Alternatifim Cafe

Six Feet Under

Discussion started on Tv ve Diziler

Six Feet Under

Six Feet Under HBO tarafından yapılmış bir televizyon dizisidir. Türkiye`de CNBC-e tarafından yayınlanmaktadır. Dizinin 63. ve son bölümünün yayın tarihi 1 Temmuz 2007'dir.

American Beauty’nin senaristi Alan Ball’ın senaryosunu yazdığı dizi, bir cenaze evi işleten ve bu evde yaşayan Fisher ailesinin yaşantılarına dair bir kara mizahtır. 2003 yılında En İyi Drama Dizisi dalında Altın Küre ödülü alan yapım, 2005 yılında 5. sezonuyla ekranlara veda etmiştir.
2004 Altın Küre'de iki ayrı dalda aday gösterilip Frances Conroy ile Televizyon dizilerinde en iyi kadın oyuncu ödülünü almıştır. Aynı yıl Screen Actors Guild Awards'da (Conroy ve tüm casting ekibi ile) iki ödül almıştır. 32 kez Emmy adaylığı alıp 7'sini, 8 Golden Globe adaylığından 3'ünü kazanmıştır.

~~~
Oldukça ilginç bir dizi. Bir kaç bölümünü seyredebildim, dizi hakkında tek söyleyebileceğim çok farklı bir konusunun olduğu.
#1 - Eylül 09 2010, 14:06:51
« Son Düzenleme: Eylül 09 2010, 14:11:09 Gönderen: Armoni »
Bat dünya bat.
Kör ol da, piyango bileti sat.

Zeitgeist

Kara mizahmış duyduğuma göre. Ben de izleyecektim bi ara ama kaldı öyle.
#2 - Eylül 09 2010, 14:16:28

Dizinin bir tek finalini hatırlamıyorum. Üstelik izlemiş ve beğenmiştim :Ç Diğer bölümleri izlesem saçma olacak, sadece finali izlesem o daha saçma olacak. Ne yapsam bilemedim. Başlasam mı tekrar acaba?
#3 - Eylül 09 2010, 14:29:04
Suskun bir tutkuyum ben.
Evde ocaksızım, savaşta kılıçsız.
Ve de hastayım kendi gücümden.

..
#4 - Şubat 06 2011, 01:59:54
« Son Düzenleme: Şubat 06 2011, 02:04:42 Gönderen: gudrun »

Çok Çok Ağladılar .. Çok Çok Depresyona Girdiler .. En Azından İzlediğini Bildiğim 6 Kişi Bunu Yaşadı ..

Benden Uzak Olsun .
#5 - Ağustos 15 2011, 21:16:34
‘Olgunlaşmamış insanın özelliği, bir dava uğruna soylu bir biçimde ölmek istemesidir; olgun insanın özelliği ise, bir dava uğruna gösterişsiz bir biçimde yaşamak istemesidir’

J.D. Salinger

Üye:

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.