Alternatifim Cafe

En düşük emekli maaşı 780 TL

Discussion started on Ekonomi HaberleriÇalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Ömer Dinçer, dün işçi ve Bağkur emeklilerine yapılacak olan zam oranının Başbakan Erdoğan tarafından bugünkü AKP Grup toplantısında açıklanacağını söylemişti. Bu gelişmenin ardından milyonlarca emekli açıklanacak zam oranlarını beklemeye başladı.

Emeklilerin beklentilerine cevap Başbakan Erdoğan'dan geliyor. Erdoğan, şu sıralar maaş zammını açıklamak üzere mikrofonların önüne geçti...

Türkiye'de en düşük işçi emeklisi 720 lira, BAĞ-KUR esnaf emeklisi 545 lira, BAĞ-KUR tarım emeklisi de 387 lira alıyor.

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın AKP Grup toplantısındaki konuşmasından satır başları şöyle;

Aydın’ın Çin’e ilçesinde, çine çayı üzerinde 1.6 milyar liralık bir harcamayla tamamladığımız barajın açılışını gerçekleştirdik. Bununla birlikte çeşitli illerdeki 4 adet barajın, üç adet sulama tesisinin açılışını gerçekleştirdik. Yani toplamda 10 adet eseri milletimizin hizmetine sunduk.

Bu baraj kendi sınıfında dünyada beşinci, avrupa’da birinci olma vasfını taşıyor. Hem bölgeye hemde Türkiye geneline hizmet verecek bu barajı tamamlayarak, tam 141 yıl önce hayal edilmiş olan bir gerçeği biz uygulamaya sokmuş bulunuyoruz.

Yani 1869 yılında, dönemin padişahı sultan abdulaziz’e buraya bir bent yapılması talebini iletiyorlar. Ancak ciddi mesafe alınamıyor, hep erteleniyor. Ama barajın yapımına 1995’te başlandı. 2003’e kadar bazı yolların inşası gerçekleştirildi. Ama bitirilemedi. O ödeneklerle devam etseydik 81 yılda bitecekti. Biz ödenekleri artırdık, çalışmaları hızlandırdık. Barajı tamamladık.
#1 - Ekim 12 2010, 18:47:37
‎ Unutma! Kendine yarattığın dünyada, içine aldığın tüm vatandaşlar arasında en 'solcu' benim!
Mercey.


Üye:

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.