Alternatifim Cafe

PS3 alım önerisi 120GB, 250GB

Discussion started on Playstation

Madem o kadar bilgiliyiz Ps3 hakkında, o halde şu sorumu da yanıtlayın bir zahmet.

Bu hafta içinde 120 ya da 250 gb'lık bi set almayı planlıyorum. 120'de yeter diyolar. ama ileriyi de düşünüyorum onun için 250 gb diyorum. sizin öneriniz ne olur? bir de, jail break diye bir şey varmış, oyun kırıcı mı her neyse.. Bunu nerden sağlayabilirim? kullanımı nasıldır?
#1 - Kasım 10 2010, 18:30:34
« Son Düzenleme: Aralık 16 2010, 02:24:02 Gönderen: Tylers »
Gidişim biraz suskun ama ''Dönüşüm'' böcek olucak.

Gregor Samsa

kadıköy yazıcıoğlu nun olduğu sokakta konsol satan dükkanlar o aparatı satıyor diye biliyorum. ama bildiğim kadarıyla cihazın versiyonunada bağlı onu çalıştırmak, her versiyonda işe yaramıyormuş.
#2 - Kasım 10 2010, 22:48:14
He-man in abisi Çetin.

Madem o kadar bilgiliyiz Ps3 hakkında, o halde şu sorumu da yanıtlayın bir zahmet.

Bu hafta içinde 150 ya da 250 gb'lık bi set almayı planlıyorum. 120'de yeter diyolar. ama ileriyi de düşünüyorum onun için 250 gb diyorum. sizin öneriniz ne olur? bir de, jail break diye bir şey varmış, oyun kırıcı mı her neyse.. Bunu nerden sağlayabilirim? kullanımı nasıldır?
120GB ila 250GB arasında öncelikle fark yok tek fark kapasite farkı.
Dilersen sende playstation'ın diskini arttırabiliyorsun zaten.
Aradaki fiyat farkı fazla değilse alabilirsin.
Bende 120GB lık olan versiyonu var.
Oyun yüklerken, güncelleme yaparken, demo oyun kurarsan bu kapasiteyi kullanıyorsun yani epey epey yetecek bir alan.
15-20 ye yakın oyun kurmuşumdur yanılmıyorsam yer sıkıntısı olmadı.
Diskte filmlerin de olsun, müziklerim de olsun dersen 250GB tercih nedenin olabilir  yoksa cebini düşün.
Şimdi playstaion move olan paket satılıyor yılbaşı yaklaşıyor mutlaka kampanya yapacaklardır.
Gözün marketlerin kampanyalarında olsun.
Ben mesela real marketten almışım.
749TL 120GB PS3 + 2 DS3 (normalde tek kol standart çıkar zaten)
2 oyun (Killzone + adını hatırlamadığım bir platium oyun daha)
bir de %20 kredi kartı bonusu :)
Kolunu oyununu bonusununu vs... düşünürsen 500 e gelmişti.

oyunlar halen kırılmadı diye biliyorum belki senin dediğin için playstation 2 içindir.
Bilgim olmadığı için net bir şey diyemiyorum.
Oyun kırılsa bile blue ray diskler ucuz olmadığı için fazla bir işe yaramayacaktır (yakın dönemde)

Not: mesajın konu dışı olduğu için yeni konu olarak böldüm.
#3 - Kasım 15 2010, 14:29:40
Bilgi Paylaştıkça Çoğalır
Sizin katkılarınızla büyüyoruz: //www.alternatifim.com

Forum Kullanımıyla İlgili Genel Yardım, Forum Kuralları, İmza Kuralları, Rütbeler, Sıkça Sorulan Sorular
Özel mesajla yardım etmiyorum, sorununuzu forumda belirtebilirsiniz.

ayrıntılı bilgiler için her ikinize de teşekkürler.

kampanyası olan mağazalara baktım ama + oyun verenlere hiç rastlamadım. o ümitle gitmiştim halbüsü ama yok. dalga geçen bile oldu hatta. bi de oyun mu verelim diye. fiyatından falan değil ama kaliteli mal arıyorum işte. ee bi de yanında oyun verseler fena olmaz hani.

jail break olayını geçen gün öğrendim. 3.41 sürümden sonrası için geçerli değilmiş. piyasada 50-100 tl arasında satılıyor ve nerede satıldığını da duydum. bu arada ben eskişehirdeyim, istanbulda değil errayn. 3.41 öncesi her ps3'ü kırabiliyormuş. mutlaka almalı aslında.

tekrardan teşekkürler.
#4 - Kasım 15 2010, 16:00:24

Gregor Samsa

bende ps3 ü özel oyunları için almaya karar verdim, ikinci el 40gb lık falan modellerden arıyorum fakat fiyatlar çok uçuk, sıfır xbox360 fiyatı istiyolar neredeyse..
#5 - Kasım 15 2010, 18:37:37
He-man in abisi Çetin.

valla sabredemedim, geçen gün aldım ps3'ümü. 120 gb + biri orjinal olmak üzere 2 kol + littlebigplanet oyununu verdiler. 750 tl bayıldım ama yanında verdiklerine göre kazık ettim bile denilebilir. Emre abi ucuz oyunlar hakkına ayrıntılı bilgi vermiş ama ben de bir şeyler söylemek istiyorum bu konu hakkında. jailbreak'ten bahsetmiştim. onu şu son 1 hafta içinde harıl harıl araştırdım ben. nedir, ne değildir, nasıl kullanılır falan. izninizle paylaşıcam tek tek.

