Alternatifim Cafe

NBA'in Yorumu: ABD En Zor Maçını Oynayacak

Discussion started on Basketbol

NBA'in resmi internet sitesinin bugün Türkiye ile ABD arasında oynanacak Dünya Basketbol Şampiyonası final maçıyla ilgili değerlendirmesinde, ABD'nin ''en zor maçına çıkacağı'' yorumunda bulunuldu.

ABD Profesyonel Basketbol Ligi'nin resmi internet sitesinin bugün Türkiye ile ABD arasında oynanacak Dünya Basketbol Şampiyonası final maçıyla ilgili değerlendirmesinde, ABD'nin ''en zor maçına çıkacağı'' yorumunda bulunuldu.

John Schuhmann imzalı yazıda, altın madalya için ABD'nin önünde tek bir sınav kaldığı, ancak özellikle ABD'nin alışık olmadığı seyirci profili nedeniyle maçın çok zor olacağı belirtildi.

Yazıda, ''Sinan Erdem Spor Salonu'nu dolduracak 15 bin kişi, ABD'li oyuncuların göreceği en düşmanca taraftar olacak. Sürekli Türk bayrakları sallayarak, şarkılar söyleyecekler ve ABD takımı topu her aldığında ıslıklayacaklar'' denildi.

ABD'nin seyirci dışında da bu şampiyonada karşılaşmadığı kadar güçlü bir ekiple oynayacağı kaydedilen yazıda, Türk Milli Takımı'ndan övgüyle söz edildi.

''Türkiye, ABD'nin bu turnuvada karşılaştığı tüm takımlardan daha iyi'' ifadesi kullanılan yazıda, Türkiye'nin hücumda da savunmada da etkili olduğu belirtildi.

Türkiye'nin yüzde 43'lük isabet oranıyla turnuvanın en iyi 3 sayı atan takımı olduğuna dikkat çekilen yazıda, Türkiye'nin rakiplerinin ABD'ninkilerden daha fazla top kaybı yaptığı hatırlatıldı.

Türkiye'deki turnuvaya yıldızlarından yoksun gelen ABD takımının çok deneyimli olmadığı, ancak antrenör Mike Krzyzewski'nin istediği her şeyi sahaya yansıttığı belirtilen yazıda, turnuvanın en hızlı hücum eden takımı olan ABD'nin bu süratini koruması halinde Türkiye'nin alan savunmasını oturtmasını engelleyebileceği yorumunda bulunuldu.
#1 - Eylül 12 2010, 13:55:33
Yaşamak sansürler eşliğinde, çok sahte.

Umarım Bu Kadar Emeğin Sonu Kupa Olur, Dünya Şampiyonu Oluruz İnşallah
#2 - Eylül 12 2010, 17:17:40
Sana Yine Dönemem, Dönenem
Göz Göre Göre Seninim Diyemem
Yıkamam Kendimi Yasaklı Sevdandan Geçemem
Dünlerime Dönemem, Dönemem
Göz Göre Göre Yoluna Eğilmem
Sen YIRTILMIŞ DAMARIMSIN Kanarsın Dur Diyemem..

Zorlandılar da diyemeyiz be hacı.
#3 - Eylül 13 2010, 01:25:50
Destiny is for losers.
It's just a stupid excuse to wait for things to happen instead of making them happen.
-B.

arsenik

sdpğlflfpsdfldflsdğpfpğdf HAHAAHAHAHHA hahayyt akakaka dalga mı geçiyorlar? bu haberi yayınlatırken nasıl bi ruh halindelerdi ya da mimikleri nasıldı onun bilgisini istiyorum.
#4 - Eylül 13 2010, 01:31:19

Fade

Ömer Üründül : "abd'den fazla sayı atarsak maçı kazanırız"
:) :)
Maçın bittiği anlarda içimde biraz burukluk vardı fakat, her türlü kazandığımızı düşünüyorum. İlk kez yarı finale çıktık, bence bu gaza gelmemiz için yeterli bi sebep. İlk kez finale çıktık, buna zaten diyecek söz yok. Bzimkiler birazcık dinlenebilselerdi ve "USA iyi bir takım" deyip önyargılı olmasaydık, zor bir maç olurdu. Fakat USA için kolay oldu. Bundan sonra bizi daha büyük başarılar bekliyor bence, daha büyüğü final maçını kazanmak olacak zaten. Neyse ben şu mikrofonu elimden bırakayım en iyisi, havaya girdim iyice. (6)
#5 - Eylül 13 2010, 18:25:32
« Son Düzenleme: Eylül 13 2010, 18:26:13 Gönderen: Fade »

Üye:

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.