Alternatifim Cafe

Saçı uzun, gözü lensli diye öldürüldü

Discussion started on Haberler

Küçükçekmece'de 19 yaşında bir genç, saçları uzun ve gözünde lens olduğu için kendisine küfredenler tarafından öldürüldü

İstanbul Küçükçekmece'de, saçı uzun ve gözünde lens olduğu için kendisine hakaret eden 9 kişi ile ettiği kavga sonucu bıçaklanarak 18 gün önce öldürülen üniversite öğrenci Aykut Alıcı'nın (19) ailesi ve yakınları isyan etti.

Oğlunun öldürüldüğü yere mum yakıp güller atan anne Songül Alıcı, “Benim oğlum bıçak değil kalem tutuyordu. Bu caniliktir. Adalete güveniyorum“ dedi. Cinayeti protesto eden Aykut Alıcı’nın arkadaşları, caddeyi trafiğe kapatıp yürüyüş yaptı.

Ailenin yürek yakan isyanı

İstanbul Üniversitesi İşletme Fakültesi 2'nci sınıf Öğrencisi Aykut Alıcı, 18 gün önce Mehmet Akif Mahallesi Aşık Veysel Caddesi Ayyıldız Sokak'ta, daha önce kensine güzünde lens ve saçı uzun olduğu için kendisine küfrettiği öne sürülen 9 kişi ile yine tartıştı.

Kavgaya dönüşen tartışmanın ardından, içlerinden biri bıçağını çekerek Aykut Alıcı'nın kalbine sapladı. Ağır yaralanan Aykut Alıcı, yakınları tarafından kaldırıldığı Özel İstanbul Hospital'da yapılan tüm müdahalelere rağmen hayatını kaybetti. Polisin yaptığı soruşturma kapsamında yakalanan C. T., çıkarıldığı mahkeme tarafından tutuklanarak cezaevine gönderildi.

ANNE VE YAKINLARI İSYAN ETTİ

Acıları bir türlü dinmeyen Aykut Alıcı'nın annesi Songül Alıcı ve yakınları, dün saat 23.30 sıralarında cinayetin işlendiği adreste toplandı. Mum yakıp güller atan anne Songül Alıcı gözyaşı döktü. Oğlunun sebebsiz yere öldürüldüğünü söyleyen Songül Alıcı, “Benim oğlum bıçak değil kalem tutuyordu. Bir hiç yüzünden caniler oğlumu öldürdü. Benim oğlum kahpece öldürüldü. Adalete güveniyorum. Ben delikanlı evlat yetiştirdim. Hiç kimseden de korkmuyorum“ dedi. Fenalık geçiren anne Songül Alıcı bayılarak yere düşünce evine götürüldü. Yakınları, cinayetin işlendiği yere polis merkezinin yaklaşık 300 metre mesafade olduğunu belirterek, “Daha önce de Aykut Alıcı yine aynı grup ile kavga sonrası kaçarak polis merkezine sığınmıştı. Saldırgan grup polis merkezi etrafında toplanıp yine tehdit etmişlerdi. Aykut’u polis koruyamadı“ diye konuştu.

Cinayetin işlendiği sokakta toplanan Aykut Alıcı'nın okul ve mahalle arkadaşları, mum yakıp yürüyüş yaptı. Caddeyi trafiğe kapatan grup, “Devlet katillerin cezasını verecek. Susma sustukca sıra sana gelecek“ sloganı attı.
#1 - Eylül 07 2010, 18:32:56

yan baktın, beş gittin muhabbeti yüzünden daha kaç cinayet işlenir bu ülkede bilmiyorum. bildiiğim tek şey şu, türkiye'de batıdan doğuya doğru gidildiğin... hatta buna bile gerek yok lan. aynı şehrin farklı mahallelerinde bile müthiş eğitim/görmüşlük farkı var. adamla yanyana yaşıyorsun, aynı güzergahları kullanıyorsun ama senin taşıdığın beyin ile onunki çook ayrı dünyalarda. herif okumuyor aga. aklını mantığını belli bi kabın içine koymuş, sksen o kaptan dışarı çıkamıyor. çıkanı görünce de böyle absürd, saçma sapan hareketlerde bulunuyor. istediğin kadar argümanların arasına kişisel özgürlükler kalıbını koy yine yok, yine yok. anlamaz. okumadıkça anlamaz. istediğin kadar basite indirge, senin anlattığın şeyin değeri, onun anladığı kadardır.

kendimden örnek vereyim...
kirli sakal, küpe, çoğu zaman boşvermiş bi tarz. salaş bi'şey işte. mahalle aralarından geçiyorum bazen yürüyerek. kapı-pencere de oturan teyzelerin garip garip bakışlarına maruz kalıyorum. eminim akıllarındaki şey şu: ''erkek küpe mi takarmış? böyle nasıl dışarı çıkıyo hayret. adam gibi giyinse ya. traşını olsa, saçını tarasa ne var?'' %100 bak, hiç sekmez. mantık bu. iş yerinde bile var bu. artist misin lan sen bakışı atıyo elin apaçisi.

hadi bu neyse. ama bana şunun mantığını açıklayamazsınız. bu devirde küpe takan bi erkeğe halen ''i.bne'' yakıştırması yapmak ya da ''ehehe kız gibi'' diyerek bayatlamış geyiğin ekmeğini yemeğe çalışmak da neyin nesidir allasen? küpe mi taktım? o zaman kesin vurduruyorum sağda-solda. ya da işte kırıtıyorum vs. lan tarz diye bi'şey var duydunuz mu? 4 harften oluşuyo, tek hece? olmadı mı? olmaz tabi. bu beyinle hiçbir şey olmaz sana, hepsi büyük gelir.

ister g noktasına demir çubuk sokup gezer bi insan, isterse saçı mora boyatıp mohikan gibi gezer, bana ne? neyin kısıtlaması bu? kim oluyorsunuz da karışabiliyorsunuz?

bunlar güzel sorular. yarın bunlardan sorucam bak, iyi çalışın.
#2 - Eylül 15 2010, 23:43:48
« Son Düzenleme: Eylül 15 2010, 23:47:30 Gönderen: Tylers »
Gidişim biraz suskun ama ''Dönüşüm'' böcek olucak.

Gregor Samsa

Off bizim okulda da bi araştırma görevlisini yüzünü çizmişlerdi saçı uzun diye .

Ben senin beyaz çorap giymene karışıyomuyum gereksiz insan !
#3 - Ağustos 15 2011, 22:25:14
‘Olgunlaşmamış insanın özelliği, bir dava uğruna soylu bir biçimde ölmek istemesidir; olgun insanın özelliği ise, bir dava uğruna gösterişsiz bir biçimde yaşamak istemesidir’

J.D. Salinger

Üye:

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.