Alternatifim Cafe

Anadolu Dansları ile Breakdans Aynı Sahnede Buluşuyor!

Discussion started on Yerli Sanatçılar - Gruplar


Sokağın ruhundan doğan breakdans ile toprağın gücünü yansıtan Anadolu dansları, Red Bull Anadolu Break dans gösterisi ile aynı sahnede buluşuyor. Prömiyerini 9 Ekim’de, İstanbul Zorlu Performans Sanatları Merkezi’nde yaptıktan sonra 4 şehri kapsayan Anadolu turnesine çıkacak projenin Sanat Yönetmenliğini ünlü dans topluluğu Flying Steps’in kurucusu ve koreograf Kadir Memiş (Amigo) üstleniyor. Modern ile gelenekselin birlikteliğinden doğan rengarenk dansların ve kültürün hikayesini sahneye taşıyacak Red Bull Anadolu Break dans gösterisinin biletleri bugün Biletix’te satışa sunuldu. Ayrıntılı bilgi için: www.redbull.com/anadolubreakadresini ziyaret edebilirsiniz.
Red Bull tarafından hayata geçirilen Anadolu Break Belgeseli ile temelleri atılan projede, Anadolu topraklarında asırlardır icra edilen halk oyunlarımız ile dünyada yükselişini sürdüren breakdansın modern figürleri bir araya geliyor. 2014’teki belgesel çekimlerinin hemen ardından yapılan dansçı seçmeleri ile 4 B-Boy, 1 B-Girl, 1 modern dansçı ve 2 geleneksel dansçıdan oluşan sahne ekibi tamamlandı. Aydan Uysal, Bora Günebakan (Boris), Eftal Dirlik, Ferhat Düz (fero), Mehtap Çınar, Miktat Yılmaz, Ozan Karabağ ve Salih Karagöz dans ekibini oluşturuyor.
Gösterinin müzik direktörlüğünü Berlin’de yaşayan besteci Nevzat Akpınar, müziklerin aranjörlüğünü ise yerli hip hop sahnesinin usta beatmakerı Da Poet üstleniyor. Gösterinin kostümleri ise DB Berdan markasının yaratıcılarından Begüm Berdan’a emanet edildi. Ege Üniversitesi Halk Oyunları Bölümü kostüm arşivi üzerinde yaptıkları incelemelerin ardından tasarımcılar, aldıkları ilhamla geleneksel motiflerin modernize edildiği kostümler hazırladı.

Red Bull Anadolu Break sahne gösterisi 9 Ekim’de prömiyerini İstanbul’da yaptıktan sonra, 10 Ekim’de İstanbul’da, 11 Ekim’de Ankara’da, 13 Ekim’de Eskişehir’de, 15 Ekim’de İzmir’de, 17 Ekim’de ise Antalya’da izleyicilerle buluşacak. Red Bull Anadolu Break gösterisi için özel olarak sınırlı sayıda üretilen Red Bull kutuları ise raflarda yerlerini almış durumda.
9 Ekim'de İstanbul Zorlu Performans Sanatları Merkezi’nde prömiyerini yapacak olan gösteri, daha sonra Anadolu turnesine çıkacak. Gösterimlerin gerçekleşeceği şehirler ve tarihler şöyle:
10 Ekim - Zorlu Performans Sanatları Merkezi, İstanbul (iki gösteri) 15:00-22:00
11 Ekim - MEB Beşevler Şura Salonu, Ankara 20:00-21:00
13 Ekim - Atatürk Kültür Sanat ve Kongre Merkezi, Eskişehir 20:00-21:00
15 Ekim - Ahmed Adnan Saygun Sanat Merkezi, İzmir 20:00-21:00
17 Ekim - Haşim İşcan Kültür Merkezi, Antalya 20:00-21:00
Biletler Biletix'te!
Gösteriler, bilet satışı ve sahne ekibiyle ilgili en güncel bilgilere www.redbull.com/anadolubreakadresinden ulaşabilirsiniz.
#1 - Ağustos 03 2015, 15:53:10

Üye:

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.