Alternatifim Cafe

Battlefield: Heroes

Discussion started on Free2Play Oyunlar


Battlefield: Heroes (kısaca BF Heroes ya da BFH), Electronic Arts firmasının Battlefield serisi için hazırladığı ücretsiz bir online video oyunudur. Oyun Digital Illusions CE tarafından geliştirilmiş, Electronic Arts tarafından 25 Haziran 2009'da piyasaya sürülmüştür. Bir Microsoft Windows oyunudur. Oyun, II. Dünya Savaşı'nı konu alan üçüncü şahıs nişancı türünden bir oyundur.
Diğer Battlefield oyunlarından farkı üçüncü şahıs nişancı türünden bir oyun olması ve oyun grafiklerinin animasyon şeklinde olmasıdır. Battlefield Heroes'ta II. Dünya Savaşı eğlenceli ve komik bir şekilde oyuna konu edilmiştir. Bu sebepten dolayı 16 yaşından küçük çocuklar için de uygun bir oyun olarak görülmüş fakat PEGI Battlefield Heroes'ı 16 yaş ve üzeri bir oyun olarak sınıflandırmıştır.


Takımlar

Oyunda 2 farklı takım vardır. Oyun bu 2 takım arasında geçmektedir.
National Army: Başlarındaki isim Commander Heinrich von Schnitzel'dir. Dış görünüşleri iddialı ve oldukça yapılı bir vücuda sahiptir.
Royal Army: Başlarındaki isim Commander Tommy Chester'dır. Commander Heinrich von Schnitzel'in aksine eğlenceli, dağınık ve salak bir görüntüye sahiptir.Asker sınıfları

Oyunda 3 farklı asker sınıfı vardır. Bu sınıfların her birinin farklı özellikleri bulunmaktadır.
COMMANDO (Komando): Komando, işlerini gizliden yürüten sınıf olarak biliniyor. Özel yetenekleri "Cloak"; yakın mesafelerde kamufle olmalarını, uzak mesafelerde ise görünmez olmalarını sağlar.
GUNNER (Topçu): Büyük ağır silahları kullanan, büyük kalıplı adamlardır. Özel yeteneği ustaca el bombasını kullanabilmesidir.
SOLDIER (Asker): Özel yenetekleri, Healt Boost sayesinde takım arkadaşlarının sağlık barını doldurabilirler. Incendiary Rounds denilen özellik sayesinde ise, mermilere ateş ekleyip isabet eden kurşunların düşmanı yakıp extra zarar vermesini sağlayabilirler. Var olan diğer özel yeteneği ise X-Ray Vision. Bu yetenek sayesinde duvarın arkasındaki düşman askerlerinin yerini belirleyebilirler.


Sistem gereksinimleri
İşletim sistemi: Windows XP, Vista
CPU: Intel Pentium 4/AMD Athlon 1.0 GHz
RAM: 512 MB (Windows Vista için 1Gb)
Ekran kartı: 64MB DirectX uyumlu ekran kartı, Pixel shader 2,0 ve üzeri. (yalnızca AGP ve PCIe)
Ses kartı: DirectX 9.0c uyumlu
Sabit disk alanı: Oyunu kurmak için 1 GB boş alan gerekmektedir
İnternet bağlantısı: Gerekli, 256kbit Kablo/DSL bağlantısı
#1 - Mayıs 12 2012, 04:12:20

Üye:

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.