Alternatifim Cafe

Avrupa Parlamentosu Raportörü 'nden ilginç soru: PKK'nın arkasında kim var?

Discussion started on Haberler

trustno1

Avrupa Parlamentosu Türkiye Raportörü Ria Oomen-Ruijten PKK katliamını şiddetle kınarken Türkiye'nin Kuzey Irak harekatını "her ülkenin kendini ve vatandaşlarını koruma hakkı vardır" şeklinde değerlendirdi.

Türkiye'ye hareketinden önce ZAMAN'a konuşan Oomen-Ruijten ilginç bir soruyu da gündeme getirdi. "PKK'nın arkasında kimler var, merak ediyorum" diyen Oomen-Ruijten, "bir ülkeyi mi kastediyorsunuz?" sorusuna "olabilir" cevabını verdi. Ancak ülke ismi vermekten kaçındı.
BDP milletvekillerinin tavrından da "hayalkırıklığına" uğradığını vurgulayan Türkiye Raportörü, "Meclis'teki vekiller ve BDP temsilcileri terörle aralarına mesafe koymalıdırlar" dedi.
Siyasi diyalog ve siyasi çözüm teşebbüslerinin durmamasını isteyen Oomen-Ruijten yeteri kadar acı çeken bölge halkının da cezalandırılmaması gerektiğini söyledi.
 
AP'nun büyük kısmının PKK'yı terör örgüt ve eylemlerini "kabul edilemez" bulduğuna işaret eden Oomen-Ruijten AB ve üye ülkeler ile Türkiye arasındaki terörle mücadele işbirliğinin yoğunlaştırılmasını talep etti.
 
FLAUTRE: EN İYİ ÇARE DEMOKRASİ

Türkiye-AB Karma Parlamento Komisyonu Eşbaşkanı Helene Flautre ise terör eylemlerini şiddetle kınadığını belirttikten sonra en iyi çarenin demokrasi olduğunu vurguladı. Kabuledilemez terör saldırılarının insan hakları ve hukukun üstünlüğüne zarar vermemesi gerektiğini kaydeden Flautre, hiçbir gerekçenin PKK saldırılarını meşrulaştıramayacağını vurguladı.
 
#1 - Ekim 20 2011, 00:12:06

2011 yılında hala bu soruyu kendinize sorup, cevabıyla milleti aydınlattığınızı zannediyorsanız daha yürümeniz gereken yolda hiçbir adım atmamışsınız demektir.

Ammmma klişe bi soru. cevabı da, kendisi de o kadar baydı ki, o kadar olur. Kimi avutuyolarsa artık.
#2 - Ekim 20 2011, 16:08:48
Gidişim biraz suskun ama ''Dönüşüm'' böcek olucak.

Gregor Samsa

*** afedersin.
#3 - Ekim 20 2011, 17:41:27

Üye:

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.