Alternatifim Cafe

Avenged Sevenfold

Discussion started on Yabancı Sanatçılar - Gruplar

Yeni!Avenged Sevenfold 1999 yılında Huntington Beach, Kaliforniya'da kurulan bir müzik grubudur. Avenged Sevenfold üyeleri o dönemde hala liseye gitmekteydiler. Kısa zamanda ünleri artan, Matt Shadows (vokal), Zacky Vengeance (ritim gitar), Synyster Gates (elektro gitar), Johnny Christ (bas gitar) ve The Rev (bateri)'den oluşan grup, metal ve hardcore eserleriyle ün yapmıştır. İkinci kez düzenlenen yıllık Revolver Golden God Awards yarışmasında The Rev en iyi baterist ödülüne,Zacky Vengeance ve Synyster Gates ise en iyi gitaristler ödülüne layık görülmüştür.Ayrıca 2012 yılında Matt Shadows yılın en iyi vokali seçilmiştir.Synyster Gates 2006 yılında Hammer'dan Yılın En İyi Gitaristi ödülüne layık görülmüştür.Grubun 2012 yılında çıkardığı single parçası 'Carry on' yılın en iyi Metal şarkısı seçildi. Grup oldukça kompleks sololar geliştirir ve bunları canlı performansta fazlasıyla sergiler.

İlk albümleri olan Sounding the Seventh Trumpet, Temmuz 2001′de piyasaya çıktı. Albüm çıktığında grup üyeleri henüz 18 yaşındaydılar. Aradan 2 yıl sonra Hopeless etiketiyle Waking the Fallen, Haziran 2005'te de City of Evil albümü Warner Bros etiketiyle piyasa sürüldü. 2005 yazını da bu albümle beraber Warped Tour’a katılarak geçirdiler. City Of Evil albümünden "Beast & The Harlot", "Blinded In Chains" gibi şarkılarını birçok oyunda dinleyebilirsiniz. (Need for Speed: Most Wanted) Ayrıca Avenged Sevenfold albümlerinden "Almost Easy" şarkısı da Need for Speed: ProStreet oyununda bulunmaktadır.

City of Evil albümüyle Amerika'da 785.000 ve tüm dünyada bir milyonun üzerinde satış yaparak adlarını duyurmuşlardır. Sidewinder şarkısının son bölümündeki flamenko partlarını gitarist Synyster Gates'in babası Brian Haner çalmıştır.

Grubun sahne arkası ve hayat hikâyelerini kapsayan DVD'leri bulunmaktadır. All Excess'de grubun nasıl bir araya geldiği, birbirleri hakkındaki yorumları ve hayatlarındaki insanlar ile ilgili bilgileri anlatmaktadırlar.

Grubun Diamonds In The Rough albümüLong Beach California'da ki büyük konserden hemen sonra çıkmıştır. LBC Konseri şu ana kadarki en iyi canlı performanslardan biri olarak görülmektedir. Ayrıca grubun ilk konser DVD'sidir. DVD, grubun kendi adını taşıyan albümleri Avenged Sevenfold'un kayıtları sürerken yayınlanmamış şarkıları ve 2 adet cover'ı da içermektedir.

Grubun bateristi The Rev 28 Aralık 2009 tarihinde evinde ölü bulundu; 4 Haziran 2010 da Rolling Stone Dergisinde tarafında ölüm Sebebi olarak oxycodone, oxymorphone, diazepam / nordiazepam adlı ilaçlarla alınan ethanol (alkol) den meydana gelen akut zehirlenme olduğu açıklandı.

The Rev aynı zamanda "Lost", "Afterlife", "Critical Acclaim", "Almost Easy", "A Little Piece of Heaven", "Brompton Cocktail" şarkılarının yazarıdır. Vokal olarak "A Little Piece of Heaven", "Afterlife", "Crossroads", "Critical Acclaim" şarkılarına ve Iron Maiden'ın Tribüte albümündeki "Flash of the Blade" şarkısına eşlik etmiştir.

The Rev in İdolleri arasında Vinnie Paul, Mike Portnoy, Terry Bozzio bulunmaktadır.

Grup sonraki albümünü Mike Portnoy ile kaydetti.

Avenged Sevenfold Sitesinde Yapılan Açıklamaya Göre Kayıtların Güzel Geçtiği ve Rev'in Gurur Duyacağı nı Belirtilmiştir Mike Portnoy grup ile Stone Sour Turnesine çıkacağını açıklamıştır. 17.12.2010 tarihinde Avenged Sevenfold ve Mike Portnoy tarafından yapılan açıklamalarda 2011 yılında yolların ayrılacağı söylenmiştir. Avenged Sevenfold'un bundan sonra yola 4 kişi devam edeceği, bir bateristin olacağı ancak sadece stüdyo çalışmalarında ve konserlerde çalacağı grup üyesi olarak görünmeyeceği açıklanmıştır. Gerekçesi ise grubun zaten bir bateristi vardır : The Rev. 2013 yılında ise Arin Ilejay'in gruba katıldığı açıklanmıştır. Grup Hail to the King isimli yeni albümlerini 27 Ağustos 2013'te piyasaya sürmüştür.Hail to the King United Kingdom'da,Brezilya'da,Yeni Zelanda'da ve Avustralya'da albüm satışlarında aylarca zirvede kalmıştır. Hail To The King albümünün kliplendirilen ilk şarkısı albümle aynı adı taşıyan parça olmuştur, ardından Ekim ayında "Shepherd of Fire" şarkısına klip çekilmiştir.


Şu anki grup üyeleri
Matt Shadows - Solist (1999'dan beri)
Zacky Vengeance - Ritim gitar, Geri vokal (1999'dan beri)
Synyster Gates - Solo gitar, Geri vokal (2000'den beri)
Johnny Christ - Bas gitar (2002'den beri)
Arin Ilejay - Bateri (2011'den beri)

Eski üyeler
The Rev - Bateri, Perküsyon, Piano, Geri vokal (1999 - 2009)
Dameon Ash - Bas gitar (2001 - 2002)
Justin Sane - Bas gitar (2000 - 2001)
Matt Wendt - Bas gitar (1999 - 2000)Stüdyo albümleri
Sounding the Seventh Trumpet (2001)
Waking the Fallen (2003)
City of Evil (2005)
Avenged Sevenfold (2007)
Nightmare (2010)
Hail to the King (2013)


Yazarın Tavsiye ettiği şarkıları:
1.So Far Away (The Rev hayatını kaybettikten sonra The Rev'e adanmış bir şarkıdır)
2.Hail to the King
3.Seize The Day
4.Nightmare
5.A Little Piece Of Heaven
6.Critical Acclaim
7.Unholy Confession
8.Bat Country (Guitar Hero 6 'da mevcut)
9.Afterlife
10.Almost Easy
11.MIA
12.Dear God
www.metalciningunlugu.blogspot.com
#1 - Haziran 23 2015, 15:58:40
« Son Düzenleme: Ekim 01 2015, 11:42:44 Gönderen: TheLastFight »
İsmail Telci

''Everything will be okay in the end. If it's not okay, it's not the end.''  John Lennon

Üye:

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.