Alternatifim Cafe

Çarkıfelek yayından kaldırıldı

Discussion started on Magazin

Mehmet Ali Erbil, canlı yayında 'Mum söndü mü yapıyoruz burada' gafı sonrası Çarkıfelek programı yayından kaldırıldı...

Bunun üzerine Alevi örgütleri protesto eylemleri yaptı. Ankara'da Pir Sultan Abdal Kültür Derneği Başkanı Fevzi Gümüş, Hacı Bektaşi Veli Anadolu Kültür Vakfı Başkanı Ercan İçmez'in de katıldığı eylemde konuşan Alevi Bektaşi Federasyonu Başkanı Ali Balkız, Erbil'i kınayarak, "Gitsin Kıbrıs kumarhanelerinde kumar oynasın. Erbil'in bu sözlerini, Başbakan Erdoğan'ın referandum mitinglerinde Alevilere yönelik rencide edici sözlerinin yenilenmesi olarak görüyoruz" diye konuştu.

İŞTE O GÖRÜNTÜLER (VİDEO)

Açıklamaların ardından grup sessizce dağıldı.

Yaşanan kriz daha sonra, zorunlu din derslerini konu alan CNN Türk'teki 'Tarafsız Bölge' programına da taşındı. Programa katılan, Fevzi Gümüş ve Alevilik Araştırma Merkezi'nden hukukçu Ali Yıldırım, Erbil'i kınadıklarını dile getirdi. Bu sırada Mehmet Ali Erbil canlı yayına bağlanarak, kullandığı ifadenin anlamını bilmediğini, bu sözün Alevileri rencide ettiği konusunda bir bilgisi olmadığını belirterek şöyle konuştu: "Benim amacım şov yapmak, eğlence programı yapmak. Bu laf, hayatımızda çocukluğumuzda kullanılmış bir laf belki. Ben Alevi kesimle can ciğer olmuş biriyim. Alevi kesimde binlerce dostum var. Bir yanlış anlaşılma olduysa özür diliyorum. Onların en azından iyi niyetime güvenip, onları incitecek, rencide edecek bir laf çıktıysa ağzımdan özür diliyorum." Erbil'in açıklamaları üzerine, Ali Yıldırım, "Özür dilediğine göre en azından bu konu bu akşamlık kapanmış oldu" dedi.

Bu gelişmelerin ardından Star Televizyonu bir açıklama yaparak programın yayından kaldırıldığını bildirdi. İşte o açıklama:

Dün akşam STAR Televizyonu'nda yayınlanan bir programda, vatandaşlarımızı rencide eden bir ifade kullanıldığı görülmüştür. Bu ifadeyi kullanan sanatçının herhangi bir kötü niyetinin ve kasıtlı bir davranışının olmadığını düşünüyoruz.

Nitekim kendisi de derhal bu ifadesinden dolayı katıldığı bir başka TV programında özür dilemiş bulunmaktadır.

Buna rağmen, kasıtlı ya da kasıtsız vatandaşlarımızı rencide eden hiçbir ifadeyi müsamaha ile karşılamamız mümkün değildir.

Bu anlayıştan hareket eden STAR TV Yönetimi anılan programın kaldırılmasına karar vermiştir.

Kamuoyumuzun bilgisine saygı ile sunarız.
#1 - Ekim 07 2010, 20:58:53
‎ Unutma! Kendine yarattığın dünyada, içine aldığın tüm vatandaşlar arasında en 'solcu' benim!
Mercey.

ikinci bi güner ümit vakası olmasını diliyorum. onu da zamanında aleviler hakkındaki gafı yüzünden bir daha ekranlarda görememiştik. cidden böyle bir şey olursa mali içinde, dadından yinmez lan. olursa eğer, bu sözü söylediği için gizli gizli evine gidip alnında öperim, daparın.
#2 - Ekim 07 2010, 21:17:33
Gidişim biraz suskun ama ''Dönüşüm'' böcek olucak.

Gregor Samsa

Zeitgeist

Oha lan öküz.
#3 - Ekim 07 2010, 22:32:42

bu gafı bilmem de bence de artık kaldırılması gerekiyodu.hatta bence mehmet ali erbil adlı şahıs da dünyadan kaldırılmalı,o derece.
#4 - Ekim 07 2010, 22:44:48
"...
 keşke yalnız bunun için sevseydim seni.."

Şebek herif.
#5 - Ekim 07 2010, 22:55:22
« Son Düzenleme: Ekim 08 2010, 00:16:35 Gönderen: Slasher »

Aleviler,alevilik hakkında bilgisi olmayanlar, bilgi sahibi olmadan fikir sahibi olanlar ve alevilikten öte insanlıktan bihaberler için gelmekten öte gidiyoruz.
#6 - Ekim 07 2010, 23:00:40

sıkmıştı artık.iyi olmuş kalkması.
#7 - Ekim 08 2010, 00:42:31
'

patavatsız bir adam. şaşırmadım.
#8 - Ekim 08 2010, 09:47:59
Programmer: CS3-CS4

Üye:

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.