Alternatifim Cafe

İşte Rijkaard'ın kafasındaki yepyeni 11

Discussion started on Galatasaray

İşte Rijkaard'ın kafasındaki yepyeni 11Zvjezdan Misimoviç ve Emiliano İnsua’nın gelmesiyle geniş bir kadroya sahip olan başarılı çalıştırıcı, maçlara çıkaracağı 11'i belirledi.

10:15 | 04 Eylül 2010
İşte Rijkaardın kafasındaki yepyeni 11

Galatasaray’ın sezona kötü başlaması, en çok Frank Rijkaard’ı baskı altında bıraktı. Hollandalı çalıştırıcı, alınan yenilgilerin ardından sakat oyunculardan ve transferlerin hâlâ bitirilememesinden yakındı durdu. Ancak son günlerde Rijkaard’ın yüzü gülmeye başladı. Zvjezdan Misimoviç ve Emiliano İnsua’nın gelmesiyle geniş bir kadroya sahip olan başarılı çalıştırıcı, milli maç nedeniyle lige verilen arayla iyice rahatladı.

Harry Kewell, Sabri Sarıoğlu ve Juan Pino gibi sakat oyuncularla, kondisyon sorunu olan Elano, bu arada tam anlamıyla hazır olacak. Frank Rijkaard artık kafasında ilk 11’ini belirlemeye başladı.

Hollandalı çalıştırıcı kaleyi Ufuk Ceylan’a teslim edecek ancak genç file bekçisinin performansına göre Aykut da forma şansı bulacak. Rijkaard, Hakan Balta’yı Servet’in yerine stopere çekerek, sol beki İnsua’ya teslim edecek.

Orta sahada Mustafa Sarp ve Lorik Cana’nın önünde Bosnalı Misimoviç görev yapacak. Elano ise, Brezilya Milli Takımı’nda görev yaptığı sağ kanada geçecek. Rijkaard’ın yedek kulübesinde oturtacağı yabancılar Juan Pino ve Harry Kewell olacak. Pino’nun Elano’yla değişerek oynaması da muhtemel. Çok yönlü olan Kewell ise Hollandalı çalıştırıcının tercihine göre kanatlarda ya da forvette görev yapacak.

Galatasaray teknik direktörü Rijkaard, kafasındaki 11'i belirledi.

Rijkaard'ın ilk 11'i:

Ufuk - Sabri, Neill, Hakan Balta, Insua - Cana, Misimovic, Mustafa Sarp, Elano - Arda, Baros

bence;
bu kadro şimdilik iyi. yanlııııız. bir tek m.sarp bozmuş olayı.
of rijkaard of.
#1 - Eylül 04 2010, 21:14:15
Programmer: CS3-CS4

Yalnız maçlara göre değişkendir bu kadro ve Rijkaard'ın düşündüğü takımdaki ön libero sayısına göre.
Bence tek ön liberoyu tercih edecektir ve o ön liberoya da yardımcı olarak Elano'yu bulunduğu bölgeden birazcık geriye çekecektir ortasahaya yardımcı olması açısından. Cm oynatacaktır yani. Çünkü Cana - Sarp ikilisi ilk 11'de oynadığı vakit Arda-Misimovic-Elano-Kewell-Pino beşlisinden herhangi ikisi yedek kalacaktır. Muhtemelen sakatlığı sebebiyle Pino bir müddet oynayamayacak ama sakatlığının geçmesinin ardından sağ kanadın Pino'ya bırakılacağını tahmin ediyorum. Tüm olay Elano-Sarp ikilisinde bitiyor bence.
#2 - Eylül 09 2010, 01:51:45
Bat dünya bat.
Kör ol da, piyango bileti sat.

Üye:

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.