Alternatifim Cafe

Firefox 6.0.1 Türkçe 2011 Yeni - İndir - Download - Yükle

Discussion started on Yazılım

Kişiselleştirilebilir özellikleri ve eklenti desteğiyle yıllardır en çok tercih edilen tarayıcılardan olan Firefox (Popüler İnternet Tarayıcısı) 6 sürümü yayınladı.


Firefox 6 performans anlamında geliştirmelerle karşımıza çıkıyor. Bir önceki sürüme nazaran %20 daha hızlı olan Firefox 6, tasarımsal anlamda bir yenilik içermiyor. 

Firefox 6.0 Güncellemeleri


Bir önceki sürümden %20 daha hızlı.
Adres çubuğunda site adlarında aydınlatma özelliği.
Firefox Sync, Web Console uyumluluğu geliştirildi.
window.matchMedia, EventSource / server-sent events, Scratchpad desteği getirildi.
JavaScript motoru JägerMonkey daha hızlı grafik işleme süresi dolayısıyla daha hızlı bir başlangıç yapıyor. Yapılan performans testleri Firefox'un önceki sürümlerinden daha hızlı olduğunu ortaya koyuyor. Modern bir web tarayıcısı olarak karşımıza çıkan Firefox, WebM, HTML5 ve CSS3 desteği sunuyor. Direct2D ve Direct3D desteği grafiklerin daha hızlı yüklenmesini sağlayan başka bir faktör olarak karşımıza çıkıyor.

Düzenlenebilir Sekmeler

Firefox'ta sekmeler sürükle-bırak yöntemiyle taşınarak daha aktif ve hızlı bir çalışma ortamı yaratılabiliyor. Sekmeler uygulama sekmelerine dönüştürelerek sadece ikonları görünen daha az yer kaplayan hale de dönüşebiliyor.


Gruplanabilir Sekmeler
Firefox  ile sekmeleri belli gruplara ayırarak çalışabilirsiniz. Böylece sekmeler arasında kaybolmadan yaptığınız işe göre ayırabilirsiniz.


Firefox Sync ile Senkronizasyon
Daha önceki sürümde bir eklenti olarak karşımıza çıkan Firefox Sync, bu kez tarayıcı içine entegre edildi. Geçmiş, sekmeler, yer imleri, parolalar mobil cihazlar dahil olmak üzere sahip olduğunuz tüm cihazlar için senkronize edilebiliyor.


Firefox Butonu
Sol üstte bulunan turuncu renkli Firefox butonu tarayıcı ayarlarıyla ilgili menüleri bir araya topluyor. Yer imleri, geçmiş, eklentiler, seçenekler menülerine artık bu alandan erişeceksiniz.


Geliştirilmiş Güvenlik
İnternette daha güvenli ve iz bırakmadan gezmek için koruma uygulamaları güçlendirildi. Kötü niyetli yazılımların tarayıcı üzerinden kullanıcıları etkilemesi bu sayede giderek zorlaşıyor.


Çökme Koruması
Firefox kullanıcıları çökme problemleriyle karşılaşmışlardır. Bu problemle ilgili şikayetler artınca yeni sürümle beraber bu sorundan kullanıcıları koruyan yeni bir özellik daha hayatımıza girdi. Bundan sonra Adobe Flash, Apple Quicktime veya Microsoft Silverlight uygulamalarında meydana gelen çökmelerden tarayıcınız etkilenmeyecek ve işlemler yarıda kalmayacak.


3D Web
Web ortamında oyun ve görsel tasarımlarda modern yaklaşımların önünü açmak için WebGL desteği 3. boyutu tarayıcıya taşıyor. 

Link ; http://www.uploadic.com/b959ytac94hr

#1 - Eylül 04 2011, 15:55:59
‘Olgunlaşmamış insanın özelliği, bir dava uğruna soylu bir biçimde ölmek istemesidir; olgun insanın özelliği ise, bir dava uğruna gösterişsiz bir biçimde yaşamak istemesidir’

J.D. Salinger

Üye:

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.