Alternatifim Cafe

"Dün Somali Kadar Doydular"

Discussion started on Haberler

16 Temmuz Gençlik Hareketi'nce düzenlenen iftar, İstanbul ve Samsun ile birlikte Ankara'da da yapıldı.

“Bugün Somali kadar doyacağız!” diyerek, sofralarını yalnızca su, simit ve hurma ile donatan gençlerin iftarına büyük ilgi gösterildi. 700 kişinin Kocatepe Camii avlusunda yer sofralarında yaptığı iftarın ardından sembolik bir kuyuya atılan yardımlarla, 16 Temmuz Gençlik Hareketi'nin “Sınırlar sizin Afrika bizim olsun!” adlı su kuyuları projesine destekte bulunuldu.

Hakan Albayrak, Gökhan Özcan, Sıtkı Caney, Bülent Akyürek ve Teodora Doni gibi yazarların da katıldığı iftarda Bülent Akyürek israfa dikkat çekerek Afrika'daki mevcut durumu anlattı. Hareket adına konuşma yapan Fahri Burak Aydoğdu ümmetin sorunlarından bahsederek mazlumun yanında yer almaya devam edeceklerini belirttikten sonra katılımcılara ve hareketin diğer üyelerine de teşekkür etti.

İftar programından sonra Suriye Büyükelçiliği önüne geçen hareket üyeleri, Suriyeli öğrencilerle Esad zulmünü protesto ederek, elçilik önünde oturma eylemi düzenledi.

16 Temmuz Gençlik Hareketi'nin Afrika yararına satışları Hacı Bayram Camii avlusundaki standında Ramazan ayı sonuna kadar devam edecek.

habervaktim.com
#1 - Ağustos 18 2011, 14:01:44
"Başına siyah bir örtü iniyor usulca.Setr.Ucu,ardınca sürünürken,üzerinde adım attığı taşlar inliyor.Hayret! O kadar mı ağırmıştı? O kadar mı yaralanmıştı? O bilmiyor.Taşlar biliyor."

Oof, ciğerim yandı resmen.
19 Ağustos'tayız, biri bu yavrulara söylesin. Of, kıyamam. :/
#2 - Ağustos 19 2011, 04:26:55

PosiTive

Her konuda ironi yapma hevesinde olup, marjinal olduğunu zannedenler güruhu, ne kadar itici göründüğünüzün farkına varın derim, ben, kendim. *** çıkarmamak lazım tabi. -uu sansür-
Çok sükseli oldu; şimdi dağılabilirsiniz.
#3 - Ağustos 19 2011, 10:08:25

Positive yetkili bir abi olduğu için gayri yazmasam da olur. Elime verdi resmen kız kurusu.
#4 - Ağustos 19 2011, 13:19:35

PosiTive

Çelişik seni.
#5 - Ağustos 20 2011, 13:21:48

Üye:

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.