Alternatifim Cafe

Chat Yaparak Dil Öğrenme

Discussion started on Teknoloji Dünyasından Haberler

Chat yaparak dil öğrenme ülkemizde çok rağbet görmeyen ancak urt dışında yaşayan insanların oldukça üzerinde durduğu yöntemlerden biri... Birçok kişinin başvurduğu bu yöntem sayesinde kişiler rahatlıkla İspanyolca ve İngilizce gibi dilleri öğrenebiliyorlar. Bu sayede dillerini de oldukça ilerletebiliyorlar. Video Chat denilen chat sistemiyle sesli chat de yapılabildiği için İngilizce dilini konuşarak öğrenebilen birçok insan mevcut. Sizler de bir dil için konuşmanızı ilerletmek istiyorsanız bunun için video chat sitelerine girebilirsiniz. Omegle, Chatroulette ve Chatrandom gibi siteler bu sitelerden başlıcaları... Ancak bazu siteler Türkiye'den engellendikleri için bu engeli kaldırmanız gerekebilir. bunun için ise engel kaldırmanız gerekebilir. Aşağıdaki videoyu izleyerek bu engeli kaldırabilirsiniz:
https://www.youtube.com/watch?v=x_xkXu-FAn0

Video Chat ile İngilizce Öğrenme

Video Chat ile ingilizce öğrenme oldukça basit işlemlerden biri. Bunun için tek yapmanız gereken, uygun bir web sitesi bulmak olacaktır. Ancak chat yapmaya başlamadan önce partnerinizin güvenilirliğini de test etmeye dikkat edin. Ondan videoda bazı hareketleri yapmasını isteyin. Aksi takdirde sizi kandırmak isteyenler olacaktır. 12AllChat, Mashy Chat, Omegle, Chatroulette gibi siteler sizler için oldukça uygun olacaktır. Eğer sadece yazıyla sohbet etmek istiyorsanız StrangerMeetUp ve Chatous gibi siteler oldukça uygundur.

Video Chat ile İspanyolca Öğrenme
Video Chat ile İspanyolca öğrenmek istiyorsanız bunun İngilizceden daha çok çaba gerektirdiğini itiraf etmemiz gerekir. Bu yöntemle İspanyolcanızı geliştirmeniz mümkün ancak konuştuğunuz kişilerle diyaloga girmeniz oldukça zor olacaktır. Bu da dilin akıcılığından kaynaklanır. Andorra Chat, Chatroulette Costa Rica, Honduras ve Uruguay, Facebook, Estoes Chat, El Chat, Chat La Plata, Dale Chat gibi siteler sizlere bu konuda uygun ortam sağlayacaktır. Sadece yazıyla konuşmak istiyorsanız sayılan sitelerden bazıları sizlere bu imkanı sunmaktadır.
#1 - Mayıs 06 2015, 14:14:45

Üye:

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.