Alternatifim Cafe

Ferhat Çağlar - Aşk Adam Ediyor

Discussion started on Pop

İzmir doğumlu Ferhat Çağlar,ilk müzik eğitimini ilkokul yıllarında Maria Rita Epik müzik okulunda alan sanatçı Lise yıllarında çeşitli korolarda solistlik yapmış ve  TRT ses  sanatçısı ve  keman virtüözü Nursal Ünsal Birtek ten Türk sanat  müziğini okuma teknikleri öğrenmiştir.


        Yine lise yıllarında söz yazma ve şarkı besteleme yeteneğini keşfedip ,okulda sınav sorularını şarkı sözleri yazarak cevaplandırmasıyla öğretmenlerini şaşırtmıştır...

 


     Ferhat Çağlar, müziğe ilkokul yıllarında İzmir Maria Rita Epik Müzik Okulu’nda eğitim alarak başlamıştır. Lisede çeşitli korolarda solistlik yapan müzisyen, diğer yandan TRT ses  sanatçısı ve  keman virtüözü Nursal Ünsal Birtek’ten Türk Sanat  Müziği “Okuma Teknikleri” dersleri almıştır. Söz yazma ve şarkı besteleme yeteneğini keşfedip, okulda sınav sorularını şarkı sözleri yazarak cevaplandırmasıyla öğretmenlerini şaşırtan Ferhat Çağlar, Kıbrıs Yakın Doğu Üniversitesi’nde okuduğu Radyo Televizyon Sinema Bölümü’nü yarım bırakarak Yunanistan’a yerleşmiştir. İki yıl Yunanistan’da yaşayan Çağlar, merakı olan Yunan Müziği’ni daha yakından tanıma ve dinleme fırsatı bulmuştur. Türk Müziği’ni Yunan Müziği ile harmanlayarak yeni ve farklı besteler yapması, müziğe olan aşkını alevlendirerek onu, yeni keşiflere sürüklemiştir. Son bir yıldır İstanbul’da yaşayan müzisyen, profesyonel müzik hayatına başlamıştır. 

http://www.ferhatcaglar.com/

Şarkı (ttnet): https://www.ttnetmuzik.com.tr/ss/306127/3500388
NetD Klip: http://www.netd.com/muzik/ferhat-caglar/ask-adam-ediyor

#1 - Haziran 09 2014, 16:02:22

direk harika şeyler yapmak zor tabi ama başlangıç için fena sayılmaz
#2 - Haziran 10 2014, 05:05:24

Üye:

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.