Alternatifim Cafe

FENERBAHÇEMİZ 6-0 Ankaragücü

Discussion started on Fenerbahçe

Spor Toto Süper Lig'in bitimine 1 hafta kala Fenerbahçe ile Trabzonspor arasındaki şampiyonluk yarışı nefesleri kesti. Fenerbahçe tam 6 golle geceyi taçlandırdı.
Gollerin 5'i Alex'ten 1'i de genç Bekir'den geldi. Trabzonspor ise İBB karşısındaki mücadeleyi 3-1 gibi net bir skorla kazandı. Şampiyonluk düğümü son hafta çözülecek.

Şampiyonluk yarışında önemli bir maça çıkan Fenerbahçe ilk yarıya kontollü başladı. Rakibi karşısında pozisyon bulmakta zorlansa da golü bulmakta geçikmedi. 28. dakikada ceza sahası içinde Jan Rajnoch, Alex'e arkadan yapıtığı müdahale sonrasında hakem Cüneyt Çakır penaltı noktasını gösterdi. Penaltıyı gole çeviren Alex, takımını öne geçiren golünü attı 1-0. Golden bir dakika sonra Mamadou Niang ceza ceza sahası içindeyken Senecky'nin hamlesi ile yerde kaldı ve hakem tekrardan penaltı verdi. Senecky kırmızı kart görerek, takımını on kişi bıraktı. 29. dakikada Alex penaltıyı gole çevirerek takımının ve kendisinin ikinci golünü attı 2-0. İlk yarı Fenerbahçe'nin 2-0'lık üstünlüğü ile sona erdi.

İkinci yarıya daha istekli çıkan Sarı- lacivert'li ekip 47. dakikada Niang ceza sahası içinde  Özden Öngün tarafından sert fuale maruz kaldı ve hakem maçta üçüncü penaltı düdüğünü çaldı. Topun başına geçen Alex, 47. dakikada takımının üçüncü golünü attı 3-0. Rakibi karşısında rahat bir skor elde eden Fenerbahçe atakalrını arttırdı. 74. dakikada ikinci yarıda oyuna giren Bekir, takımının 4-0'lık  skora taşıdı. 82. dakikada tekrar sahneye çıkan Alex, skoru 5-0'a getirdi. 90. dakikada Alex çok klas bir gole imza atarak farkı altıya yüksellti. maçta başta gol olmayınca Fenerbahçe, Ankragüc'nü  6-0'lık  skorla geçti.

17 MAÇTIR YENİLMİYOR

Sarı-lacivertliler, Ankaragücü maçından da galip ayrılarak yenilmezlik serisini 17 maça çıkarttı. Fenerbahçe Süper Lig'de son yenilgisini 16. haftada Ankaragücü karşısında alan Fenerbahçe, bu tarihten sonra yaptığı 17 maçta 16 galibiyet ve 1 beraberlik aldı.

AVRUPA REKORU KIRDI

Ankaragücü maçına kadar sahasında yaptığı 8 maçta da gol yemeyen Fenerbahçe, Ankaragücü maçını da gol yemeden kapattı ve 853 dakikaya ulaşarak Avrupa'da en uzun süre kendi sahasında gol yememe rekorunu kırdı.

Bu rekor daha önce İtalyan ekibi Napoli'ye aitti. Napoli, 8 maç üst üste gol yememiş ve 9. maçın 70. dakikasında kalesinde gol görmüş ve 832 dakika boyunca kalesini gole kapatmıştı.

TARAFTARLAR STADI DOLDURDU

Fenerbahçe taraftarları, Kadıköy'deki sezonun son maçına yoğun ilgi gösterdi. Stadı tamamen dolduran sarı-lacivertli taraftarlar, futbolcuları tek tek tribünlere çağırarak yumruk şov yaptırdı. Taraftarlar, kaptan Alex'e de yoğun sevgi gösterilerinde bulundu. Taraftarlar, maç öncesi şampiyonluk şarkıları söyledi.
#1 - Mayıs 15 2011, 23:24:57

Bravo bravo. Alkışlıyoruz gerçekten süper bir performans. Adam italyan mafyası gibi mubarek.  .p
#2 - Mayıs 16 2011, 21:53:16

Bugün böyle Fenerbahçe formasıyla gezmek , yoldan geçen 10 kişiden 6 sında aynı formadan olması müthiş keyifliydi. :)

Ki maçı izlemedim ama haklı bir galibiyet olmuş anladığım kadarıyla.
Hey hat nerede o maçı izleyip sayfalarca yorum yaptığım günler. :/
#3 - Mayıs 16 2011, 23:53:09
Binlerce kez baktım aynaya. Her seferinde farklıydı gördüğüm bakışlar. Sanki her geçen gün biraz daha yorgun, yıpranmış.

Ki maçı izlemedim ama haklı bir galibiyet olmuş anladığım kadarıyla.
Hey hat nerede o maçı izleyip sayfalarca yorum yaptığım günler. :/

en azından golleri gör :)
http://www.youtube.com/watch?v=mStV-eDp8vo
#4 - Mayıs 17 2011, 02:34:54

Son  90 dakikaya girdik Hadi hayirlisi :=)
#5 - Mayıs 17 2011, 22:52:37
Hakkımda bilmen gerekeni ;  Hakkın olduğunda söylerim ...

El çükü ile gerdege girene damat degil godoş derler ... ; )

ben baya havaya girdim de, sağı solu belli olmuyor ki Fenerbahçemin. :)
#6 - Mayıs 17 2011, 23:57:11

bu sene kesin olacağını düşünüyorum. neticede sivas ile ilişkilerimiz iyi saldırmayacaklardır en azından :  p
#7 - Mayıs 18 2011, 23:22:59

karabük kesin yatacak. onu biliyoruz. yani şuanlık trabzonun yenilmeyeceği belli.. yenmek şart.
#8 - Mayıs 18 2011, 23:44:42

Ha karabük yatmazsa trabzon yenemiyor öyle mi küçük hanım! Hah hah haa diyelim ve dönelim don doksan dakikalara.
#9 - Mayıs 19 2011, 22:55:17

yani olur da yenilir ihtimali vardır her takımın. ama şu son maçta sizin öyle bir ihtimaliniz yok sayın koca adam!
#10 - Mayıs 20 2011, 23:04:06

#11 - Mayıs 23 2011, 23:40:45
Binlerce kez baktım aynaya. Her seferinde farklıydı gördüğüm bakışlar. Sanki her geçen gün biraz daha yorgun, yıpranmış.

Üye:

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.