Alternatifim Cafe

Şair Hasan Sancak’tan Mardin’deki Hain Pusuya Şiirli Tepki!

Discussion started on Edebiyat

MARDİN’DE HAİN PUSU-ŞEHİT OLDU ÜÇ ASKER
ABD BESLEMESİ-MEHMETÇİĞİ MAHVEDER

24 Temmuz Pazar-yine kapkara bir gün
Mayın ve bombalarla-vuruluyoruz her gün
Çaresine bakılmaz-kendi can ülkemizde
Mehmetçikler ölüyor-vatan şu an krizde

Mardin’de hain pusu-şehit oldu üç asker
ABD Beslemesi-Mehmetçiği mahveder

İki astsubay ile-bir de o uzman çavuş
Kara toprağa düştü-bedenleri oldu tuş
Mardin ili Ömerli- ilçesi İkipınar
Karakol yetim kaldı-ağlıyorlar zarı zar

Astsubay Erhan Gül’üm-Astsubay Sadık Güllü
Şu an konuşmuyorlar-kalleş soldurdu gülü
O Uzman Çavuş Ali –soyadı bilin Öztürk
Bir kişi daha eksik-ağlar dört yandaki Türk

Alçakça bir saldırı-dinle şu telefonu
Kimler haber verdiyse-hizaya çekin onu
Yataklık  yapanı bul-batır dipçiği batır
Sakin hiç affetmeyin-doğrayın katır kutur

Doğu kaynıyor Doğu-dağlar ormanlar köyler
Abluka altındadır-yetmedi mi ki beyler
Senin evladın olsa-söyle durur muydunuz
Kuduran çakalları-yere vurur muydunuz

Gına gelmiştir gına-sabır zorlanır sabır
Daim kahroluyoruz-çekilmez oldu kahır
Elinde gücün vardır-bırakın Avrupa’yı
Domuz etleri ile-besliyorlar  sıpayı

Ankara duy sesimi-sözüm sanadır sana
Artık küfrettirmeyin-memlekette imana
Gücünün farkında ol-kaldır vücudu kaldır
Bataklığı kurutun-millete nefes aldır

Kanunları düzenle-eksik olanı gider
Bizleri öldürecek-yok edecek bu keder
Sınırlardan geçirtme-ver Mehmete tam yetki
Teröristi görürse-o an görülsün etki

Besle besle kargayı-semirdikçe semirir
Verdiği emirlerle-yiğitleri devirir
Bırakın konuşmayı-başı ayır gövdeden
İhaneti yaptırma-miras bu yurt dededen

Bebeği ve çocuğu-kalleşçe öldüren kim
Irak’tan sessiz girip-eziyeti veren kim
Dün kazmayla kovulan-bugün alır hıncını
Sırıtıp duruyorlar-onlar bilmez acını

Ateş düştüğü yeri-yakıyor vatandaşım
Şu an burda eğiktir hem yüzüm hem de başım
Ev apartman binana-durmadan saldıranı
Yerin altına sokun-kurtar kurtar vatanı

Yazılan dörtlüklerim –asla değildir  kuru
Gözetim altında tut-aştırma orda suru
Şair Hasan yazıyor-feryadı çıktı arşa
Hainler ve alçaklar-bakmıyor gözde yaşa

DUY BENİ DOĞU HALKI-ŞU PKK HEP SENİ
BEBEK VE ÇOCUĞUNU-YOK ETMEKTEDİR TENİ

Bir Ermeni örgütü-yurdu sardı ateşe
Zararı dokunuyor-anne baba kardeşe
Ne dini ne imanı-belli değil kıblesi
Türk Milleti uyuma-sardı yurdu çilesi

Duy beni Doğu halkı-şu PKK hep seni
Bebek ve çocuğunu-yok etmektedir teni

Dağlarda dolaşırlar-bomba silah mayını
Uzaktan patlatırlar-yakmaktadırlar canı
Kendi vatanımızda-uğradık ihanete
Acısı dokunuyor-can çekişen millete

İnanın Doğu halkı-ayrımız gayrımız yok
Sendeki sıkıntılar-anla bizlerde de çok
PKK senden değil-uğradık ihanete
Hançeri saplıyorlar-o canım cemiyete

