Alternatifim Cafe

"1 Liraya" cep telefonu

Discussion started on Ekonomi Haberleriİstanbul Barter Borsası, barter sistemini yaygınlaştırmak için "1 liraya cep telefonu" kampanyası başlattı.

İstanbul Barter Borsası Genel Müdürü Mustafa Demir, yaptığı açıklamada, ekonomik krizde barter ile alışveriş-ticaret sisteminin ciddi talep gördüğünü belirterek, "Bu talebi daha da artırmak ve genele yaymak için bir liraya cep telefonu kampanyası başlattık. Barter sistemine üye olan herkesi bu kampanyadan yararlandırmak istiyoruz" dedi.

Demir, barter sistemine üye olanların yararlanacağı kampanyada 1 liraya verilecek-satılacak olan cep telefonlarının çift sim hatlı, güneş enerjisi ile şarj olabilme özelliği olan 450 lira değerinde cep telefonu olduğunu dile getirerek, şöyle devam etti:

"İstanbul Barter Borsası olarak, parayla satın alma yerine ürün takas yöntemi ile ekonomik krizde birçok kurum veya ve kuruluşun nefes almasını sağladık. İstiyoruz ki sistemimizden herkes yararlansın. Barter sistemimize girenler sistemden oldukça memnunlar. Amacımız daha çok şirketin faydalanması için barter sistemini Tüm Türkiye'ye yaymaktır. İş adamlarımıza barter sisteminin faydalarını duyurmak için; çift sim hatlı, 3.2 m.pixel Dijital Kamera, Bluetooth, Güneş enerjisi ve gün ısısıyla şarj olabilme, çizilmeye karşı dayanıklı metalik kaplama özellikleri olan cep telefonunu bir (1) TL karşılığında satma kararı aldık. 450 TL değerindeki bu telefonu 1 TL'ye satın almak isteyenlerin 'www.12.com.tr'ye üye olmaları ve sadece bir adet satış işlemi yapmaları yeterli olacaktır."

Mustafa Demir, kampanyanın stoklarla sınırlı olduğunu belirterek, eğer talep beklentilerimizin çok üzerinde olursa bu sefer receiver ve navigasyon cihazlarıyla kampanyaya katılanların taleplerini aynı şartlarda karşılamaya devam edeceklerini bildirdi.

Barter sisteminin ihtiyaç duyulan ürünleri para ödemeden satın alıp, bedelini ise satılacak ürün ya da hizmetle ödenebilen çoklu takas sistemi olduğu belirtilen açıklamada, "Bu sistemle elinizdeki stok ürününüzü verip, ulusal televizyon ya da gazetelerde verdiğiniz ürün karşılığında reklam yapma şansınız imkanınız bile var" denildi.

İstanbul Barter Borsası'nın, internet üzerinden alım satım işlemlerini yapan Türkiye'deki ilk şirket olma özelliğini taşıdığı kaydedildi.
#1 - Ekim 12 2010, 18:47:02
‎ Unutma! Kendine yarattığın dünyada, içine aldığın tüm vatandaşlar arasında en 'solcu' benim!
Mercey.


Üye:

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.