şimdi bu jail'in oyun kırıcı olduğunu zaten biliyoruz. yaklaşık 100 tl vererek + harddiskiniz dolana kadar istediğiniz oyunu yükletip bu aletin sahibi olabiliyorsunuz. yani ben aldığımda, kağıda yazdığım 6 oyunu da yüklettirdim ve ödediğim tutar 100 tl idi. normalde almaya kalksam en az 500 tl gibi bi rakamı bulacaktı oyunlar ama böyle olduğunda müthiş bir kar elde ediliyor.

oyunları sayayım
* fifa 11
* littlebigplanet
* gran turismo 5 (harika bi'şey bu)
* resident evil 5
* assasin creed 2
* grand theft auto 4 episode (en son çıkan sürümü)
* call off duty: black ops

120 gb'lık alandan sadece 8 gb kaldı bu oyunları yükleyince. god of war'ı yükleticektim fakat kendisi yaklaşık 45 gb'lık bir oyun olduğundan, şimdilik yedekte tutuyorum onu.

bir de şöyle bir bilgi vereyim:
bazı oyunlar sahte disk takılarak oynanabiliyor anca. taktığınız disk'in ne olduğu farketmiyor ama orjinal olucak. jailbreak o taktığınız oyunu listeden seçtiğiniz oyun olarak algılıyor ve taktığınızı değil de, seçtiğinizi açıyor. böyle de ilginç bir şey işte.
#6 - Aralık 03 2010, 18:40:51

Gregor Samsa

bu arada Errayn, benim gibi jailbreak düşünüyorsan yani tek tek her oyuna 100 tl bayılmak yerine bi defa 100 verip birçok oyun oynamak istiyorsan 40 gb'lık düşünme bile derim. az daha para topla en azından 120'lık bi alet al. gördüğün oyunlar setup'larıyla birlikte 105 gb falan tutuyor. daha god of war'ı yüklemedim bile.

bir de harici harddisk satılıyor ps3'e özel. 350 tl veriyosun ve 1 terabayt'lık boş alanın oluyor. bu da yaklaşık 108-110 oyun falan eder. al sana cennet.
#7 - Aralık 03 2010, 18:46:24

Gregor Samsa

öncelikle hayırlı olsun. şimdilik ps3 almaktan vazgeçtim zaten, xbox ta oyun yoğunluğu idare ediyor şimdilik ama önümüzdeki aylarda almayı düşünüyorum. iyi bir kampanya yakalarsam 120gb lik sıfır almayı düşünüyorum taksitli falan..oyun olarak uncharted2, killzone2, heavy rain bunlarıda es geçme.
#8 - Aralık 03 2010, 18:56:33
He-man in abisi Çetin.

teşekkürler. xbox 360'ı bir ara ben de düşünüyordum hem de fifa world cup 2010 için ama ps3 daha cazip geldi. alırsan mediamarkt'tan, world carda 10 ay 0 vade ile çekebilirsin. hepsini tek tek deneyeceğim fakat üstte de dediğim gibi, son çıkan oyunları jailbreak tam olarak kıramamış. o yüzden az daha bekleyip öyle tadına varayım diyorum. bakalım.
#9 - Aralık 03 2010, 19:04:35

Gregor Samsa

Ayıptır ayıp!!!

(Hmm. iyiymiş ha hfksrrgj)
#10 - Aralık 09 2010, 23:21:53

Zeitgeist

Ps2'yi yeni aldık lan daha. Hayvanlar.
#11 - Aralık 09 2010, 23:33:58

Mediamarkt beşiktaş şubesi 9 aralık doğum günü olması nedeniyle ps3 120gb slimleri 549tl den satacağını duyurdu, bir gün kala fiyatı 599tl ye çekti ve stok adedini düşürdü. 550 olsaydı gidip alıcaktım, kovalamaya devam. Yılbaşında inşallah güzel kampanyalar bekliyorum..
#12 - Aralık 10 2010, 18:49:18
He-man in abisi Çetin.

Bugün dayanamadım yenibosna koçtaştaki kampanyadan ps3 120gb slimi aldım. 2 yıl sony garantisinide verdiler, içim rahat. Şimdi sıra jb olayında, nerde yaptırsam bilmiyorum çok para istiyolar..yoksa orijinal bir tane oyun alıp takas işlemiylemi devam etsem kafam karışık.
#13 - Aralık 12 2010, 18:11:36
He-man in abisi Çetin.