Vatan ve bayrağına- sarıl vatandaşına
Canım kardeşim deyin-gözde bakın yaşına
Sürüden ayrılanı-bilin kapar çakallar
Gövdeden ayrılınca-yere yıkılır dallar

Ev barkına sahip çık-çıkartmayın dağlara
Huzur mutluluk gelsin-sevgi ile bağlara
Lütfen piyon olmayın-elinin tersiyle vur
Bölüp parçalayanın-karşısında sağlam dur

Sonra ah vah kâr etmez-devleti yıktırmazlar
Mehmetçik ölür iken-ateşi yaktırmazlar
Endişemiz vatandır-şu elden kayar ise
Hasan der mahvoluruz-boşalır yurtta kese

HASAN SANCAK
ALAÇAMLI HALK ŞAİRİ
REKLÂM YAZARI
(EĞİTİMCİ-GAZETECİ)
#1 - Temmuz 27 2011, 18:17:57
SANCAK

Hangi gazete yaa, Yeni Şafak filan mı? Irkçı herif.
#2 - Temmuz 27 2011, 20:20:53

Hangi gazete yaa, Yeni Şafak filan mı? Irkçı herif.

Sen, askerlerin şehit edilmesine üzülmüyor musun? Kime ırkçı diyorsun?Yazacaksan,düzgün yorum yaz.En büyük ırkçı, Mehmetçikleri şehit eden  PKK hainleridir...
#3 - Temmuz 27 2011, 20:39:15
SANCAK

Yaşasın faşizm diyosun yani rüyacı?
#4 - Temmuz 28 2011, 00:35:35

MARDİN’DE HAİN PUSU'dan sonrasını okumadım.
#5 - Temmuz 28 2011, 02:23:23

Milliyetçilikten gözüm kör olmuş bir halde, yalnızca ölen askerler için üzülmüyorum. Yaşamını kaybeden tüm insanlar için üzülüyorum. Riyakarsınız. Barış barış diyorsunuz, böyle şiirler yazıyorsunuz. Öfkeyi, kini körükleyen asıl sizlersiniz. Sosyal medya aracılığıyla örgütlenip yoksul halkın evlerinin camlarını döken sizlersiniz. Bir yere sürülecek aklınız yok; ama kalkıp methiyeler düzüyorsunuz.
#6 - Temmuz 28 2011, 02:30:19

Site yönetici yetkilisine…
Lütfen bu şekilde yorum yazanları engelleyiniz.
Yazılanlar dikkatlice okunmaktadır…

Gerçekten de çok yazık.Yorum yazanların Türkiye gerçekleriyle ne yazık ki ilgileri bulunmamaktadır.
Yetim kalan bebekler,dullar onları ilgilendirmemektedir.PKK sizin gibiler sayesinde bu toplumda kendisine yer bulmaktadır.
Ateş sizin ocağınıza  düşseydi,yine dalga geçer şekilde yorum yazacakmıydınız?
Aklınızı kendinize saklayın.Riyakarlık yapmayın!
Ne yazacaktım?PKK hainlerine sizin gibi  methiyeler mi dizecektim?Rahatsız oldunuz.Öyle mi?Bu şiirler sizin gibi kişilerin uykudan uyanması için kaleme alınmıştır.Meydanın boş olduğunu zannetmeyin.ABD beslemesi PKK  nın vatana verdiği acıları görmeyen sizin gibi insanları da protesto ediyorum.Demek Mehmetçikleri, polisleri,bebekleri,çocukları kahpece mayın ve bombalarla şehit eden PKK hainlerine de üzülüyorsunuz.Size göre onlar hain mi gerilla mıdır? PKK yandaşları ile bizleri aynı kefeye koymayın.Yoksul halkın evlerini, apartmanlarını, dükkanlarını,arabalarını  molotoflarla yakanlar kimlerdir? Herhalde Türkiye’de yaşamıyorsunuz.Büyük şehirlerde ayırım gözetmeden bombaları patlatanlar kimlerdir? Belediye otobüslerinde molotoflarla kaç tane körpe bedenin öldüğünü biliyor musun? Askerlerin,polislerin şehit edilmesinden üzüntü duymuyorsunuz.Niçin şehit ediyorlar diye hainleri protesto edenlere laf söylüyorsunuz.lütfen sayfama girip,bir daha sayfamı kirletmeyiniz…
#7 - Temmuz 28 2011, 13:17:50
SANCAK

