Alternatifim Cafe

NBA 2K16

Discussion started on Konsol Oyunları

sabunkopugu

Artık gelenekselleştiği üzere her sene Eylül-Ekim döneminde EA’nin spor odaklı ve son derece başarılı FIFA futbol serisine ve 2K’in NBA basketbol serisine bir sonraki seneye özel yeni bölümler ekleniyor. 29 Eylül tarihinde dağıtıma sunulan NBA 2K16, bu sene de Visual Concepts tarafından geliştirildi. Geçen sene olduğu gibi bu sene de PC dışında PS3, PS4, Xbox 360 ve Xbox One sürümleri var. iOS ve Android içeren mobil cihazlara kurulabilen MyNBA2K16 adlı yardımcı uygulamaysa Cat Daddy Games tarafından geliştirildi ve oyunculara yönetim, istatistik görme, etkinliklere katılım, MyPLAYER yönetimi, diğer oyuncularla etkileşim gibi olanaklar veriyor. Bu şekilde kazanılan puanlar ana oyunda kullanılarak aksesuarlar alınabiliyor.

Geçen sene kapakta Kevin Durant vardı. Bu seneki oyunda ana kapak yıldızları Anthony Davis, Stephen Curry ve James Harden olmakla birlikte şansa bağlı olarak biri sunuluyor. Özel sürümü alanlara Michael Jordan geliyor. Fransa özel Tony Parker, Almanya özel Dennis Schröder, İspanya özel Marc & Pau Gasol kapakları var. Michael Jordan Özel sürümü alanlara ek olarak NBA 2K15 için 35 bin sanal para (VC) ve NBA 2K16 için 30 bin VC, normal çıkış tarihinden dört gün önce oynama olanağı, MyPLAYER’da Jordan ayakkabıları, t-shirt’ü ve atleti, MyTEAM VIP+ avantajı veriliyor.

Bu sene de kendi yüzünüzü tarayıp oyunda kullanabilirsiniz. Oyuncular dışında kendi takımınızı da özelleştirebilirsiniz. Ünlü yönetmen Spike Lee, oyundaki MyCareer moduyla ilgili yoğun çalışmalar gerçekleştirmiş. Buradaki amaç kariyer modunun serideki önceki oyunlara kıyasla daha fazla hikaye odaklı olmasını sağlayabilmek. Oyuncunun NBA kariyeri boyunca serüveni bir belgesel havasında geçiyor. NBA 2K16 ile gelen bir diğer önemli gelişme oyunculara uygulanmış olan tam kapsamlı vücut taraması.

Artık animasyonlar çok daha gerçekçi. Olabildiğince gerçekçi biçimde NBA deneyimi yaşatan basketbol simülasyonunda oyun öncesi, arası ve sonrası şovlar, tekrar görüntüleri, yorumlar, kalabalık seyirciler ihmal edilmemiş. Bu bölümde de bilgisayara karşı ya da online ortamda diğer oyunculara karşı oynamak mümkün. Geçen seneden farksız olarak yer verilen Avrupa takımları 25 tane ve üç tanesi Türkiye’den: Anadolu Efes Istanbul, Fenerbahçe Istanbul, Galatasaray Liv Hospital Istanbul
güncel teknoloji
Sistem gereksinimlerine baktığımızda 64-bit işletim sistemi, Intel Core 2 Duo işlemci, 4 GB RAM, DirectX 10.1 ekran kartı, 50 GB boş disk alanı gibi düşük istekler görüyoruz. Standart müsabakalara ek olarak MyCareer kariyer modu ve MyTeam takım modunda oynanabiliyor. NBA sezonu dışında elemeler, Yaz Ligi maçları ve diğerleri de seçilebiliyor. NBA dışında renk katması için Euroleague takımlarına da yer veriliyor. Kendi oyuncunuzu yaratıp dünyanın en iyisi haline getirmek için uzun bir yola çıkabilirsiniz. Oyuncu özelleştirme seçenekleri epey fazla. Görünüm dışında davranış ve yetenekler belirlenebiliyor. Bu kez 1500 farklı dövme seçeneği sunuluyor!
cd siz format atma
NBA 2K16, sunduğu farklı modlar sayesinde içerik ve seçenek anlamında çok dolu hale geliyor. Bu seneki sürümle birlikte oyuncuların yadırgadıkları noktalardan biri oyundaki kontrollerin zorlaşmış olması. Gerçekten de iyi bir NBA oyuncusu olsanız bile ilk aşamada alışmakta zorluk çekebilirsiniz. Yeni oyuncular içinse zorlu bir başlangıçtan söz edilebilir. Geçen sene olduğu gibi bu sene de grafikler son derece başarılı ve gerçekçi. Müzik tarafı da olabildiğince dolu ve 50 şarkılı bir listeye sahip. Ancak nedense online deneyim tam olarak oturmuş değil ve sorunlar yaşanabiliyor.
#1 - Ekim 13 2015, 09:34:01

Üye:

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.