Bugün dayanamadım yenibosna koçtaştaki kampanyadan ps3 120gb slimi aldım. 2 yıl sony garantisinide verdiler, içim rahat. Şimdi sıra jb olayında, nerde yaptırsam bilmiyorum çok para istiyolar..yoksa orijinal bir tane oyun alıp takas işlemiylemi devam etsem kafam karışık.
Kaça aldın iyi yapmışsın.
İnternetten al bence ben zavvi ile shopto.net kullanıyorum oynadıklarımı daha sonra takasla değiştirdim mecidiyeköy de takasdünyası diye bir yere.
5 oyunu 59 liraya değiştirdim bana uygun geldi tabi yorum sizin.
Çok yeni oyun alayım takip edeyim yapmıyorum biraz geriden takip ediyorum o yüzden maliyeti fazla olmuyor bana.
#14 - Aralık 13 2010, 15:18:32

Forum Kullanımıyla İlgili Genel Yardım, Forum Kuralları, İmza Kuralları, Rütbeler, Sıkça Sorulan Sorular

Saol Emre abi, 600tl ye aldım 120gb slimi.Bende şimdilik geriden gelicem aslında. heavy rain, uncharted2, killzone2, mgs4, god of war3 falan bunlar beni bayağı idare eder aslında şimdilik orijinalde düşünebilirim.Yarın jb yapan biyer ile görüşücem perpa da, gt5 falan şimdilik jb ile çalışmıyormuş. eğer ileridede öyle sorunlar çıkacaksa jb yapmamak daha mantıklı. yada yaptırıp ilerde tekrar eski haline çevirmekte olabilir :)
#15 - Aralık 13 2010, 19:56:40
He-man in abisi Çetin.

heavy rain, uncharted2, killzone2, mgs4, god of war3, gt5
--

bu saydığın oyunların hiçbiri şu an jb'de çalışmıyor çünkü yeni sürüm oyunlar olduğu için kırılamadı. yavaş yavaş hepsi çözülüp jb'ye aktarılacak. az sabret derim.
#16 - Aralık 15 2010, 00:01:22

Gregor Samsa

Dün götürdüm jb yaptırdım ve yaptırmadan önce sordum elemana şuanlık sadece gt5 i oynayamazsın dedi ve uncharted2 yi yükledi cihaza çalıştırdı. yeni bi işlemmi çıktı seninkinden sonra falan bilmiyorum. heavy rain için ise dvd roma her hangi bir orijinal cd takman yeterli olur dedi.bazı oyunlarda bu dvd kandırma olayını yapmak gerekiyomuş.orijinal cd ile oyunu gösterip çalıştırıyoruz yani. uncharted2 yi eve gelip denedim çalışıyor. şimdilik gt5 çalışmıyor diye biliyorum ama daha fazla araştırmak lazım tabi çalışmalar sürüyormuş.
#17 - Aralık 15 2010, 20:59:33
He-man in abisi Çetin.

Dün götürdüm jb yaptırdım ve yaptırmadan önce sordum elemana şuanlık sadece gt5 i oynayamazsın dedi ve uncharted2 yi yükledi cihaza çalıştırdı. yeni bi işlemmi çıktı seninkinden sonra falan bilmiyorum. heavy rain için ise dvd roma her hangi bir orijinal cd takman yeterli olur dedi.bazı oyunlarda bu dvd kandırma olayını yapmak gerekiyomuş.orijinal cd ile oyunu gösterip çalıştırıyoruz yani. uncharted2 yi eve gelip denedim çalışıyor. şimdilik gt5 çalışmıyor diye biliyorum ama daha fazla araştırmak lazım tabi çalışmalar sürüyormuş.
oyunları eşten dostan bulup harddiske yükleyip çalıştırıyorsun dimi jb ile. olayı o anladığım kadarıyla?
#18 - Aralık 15 2010, 22:03:29

valla bana söylenen oydu. bazı oyunlar henüz kırılamadığından jb okumuyor. eğer dediğin gibi uncharted2 ve heavy rain çalışıyorsa gidip şeyettireyim ben de yarın. o dediğin dvd kandırma olayı şey, patched mod. yani bazı oyunlar normal modda, bazılarıysa patched mod. r2 tuşuyla patched moda getirip, cd yerindeyken oyunu açıyosun. hayırlı olsun sana da.

oyunları eşten dostan bulup harddiske yükleyip çalıştırıyorsun dimi jb ile. olayı o anladığım kadarıyla?

aynen öyle abi.
#19 - Aralık 16 2010, 02:20:13

Gregor Samsa

uncharted2 çalışıyor, bir tek o yüklü şuan zaten.orijinal dvd olayını henüz denemedim. saolasın.

emre abi ben internetten indirip harici hdd ile atmayı düşünüyorum ama onuda denemedim, bir kaç işlem yapmak gerekiyormuş.

#20 - Aralık 16 2010, 20:13:54
He-man in abisi Çetin.

Üye:

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.