Sakin ol şampiyon.
Eğitimci misin sahi bir de? Vay bana vaylar bana.
#8 - Temmuz 28 2011, 19:14:49

Anarşist duygular her zaman böyle galeyana gelir onlar da öyle besleniyor.
Ha şiiri tasvip ediyormuyuz? Yok yani şiir yerine daha etkin önlemler de düşünülebilir. Bunlar artık kabak tadı veriyor.
#9 - Temmuz 28 2011, 19:55:57

Ne oldu?Sorulanlara cevap veremedin mi?Okuma, yazman olmadığı anlaşılıyor!Demek yazılanları da göremiyorsun? Okumamak  çok kötüdür. Okumadığınız  zaman cahil kalırsınız.Türkiye’de olup bitenden haberiniz olmaz!Bilmiyorum kaç yaşındasınız?Sizin kadar evlatlarım var.Onlar, vatanın ekmeğini yiyip,suyunu içip,sonra da ihanet yapanları benim gibi sevmiyorlar. Kör terörün ne yapacağı belli olmaz. İnşallah üstünüzden ırak olur. Alçakça  ve kahpece öldürülen vatan evlatlarının çektiği acıları göremememeniz üzüntü vericidir…

Vay sana ki vay sana
Biraz gelin imana
Sizler dalga geçtikçe
Hain kıyıyor cana
#10 - Temmuz 28 2011, 20:12:42
SANCAK

Bunlar hep amerikanın oyunu demeni bekliyordum. O değilde şimdi güzel güzel pehlivan kesiliyorsun da, çok değil, eskiyi hiç karıştırmayacağım, Silopi'de gaz bombası yüzünden ölen 13 yaşındaki bir çocuk için, Hopa'da polis gazıyla ölen Metin Lokumcu için 10 saniye üzüldün mü be ?
Vicdanmış, peh peh.
#11 - Temmuz 28 2011, 20:35:36

Sen de saya saya iki kişi mi sayabildin arkadaşım. Hadi bu sayıları 13 e tamamla da bir iki hafta evvel dıyarbakır da düşen şehitlerin sayısını egale etsin. :)
#12 - Temmuz 28 2011, 20:42:35

MARDİN’DE HAİN PUSU-ŞEHİT OLDU ÜÇ ASKER
ABD BESLEMESİ-MEHMETÇİĞİ MAHVEDER

DUY BENİ DOĞU HALKI-ŞU PKK HEP SENİ
BEBEK VE ÇOCUĞUNU-YOK ETMEKTEDİR TENİ

PKK hainleri tarafından şehit edilenler sizleri zerre kadar ilgilendirmiyor. Cevap vermeden, dalga geçer gibi yorum yazıyorsunuz. Önce sorulanlara cevap vermeyi öğreneceksiniz.PKK yı ne olarak görüyorsunuz?Bunlar size göre hain mi gerilla mı? Demek alçakça ve kahpece şehit edilen askerler sizleri ilgilendirmiyor?Ya bu kişiler akrabanız olsaydı,ne yapardınız? Molotoflar ile İstanbul’u cehenneme çevirenlere bir şey demiyorsunuz?Irak’ta ABD nin kucağına oturan PKK hainleri değil mi?Uyuşturucuyu Avrupa’ya bunlar taşımıyor mu?Bir taraftan ABD düşmanısınız.Onun kucağından inmeyen PKK nın da yandaşısınız. Bunu içinizde izah edecek birisi var mı?Metin Lokumcu’ya benim kadar üzülmemişsinizdir.O bir öğretmendi.
13 yaşındaki çocuk kimdir?PKK yandaşı mı?Orada asker ve polise haince saldırılanlar sizleri ilgilendirmiyor.Onlara ellerinde bombalarla,taşlarla saldırılanlara verilen karşılıktan rahatsız oldunuz.
2006 yılından itibaren COCA COLA denen emperyalizmin bir numaralı destekçisi ile hukuk mücadelesi yürütüyorum.Koyduğum yazılarıma bir yorum yazdınız.Lafa gelince mangalda kül bırakmıyorsunuz.Şu anda samalda 700 forum sitesine üyeyim.Sesimi buralarda duyuruyorum.Bu şekilde yazdığınız yorumlar sitemizi zora sokar.Ben size tahammül ediyorsam,siz de yazılanlara tahammül edeceksiniz.Bundan sonra cevap vermeden yorum yazmayınız.Cevap vermeyeceğim.Yazarsanız,yazımı devamlı üste çıkarmış olursunuz…
#13 - Temmuz 28 2011, 21:33:26
SANCAK

