Alternatifim Cafe

Arkadaşlar bu nota nedir?

Discussion started on Müzik Yardım

Arkadaşlar bir tane casio org aldım içinde güzel şarkı öğretici bir programı var aynı zamanda şarkıların bulunduğu bir kitap da var.

Şimdi aşağıdaki 1 nolu kutucukta si notası görünüyor, fakat öğretici program çalarken la diyez olarak gösteriyor, yani si bemol de diyebiliyoruz galiba. Solda bir bemol işareti var, onla ilgisi var gibi görünüyor ama tam anlamadım.
Ayrıca 2. kutucukta yani akorların basıldığı dizelerin başında hep bemol var. Yalnız bir etkisini göremedim ben onun... yine si notası üzerine gelmiş, bu her si'nin yarım ses kalın basılacağı anlamına mı geliyor? ama akorlarda hiç si yok.

#1 - Mayıs 18 2012, 02:29:18
« Son Düzenleme: Mayıs 18 2012, 02:30:15 Gönderen: 4chan »

Yeni!
-
#2 - Mayıs 18 2012, 13:46:32
« Son Düzenleme: Aralık 22 2013, 12:03:25 Gönderen: random quiz »

Okuldaki müzik derslerinin çoğunda ezbere flüt çalarak sınıfları geçtiğim için yardımcı olamiciğim malesef :)

ben de orta okul müzik kitaplarımı arıyorum her yerde :4
yine de yanıt için teşekkürler   :)
#3 - Mayıs 26 2012, 14:26:20
« Son Düzenleme: Mayıs 26 2012, 14:26:36 Gönderen: 4chan »

Merhaba 4chan bende direkt yardımcı olamayacağım ancak şöyle bir parça buldum notalı yardımcı dokunabilir belki diye düşündüm.

Gördüğüm kadarıyla si diye geçiyor valla öğrenirsen buraya da aktarırsan seviniriz.
#4 - Mayıs 28 2012, 13:03:22
Bilgi Paylaştıkça Çoğalır
Sizin katkılarınızla büyüyoruz: //www.alternatifim.com

Forum Kullanımıyla İlgili Genel Yardım, Forum Kuralları, İmza Kuralları, Rütbeler, Sıkça Sorulan Sorular
Özel mesajla yardım etmiyorum, sorununuzu forumda belirtebilirsiniz.

İkiside "Si" notası. Biri Sol anahtarına göre diğeri FA anahtarına göre olduğundan kafanız karışmış.
 Piyanoda sürekli bu şekilde çalıyoruz, genelde sağ el SOL anahtarı ile çalıyor, sol el FA anahtarı ile çalıyor.

İyi çalışmalar.
#5 - Ağustos 15 2012, 20:18:26

Üye:

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.