Alternatifim Cafe

Bağımlılık yapar mısınız?

Discussion started on Komik ve/veya İlginç Linkler

Bağımlılığın kelime anlamını hepimiz biliyoruz, tekrar açıklama yapmaya gerek yok. Etrafınızdaki insanlar önlenemez bir arzuyla sizi görmek, sizinle konuşmak ya da etrafınızda olmak istiyorlar mı merak ettik. Testimiz tüm bilimsel bağımlılık sınavlarından geçirilmiş, bilimle herhangi bir bağı olmadığı ispatlanmıştır.

http://testyourself.tr.msn.com/olcer/bagimlilik/Test.aspx

Bağımlı olur
Bağımlılık yapmıyor, yaşıyorsunuz. Eşinizi dostunuzu çok seviyor, her anınızı onlarla geçirmek istiyorsunuz. Tüm boş vakitlerinizde etkinlikler düzenliyor, herkesin bir arada olmasını sağlayamasanız da mutlaka eğlenceli ortamlar hazırlıyorsunuz. Arkadaşlarınız sizin düzenlediğiniz etkinlikleri seviyorlar çünkü sayenizde birbirlerini daha sık görüyor ve birbirlerinden kopmuyorlar. Her özel anı fırsat biliyor kimseyi atlamamaya özen gösteriyorsunuz. Bu da sevilmenize yetiyor, sevildiğinizi bildiğiniz için de arkadaşlarınıza özen gösteriyorsunuz.
#1 - Eylül 03 2010, 18:14:29

Aşırısından uzak durulmalı
Her arkadaş gurubunun sempatik bir karakteri vardır, herkes onu çok sever ve bir araya gelinildiğinde en çok onun adından ve yaptıklarından bahsedilir. Adının geçmediği, dahil edilmediği ortam yoktur. Siz de böyle birisiniz. Bazen sizi kıskananların batırdığı ufak tefek iğneler olsa da, dostlarınız aldırış etmemeyi tercih ediyor. Bağımlılık yapmaya müsait bir yapınız var, ama bu sizin elinizde değil kendiliğinden oluşuyor.
#2 - Eylül 03 2010, 18:18:25
‎ "Bir adam tanıdım, kafasız bir kadına yaşamının yirmi yılını verdi. Her şeyi feda etti ona; dostlarını, emeğini, dürüstlüğünü bile.. Ama bir akşam, kadını hiç sevmemiş olduğunu anladı. Canı sıkılıyordu, hepsi bu. İnsanların çoğu gibi canı sıkılıyordu."

Zeitgeist

Bağımlı olur
Bağımlılık yapmıyor, yaşıyorsunuz. Eşinizi dostunuzu çok seviyor, her anınızı onlarla geçirmek istiyorsunuz. Tüm boş vakitlerinizde etkinlikler düzenliyor, herkesin bir arada olmasını sağlayamasanız da mutlaka eğlenceli ortamlar hazırlıyorsunuz. Arkadaşlarınız sizin düzenlediğiniz etkinlikleri seviyorlar çünkü sayenizde birbirlerini daha sık görüyor ve birbirlerinden kopmuyorlar. Her özel anı fırsat biliyor kimseyi atlamamaya özen gösteriyorsunuz. Bu da sevilmenize yetiyor, sevildiğinizi bildiğiniz için de arkadaşlarınıza özen gösteriyorsunuz.

Bi zamanlar öyleydi tabii. :D
#3 - Eylül 03 2010, 18:41:46

Bağımlılık yapar
İnsanlarda bağımlılık yaptığınız doğru. Dostlarınız, sizin işin içinde olmadığınız tek bir etkinliği bile getirmiyorlar akıllarına. İş arkadaşlarınız da her projede parmağınız olmasını istiyorlar. Çünkü özel hayatınızda olduğunuz kadar, iş hayatınızda da başarılı birisiniz. Bu nedenle hep aranan, daima fikri sorulan “o kişi”siniz. Yorulduğunuz doğru, ama keyfiniz de yerinde...

Ov ye men. Ov ye.
#4 - Eylül 03 2010, 18:49:04
‎ Unutma! Kendine yarattığın dünyada, içine aldığın tüm vatandaşlar arasında en 'solcu' benim!
Mercey.

İhtiyaç kadar alınmalı
Eğlenceli olduğunuz kadar sakin bir yapınız da var. Sizinle vakit geçirmek, dertleşmek, fikirlerinizi dinlemek çok güzel. Arkadaş ortamlarında seviliyor ve takip edilorsunuz. Ama kimi arkadaşlarınız sizinle grup halinde değil bireysel olarak vakit geçirmeyi daha çok seviyorlar. Çünkü farkında olmadan her birinin sırdaşı haline gelmişsiniz. Arkadaş grupları arasında böyle şeyler olur. Herkese herşey anlatılmaz, fakat biri herşeyi bilir. İşte siz o herşeyi bilen kişisiniz.
#5 - Eylül 04 2010, 04:47:50

İhtiyaç kadar alınmalı
Eğlenceli olduğunuz kadar sakin bir yapınız da var. Sizinle vakit geçirmek, dertleşmek, fikirlerinizi dinlemek çok güzel. Arkadaş ortamlarında seviliyor ve takip edilorsunuz. Ama kimi arkadaşlarınız sizinle grup halinde değil bireysel olarak vakit geçirmeyi daha çok seviyorlar. Çünkü farkında olmadan her birinin sırdaşı haline gelmişsiniz. Arkadaş grupları arasında böyle şeyler olur. Herkese herşey anlatılmaz, fakat biri herşeyi bilir. İşte siz o herşeyi bilen kişisiniz.

ben :Ç
#6 - Eylül 04 2010, 16:32:16
Sen beni değil, benim üzerimden kendini seviyorsun.

Bağımlı olur.
#7 - Eylül 04 2010, 18:10:27
Başım dönsün, her şey dönsün, salla beni dünyam dönsün gönül salıncağında. :)

Her arkadaş gurubunun sempatik bir karakteri vardır, herkes onu çok sever ve bir araya gelinildiğinde en çok onun adından ve yaptıklarından bahsedilir. Adının geçmediği, dahil edilmediği ortam yoktur. Siz de böyle birisiniz. Bazen sizi kıskananların batırdığı ufak tefek iğneler olsa da, dostlarınız aldırış etmemeyi tercih ediyor. Bağımlılık yapmaya müsait bir yapınız var, ama bu sizin elinizde değil kendiliğinden oluşuyor.
#8 - Eylül 04 2010, 19:55:07
Kimseyi tanıyamıyorum. Daha doğrusu kendimi tanıyamıyorum . Ben kimimki sizleri tanıyayım.

#9 - Eylül 22 2010, 15:32:23
« Son Düzenleme: Eylül 22 2010, 15:32:44 Gönderen: Elhán-ı Şīta »
Destiny is for losers.
It's just a stupid excuse to wait for things to happen instead of making them happen.
-B.

Üye:

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.