Alternatifim Cafe

basit fikirleri dökmek için açılan sözlük konuları

Discussion started on Alternatif Sözlük

Any_one

sözlüğe şöyle bir bakınca çoğunluğunun bu tür konulardan oluştuğu görünüyor. düşüncelerini nerede ifade edeceğini bilmeyen, kendini bulmaya çalışan ya da bulduğunu sanarak büyük bir hevesle bulduğu ilk yerde ifade etmeye koşan insanlardan kaynaklanır. hepimiz bu gereksizliğe düşmüş olabiliriz, normaldir.

ben mesela bu konuyu açarken de kendimi hiç rahat hissetmiyorum ya öhöm, neyse.
saçmalamak ve saçmaladığını bilmek güzel. farkındalık güzel şey güzeel.

öyleyse tanım; bu sözlüğün de basit olduğunu, pek takılmayacak bir ortam olduğunu ve değerli düşüncelerin paylaşılacağı bir ortam olmadığını gösteren konulardır! yeeee.
#1 - Kasım 04 2010, 23:01:22

kişilerin sözlüğe alışma sürecini hızlandırmak adına açılan konulardır. yoksa herkes biliyor bu tür konuların tüm zamanların en büyük buluşunu yapacak kadar aydınlanmaya sebebiyet vermediğini.

bir de bu tür eleştirileri sözlükle pek alakası olmayan insanlar yapıyor falan. ben üzülüyorum. böyle ağlamış gibi yaparüü ühühü.
#2 - Kasım 26 2010, 22:13:12
Gidişim biraz suskun ama ''Dönüşüm'' böcek olucak.

Gregor Samsa

Neye göre kime göre.
#3 - Kasım 27 2010, 23:32:01

Görünen o ki forum entelijansiyasını fazlaca rahatsız etmiş konulardır.
Demek ki böyle "basit" konular olmasa döktürecekte döktürecekler.
#4 - Kasım 30 2010, 19:17:19
Chaque semaine
Trois fois

bir binanın temelini atmak gibi düşünün. çoğu forum üyesinin sözlük konseptinin ne olduğuna dair en ufak fikri yokken sözlüklerde zaman içinde kült olmuş kalıpları kullanarak belli bi zümreye hitap etmek bencillikten başka bir şey olmazdı zaten.

sedat kapanoğlu ekşi sözlük'le alakalı verdiği ilk röportajların birinde 'elma nedir' sorusuna 'bir meyve çeşidi' yazmanın sözlük anlayışına tamamen ters düştüğüne vurgu yapmıştı. 'elma nedir' özünde bir sorudur ve sitenin konsepti sözlük olduğundan bunun bir soru olduğunu belirtme zorunluluğun vardır. temel açıdan durum bu. mesela sözlük genelinde 'şok! domatesin kilosu 20 tl oldu!' gibi bir başlık açamazsın, tefe korlar adamı. 'domatesin kilosunun 20 tl olması' demen gerekiyor ki durumun vehametini belirtirken aynı zamanda tanımını da girebil diye.

yani bunu iki defa açıklamak bile benim için bir zahmet açıkçası. yapmayın. sokmayın beni türlü zahmetlere. üşeniyorum çok.
#5 - Eylül 01 2015, 23:27:28
Gidişim biraz suskun ama ''Dönüşüm'' böcek olucak.

Gregor Samsa

 :sigara
#6 - Kasım 16 2015, 01:04:56
« Son Düzenleme: Kasım 16 2015, 01:14:23 Gönderen: Madro »
Programmer: CS3-CS4

Üye:

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.