K.Maraş'ta mayın tuzağı: 1 şehit, 4 yaralı
Güncelleme : 28 Temmuz 2011 19:38

Kahramanmaraş'ın Nurhak ilçesinde, askeri aracın geçişi sırasında mayın patladı, ilk belirlemelere 1 asker şehit oldu, 4 asker yaralandı.

AA muhabirinin edindiği bilgiye göre, Elbistan-Nurhak karayolu çöplük mevkisinde, göreve giden zırhlı aracın geçişi sırasında yola döşenen mayın patladı. Patlamada, ilk belirlemelere göre ismi henüz öğrenilemeyen 1 asker şehit oldu, 4 asker yaralandı.
#14 - Temmuz 28 2011, 21:36:09
SANCAK

Sen de saya saya iki kişi mi sayabildin arkadaşım. Hadi bu sayıları 13 e tamamla da bir iki hafta evvel dıyarbakır da düşen şehitlerin sayısını egale etsin. :)
Acı yarıştırmak faşizan bi hastalıktır. Bugüne kadar katledilmiş, sürgün edilmiş tüm devrim şehitlerini tek tek mi yazmalı ? Acı yarıştırmıyorum ben, örnek verdim.
#15 - Temmuz 28 2011, 22:13:59

toprağa bağlı olmak, toprağı sevmek ve toprağa aşırı bir anlam yüklemek kadar sapıkça bir şey yok ya. kürtlerin tarihsel bir bağlılıkları olduğu bu coğrafyada özgürlük mücadelesi vermeleri onları hain yapmaz. hatalı eylem şekilleri, sivil insanlara yönelik eylemler tartışılabilir ama bu onların haklılığını hiçbir zaman değiştirmez. lütfen biri daha hain pusu demesin sinirim bozuluyor yaaa.
#16 - Temmuz 28 2011, 22:28:06
« Son Düzenleme: Temmuz 28 2011, 22:32:14 Gönderen: vyacheslav »

hasan sancak bey 22:33'ten beri konuya bakıyor. beyler sanıyorum çok uzun ve küfürlü bir şiir yicem.
#17 - Temmuz 28 2011, 23:13:11

Kör olmuşsunuz.

Bu ülkenin cezaevlerinde "Hayata Dönüş Operasyonu" adı altında onlarca insan katledildi. 122 insan, F tipi cezaevlerine geçiş sürecinde yaşamını yitirdi. Kadın mahkumlar diri diri yakıldı. Yaşanan bu acıları n'asıl küçümsersiniz, bunlar benim ve ben gibi onlarca insanın uykularını kaçırırken? Şu an, kardeşinin cenazesini alabilmek için bir abi ölüm orucunda ve cenazeyi alana dek bunu sürdüreceğini söyledi. Mezar açılacak ve belki kardeşine ait birkaç kemik dahi bulamayacak bu adam.. Güneydoğu'da dipsiz kuyulara atılıyor insanlar. Çocuklar "terörist" sanılıp kurşuna diziliyor. Küçücük bir kız çocuğu babasıyla koyun otlatmaya gittiğinde bir bombanın kurbanı oluyor.
 İşte bu yüzden riyakarsınız. Bunları görmediğiniz için, başınıza gelenin sorumlusunu her zaman Pkk olarak gördüğünüz için. Biraz sorgulayın lütfen, biraz sorgulayın. Ve unutmayın, en çok düşman olduklarımız tanımadıklarımızdır. O insanların yaşadığı acıları biraz anlamaya çalışın.
#18 - Temmuz 29 2011, 00:47:05

