kullanmak çok şık ve güzel bir hava kazandırıyor
En güzel dantel mutfak takımı modelleri şüphesiz ki kırık beyaz ya da direk beyaz renklerde yapılan mutfak takımı dantel modelleri. Çünkü bu modeller her renk mutfakta çok şık ve güzel görünüyor. Daha renkli ya da beyaz ile birlikte içinde renk olan modeller her model ve renk mutfakta güzel durmuyorlar.Güzel dantel mutfak takımı modelleri boncuk modellerde değil tabi ki. Etrafta satılan boncuk yapım danteller mutfakta pek hoş görünmüyor. En güzel dantel örnekleri mutfak modellerinden biri de kumaş boyaması ile yapılan ya da işleme ile yapılan mutfak dantel modelleri. Bu model de çok şık ve ağır durduğunda herkes tarafından beğenilen ve tercih edilen modeller arasında.
Dantel örnekleri ile en yeni dantel modelleri nasıl yapılır
Dantel; her türlü iplikle örülen veya bir kumaşın kenarına işlenen, çeşitli şekillerdeki ince ve ağ görünümünde örgüye verilen isimdir. Dantelin masa örgülerinden giyim türlerine kadar geniş bir kullanım alanı vardır. Dantel tarihimiz de de önemli bir yer teşkil etmektedir. Bunun sebebi, yörelere göre değişkenlik gösteren dantel modelleri sayesinde tarihçilerin, o yörenin kültürünü bir nebze anlamasına yardımcı olmuştur.
#1 - Ekim 13 2015, 11:26:23

Üye:

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.