Alternatifim Cafe

12 Dev Adam, C Grubu'nu Lider Tamamladı

Discussion started on Basketbol

12 Dev Adam, Çin'i Farklı Geçerek C Grubu'nu Lider Tamamladı.

2010 FIBA Dünya Şampiyonası’nda A Milli Takım, Ankara Spor Salonu’nda Çin’i 87-40'lık skorla mağlup ederek, C Grubu’nda oynadığı bütün maçları kazanma başarısı gösterdi.2010 FIBA Dünya Şampiyonası’nda A Milli Takım, Ankara Spor Salonu’nda Çin’i 87-40'lık skorla mağlup ederek, C Grubu’nda oynadığı bütün maçları kazanma başarısı gösterdi.


Sinan Güler, Cenk Akyol, Hidayet Türkoğlu, Oğuz Savaş ve Ömer Aşık beşiyle karşılaşmaya başlayan Milliler, ilk dakikalarda pota altına top indirerek hücum etti. Oğuz Savaş ve Ömer Aşık’ı etkili kullanan Ay Yıldızlılarımız, 3.dakikayı da 4-2 önde geçti. İki takımın da hücumda skor üretmekte zorlandığı bu bölümde Ömer Aşık’ın smacıyla Milliler durumu 5.dakikada skoru 8-2’ye getirdi. Hücumda çok fazla top kaybeden ve organize olmakta zorlanan Çin, 8 dakika geride kalırken sadece iki sayı bulabildi. Sun Yue ile bu periyottaki ikinci basketini kaydeden Çin karşısında Millilerimiz, Hidayet Türkoğlu’nun üç sayılık basketiyle skoru 15-4 yaptı. Periyotu A Milli Takım 15-6 önde tamamladı.

İkinci periyota da iyi başlayan Millilerimiz, Ömer Aşık’ın sayılarıyla farkı 13 sayıya çıkarttı (19-6). Sun Yue’nun üç sayılık basketiyle ikinci periyottaki ilk sayılarını kaydeden Çin, buna karşın özellikle pota altı savunmasında büyük sıkıntı yaşadı. Zhang Zhaoxu’nun orta mesafeden bulduğu basketle tutukluğunu üzerinden atan Çin, boyalı alanda ise Ömer Aşık’ı durduramadı. Hücum ribaundlarında rakibine büyük üstünlük kuran Millilerimiz, Cenk Akyol’un da üç sayılık basketiyle farkı 13 sayıya çıkarttı (26-13). Rakibinin top kayıplarını iyi değerlendiren ve 11-0’lık bir seri yakalayan A Milli Takım, durumu da 30-13’e getirdi. Ay Yıldızlılarımız, devre sonunda soyunma odasına 39-13 üstün gitmeyi başardı.

Üçüncü periyotun ilk dakikalarında iki takımda hücumda skor bulamazken, A Milli Takım, Oğuz Savaş ve Ender Arslan’ın üçer sayılık basketleriyle farkı 30 sayıya çıkarttı (45-15). Pota altında Oğuz ve Ömer Aşık ikilisinin organize ettiği hücumlarda skor sıkıntısı yaşamayan Ay Yıldızlılar, 25.dakikada durumu 49-17 yaptı. İki takımın da üç sayı çizgisinin gerisinden yüksek bir yüzde ile oynadığı mücadelede 27.dakikayı Millilerimiz 57-22 önde geçti. Boyalı alanda Semih Erden’in oyuna ağırlığını koymasıyla skor bulmakta sıkıntı yaşamayan A Milli Takım, üçüncü periyotu da 66-25 önde tamamladı.

Mücadelenin final periyotuna da iyi başlayan Millilerimiz, Semih Erden ve Sinan Güler ikilisiyle hücumlarda etkili oldu. Bu bölümde dış atışlara yönelen Çin, Sun Yue'nun basketiyle durumu 71-33 yaptı. Baskılı savunma karşısında organize olmakta zorlanan Çin, pota altına top indirdiği bölümde de istediği sayıları bulamadı. Boyalı alana top indirerek hücum eden Ay Yıldızlılar, 38.dakika geride kalırken 78-35'lik skor üstünlüğünü korudu. Bu dakikadan sonra da yakaladığı skor avantajıyla A Milli Takım, Çin karşısında salondan 87-40 galibiyetle ayrılmayı başardı.
#1 - Eylül 03 2010, 01:45:00
« Son Düzenleme: Eylül 03 2010, 01:46:54 Gönderen: Elhán-ı Şīta »
Destiny is for losers.
It's just a stupid excuse to wait for things to happen instead of making them happen.
-B.

Semih şov yaptı resmen. Hayranlıkla izledim. (6)
#2 - Eylül 03 2010, 01:45:43
Destiny is for losers.
It's just a stupid excuse to wait for things to happen instead of making them happen.
-B.

Üye:

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.