derjavin

Gerçekten de çok yazık.Yorum yazanların Türkiye gerçekleriyle ne yazık ki ilgileri bulunmamaktadır.
Yetim kalan bebekler,dullar onları ilgilendirmemektedir.PKK sizin gibiler sayesinde bu toplumda kendisine yer bulmaktadır.
Ateş sizin ocağınıza  düşseydi,yine dalga geçer şekilde yorum yazacakmıydınız?
Aklınızı kendinize saklayın.Riyakarlık yapmayın!
Ne yazacaktım?PKK hainlerine sizin gibi  methiyeler mi dizecektim?Rahatsız oldunuz.Öyle mi?Bu şiirler sizin gibi kişilerin uykudan uyanması için kaleme alınmıştır.Meydanın boş olduğunu zannetmeyin.ABD beslemesi PKK  nın vatana verdiği acıları görmeyen sizin gibi insanları da protesto ediyorum.Demek Mehmetçikleri, polisleri,bebekleri,çocukları kahpece mayın ve bombalarla şehit eden PKK hainlerine de üzülüyorsunuz.Size göre onlar hain mi gerilla mıdır? PKK yandaşları ile bizleri aynı kefeye koymayın.Yoksul halkın evlerini, apartmanlarını, dükkanlarını,arabalarını  molotoflarla yakanlar kimlerdir? Herhalde Türkiye’de yaşamıyorsunuz.Büyük şehirlerde ayırım gözetmeden bombaları patlatanlar kimlerdir? Belediye otobüslerinde molotoflarla kaç tane körpe bedenin öldüğünü biliyor musun? Askerlerin,polislerin şehit edilmesinden üzüntü duymuyorsunuz.Niçin şehit ediyorlar diye hainleri protesto edenlere laf söylüyorsunuz.lütfen sayfama girip,bir daha sayfamı kirletmeyiniz…

Asıl sizin gibi düşünenlere yazık. Bölgenin güvenlik güçleri tarafından öldürülen insanlar sizi hiç mi ilgilendirmiyor ?
12 yaşındaki Uğur Kaymaz'ın bedenine 13 kurşun sıkanlar çocuk katili değil mi?
1984'te Güneydoğu'daki bazı köylerin TSK tarafından yakılıp yıkılarak, bölge halkını dilini hiç bilmediği bir coğrafyaya sürüklemek terör olmuyor mu ? Bu insanların kalacak yerleri olmadığı gibi, yüzyıllardan beri yaşadıkları yerden, kendi topraklarından kovulmalarına ne demeli ?
Dağda öldürülen gencin bir ailesi, bekleyenleri yok mu sizce ?
İnsanların anadillerinde eğitim görmelerini engellemek insanlık suçu değil mi ?
Kürtler'in bir tarihi, bir edebiyatı yokmuş gibi davranmak da ne demektir ?
O "kahpe mayınlar"ı oraya kimin koyduğu da gün gibi ortada. En büyük terör devlet terörüdür.
Eğitimciymiş bir de. Kim bilir kaç kişiye böyle nefret aşılamıştır.

Edit: Harf hatası.
#19 - Temmuz 29 2011, 09:09:31
« Son Düzenleme: Temmuz 29 2011, 09:12:49 Gönderen: Toprak »

derjavin

...Metin Lokumcu’ya benim kadar üzülmemişsinizdir.O bir öğretmendi.

Öğretmen olmasaydı ölümüne üzülmezdiniz yani, öyle mi ? Üzülme gerekçesine bakar mısınız ? 
#20 - Temmuz 29 2011, 10:22:08

Acı yarıştırmak faşizan bi hastalıktır. Bugüne kadar katledilmiş, sürgün edilmiş tüm devrim şehitlerini tek tek mi yazmalı ? Acı yarıştırmıyorum ben, örnek verdim.

Ben faşizan görüşlerden nefret ettim her zaman. Sen örnek verdiysen iki kişiyle , ki söz konusu can ise, ben de giden 13 canı örnek verdim sana. Gel arşivleri karıştıralım kimin daha fazla kayıbı varsa o haklıdır gibi matematiksel mantıklı şeyler de söylemedim.
Mağdur olduğunu düşündüğünüz kesimleri savunurken diğer tarafın kayıplarını göz ardı ediyor oluşunuz fikirlerinizin insancıl oluşundan ziyade sempatizanlık olduğunun göstergesi. Belki siz de farklı bir tezahürü var ama burdan bakınca benim görüp anladığım bu.
#21 - Temmuz 30 2011, 00:05:17

Üye:

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.