Alternatifim Cafe

Bir web programcısının hayatı nasıl geçer

Discussion started on Kişisel

Merhaba beyler ben ben bir bilgisayar programcısıyım şimdiye kadar bir sürü internet sitesi programladım ve hepsinde başarısız oldum diyebilirim.Bu işe nasıl başladın derseniz oynadığım oyunda karakterlerini takas etmek isteyen kişilerin otomatik olarak bir siteden yapabilecekleri bir site geliştime fikriyle başladım. Kişiler 3$'a  aldıkları "KEY" lerle 3 kez takas yapabilecekti falan tabi kimse şifre vs. bilgileri güvenmediği bir şirkete vermiyeceğinden dolayı 1 tane bile premium key satamadım.

Zaten amacım silkroad online adındaki bi oyunda charları takas yapmaktı bunun için siteme kişi çekmem gerekiyordu forumlarda konu açınca banlanıyordum Bu sayede (Arama motoru optimizasyonu )'nun ne olduğunu tüm detaylarına kadar öğrenmek zorunda kaldım domain isminin ne kadar önemli olduğunuda. ben chardone.com olarak almıştım tabi hiç bir işe yaramayan bir domainmiş.

Ardından bir gün plajda bir kızla bakışırken "Bluetooth'umun ismini yasin aktimur" olarak değiştirsem  oda bt ile arama yapsa adımı soyadımı öğrenebilir sonrada beni facebook'ta bulur ve tanışabilirriz diye düşündüm ardından bu fikri dahada geliştirip aşırı gelişmiş bir Facebook Uygulaması geliştirdim sitede sadece 1 arama bölümü var o kadar.birde uygulamaya git linki. bu uygulamaya izin veren kişilere sadece 7 haneli bir kod veriyorum ve bu kodu dünyanın herhangi bir yerinden http://connect2face.com 'da aratan birisi sizin facebook adresinize erişiyor örneğiin benim kodum myas892 şimdi siteye girip myas892 yi aratırsanız benim resmim çıkar resimi tıklarsanız facebook adresime erişirsiniz.

Peki bu ne işe yarar derseniz :Ben  bluetooth'umun görünen ismini myas892 olarak değiştirirsem ve bluetoothumu açsam bir plajda connect2face kullanan başka biriside arama yapsa bu kodu öğrenebilir şimdi bu arkadaş connect2face.com 'da arama yaparsa benim facebook adresime erişebilir bu sayedede tanışabiliriz.

Bunu kodladım ve şu anda erişim mümkün tabi bunu kimse kullanmıyor popüler bir kanalda reklamı yapılası gerekir ; bir televizyon kanalında çıkmak için böyle şeyler düşünmek yerine çikita muz tarzı  şarkılar söylememiz gerekiyor böyle şeyler bildiğiniz üzre ilgi görmüyor neyse sorun değil dedim ben yapayımda kenarımda dursun..

Twitteri.org diye bir internet sitesi programladım kayıt olanlar mesela twitteri.org/kimdir-yasin-aktimur gibi bi sayfa olşyordu facebook'ta paylaşırsanız arkadaşlarınız 1 ip den 1 tane olmak üzere sizin hakkınızda düşündüğü bir şeyi kısaca yazıyordu. mesla tatlı,huysuz,zeki bilmem ne diğer girenlerde UP layarak kişisel analizinizi arkadaşlarınzla yapmanız mümkündü buda tutmadı yaptıktan sonrada fazla uğraşmadım ardındanda kapattım .

Son olarak eksisozlukte connected2.me hakkında  yakınmaları gördüm ergenlerin fazlalığından dolayı yakınıyo milllet falan bende dedim bir anonim chat sitesi açayım hep türkçe yapayım kullanımını falan herkese hitap etsin . sonra dedimki tasarımı falan arka planı üyeler değiştirebilsin o özelliğide ekledim siteye ..

Şimdi bilmeyenler için bu bi anonim chat sitesi siz üye olduğunuzda size bir profil veriliyor mesela http://xchat.me/omgbbqhax benimkisi ben bunu facebookta paylaştığım taktirde facebooktaki arkadaşlarım benimle sohbet ediyor ben ; bana kimin yazığını bilmiyor olay bu ben onlinre olduğumda sitede online olanlar aşağıda resimleriyle listeleniyor isteyen sizin faceden arkadaşınız değildir mesela bi ziyaretçidir resminizi beğenir size yazıp sohbet edebilir veya siz siteye girip beğendiğiniz kişilere yazabilirsiniz üyelik gerektirmez..

Böyle bi site yaptım sitede aramada herkes listeleniyor connected2.me dede bendede ben yakın gelecekte atıyom 20 ile 25 yaş arasındaki üyeleri listele gibi özellikler ekleyeceğim veya izmirdeki onlinelerle konuşabilmek mümkün olacak.

Fakat bu siteyi yeni açmama rağmen 1000 adet üyesi oldu bile arada sırada sitenin dolduğu oluyor eksikler olduğu için parayla reklam yapmıyorum umuyorumki yüksek hitli sitelerde ücretlli reklam yaptığım zaman bu sefer hayal kırıklığıyla karşılaşmayacağım...

Kendime güvenmemein sebeplerine gelirsekte:

domain adresim

xchat x bilinmeyen dolayısı ile anonim chat = sohbet yaani anonim sohbet .. kısa ve akılda kalıcı xchat...

Sitede ben bile zevkli zaman geçiriyorum hata falan yok bu yüzden başarılı olcağını umuyorm

Son olarak connect2face.com 'da kodum myas892 bu m male yani erkek kodu

bayanların kodu fsen271 tarzı oluyor yani kadın bunun olma sebebide diyelim plajdasınız arama yaptınız 7 adet connect2face kullanıcısı var bluetoothta 7 farklı kod buldu yani siz erkekseniz f ile başlayan kodları kullanırsınız bayansanızda m yani erkek. herşeyi düşündüm ama ...

neyse okuyan birisi varsa çok teşekkür ederim.

#1 - Mayıs 24 2012, 00:01:18

Üye:

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.